آموزش روش های ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام

learn-ways-to-send-auto-reply-on-instagram-direct-pic-5

یکی از موضوعاتی که بسیاری از آنلاین شاپ ها و پیج های بیزینسی در فضای اینستاگرام با آن مواجه هستند ، نحوه پاسخگویی به مشتریان است. در واقع بیشتر صاحبان این صفحات زمان کافی برای پاسخگویی به مشتریان خود ندارند. این موضوع می تواند در بلند مدت به از دست رفتن مشتریان جدید منجر شود که قطعاً چندان اتفاق خوشایندی نیست. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در محیط اینستاگرام فعالیت دارید و از آن برای گسترش شغل خود استفاده می کنید پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با نحوه استفاده از قابلیت ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام آشنا شوید. این قابلیت می تواند علاوه بر راهنمایی بهتر مشتری ، به صرفه جویی در زمان شما و طرف مقابل منجر شود که قطعاً این موضوع تنها یکی از مزیت‌ های ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام

نحوه استفاده از قابلیت ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام

بعد از ادغام سیستم اینستاگرام و فیس بوک آپدیتی در این شبکه اجتماعی ایجاد شد که کاربران می ‌توانند از طریق آن دایرکت های خود را به صورت خودکار پاسخ دهند. این ویژگی بسیار مفید و کاربردی است و به سادگی می ‌تواند اطلاعات خوبی راجه به صفحه شما در اختیار کاربر قرار دهد. در صورتی که از این ویژگی استفاده کنید می توانید به سوالات پر تکراری مانند شیوه ارسال محصول ، قیمت کالا و خدمات ، سایر راه های ارتباطی ، ثبت سفارشات ، اطلاعات شرکت ها و… پاسخ دهید. حتما تا به اینجا متوجه شدید که این قابلیت در کوتاه‌ ترین زمان ممکن می تواند مشتری را راهنمایی کند و برای پیچ های بیزینسی و فروشگاهی بسیار کاربردی و مفید است. دایرکتر اینستاگرام دو نوع پاسخ دهی خودکار دارد که شامل Instant reply و Away message می باشد. برای اینکه بتوانید این قابلیت را در اینستاگرام خود فعال کنید باید از Facebook Business Suite اقدام نمایید و از آنجایی که استفاده از قابلیت‌ ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام برای اکانت Business امکان پذیر است باید این تغییرات را در اکانت خود ایجاد کنید. به این منظور صفحه بیزینس فیسبوک بسازید و سپس این صفحه را به پیج اینستاگرام خود لینک دهید. بعد از این کار باید مجوز مدیریت پیام های اینستاگرام را فعال نمایید. به این منظور روی پروفایل خود ضربه بزنید و از سمت راست و بالای صفحه وارد منوی سه خط شوید. بعد از این که Settings را انتخاب کردید ، روی Privacy تپ کنید و وارد قسمت Messages شوید. سپس گزینه Allow access to messages را فعال کنید.

بررسی روش های ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین ابزار های ساخت هشتگ در اینستاگرام

ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام از طریق Instant reply

با استفاده از ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام از طریق Instant reply ، بعد از دریافت اولین پیام از کاربر می توانید به صورت خودکار به او پاسخ دهید. اگر می خواهید پیام خوش آمد گویی و پاسخ خودکار را تنظیم کنید ، ابتدا صفحه بیزینس خود را در فیسبوک باز نموده و وارد قسمت Business Suite شوید. سپس روی Inbox کلیک نموده و Automated Responses را انتخاب نمایید. بعد از این که Instant reply را روشن کردید ، روی دکمه Edit message تپ نمایید.

نحوه استفاده از قابلیت ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام

سپس گزینه Instagram که در بخش platform قرار دارد را انتخاب نموده و متن دلخواه را وارد کنید.

ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام از طریق Instant reply

توجه کنید که متن شما نباید از ۵۰۰ کاراکتر بیشتر باشد که فاصله نیز حساب می شود. شما می توانید در متن خود از ایموجی ، نام مشتری ، آدرس وب سایت و… استفاده نمایید و در آخر روی Save تاچ کنید. با این کار زمانی که کاربران اولین دایرکت را برای شما ارسال کند ، این متن به صورت خودکار برای آن ها ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است که اگر هم nstant replies و هم Away message را فعال کنید ، پیام Away message به جای instant replies برای کاربران ارسال خواهد شد ؛ بنابراین مطمئن شوید زمانی که آفلاین هستید گزینه Away message خاموش باشد.

پیشنهاد می شود مطلب آموزش روش استفاده از استیکر ADD YOURS در استوری اینستاگرام را نیز مطالعه نمایید.

ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام از طریق Away Message

برای استفاده از قابلیت ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام از طریق Away Message ، می توانید آن را به صورت دستی فعال نموده و یا اینکه برنامه هفتگی برای آن تنظیم کنید. این پیغام زمانی که شما آفلاین هستید و امکان پاسخگویی به پیام ها برای شما وجود ندارد ، ارسال می گردد. برای فعال کردن این قابلیت در قسمت Inbox وارد بخش Automatic replies که مربوط به Facebook Business Suite صفحه شماست شوید و روی Away Message تاچ کنید. بعد از اینکه دکمه Edit را انتخاب نمودید ، متن مورد نظر خود را وارد فیلد Text کنید.

ارسال خودکار پاسخ در دایرکت اینستاگرام از طریق Away Message

از طریق قسمت Add time نیز می توانید زمان ارسال پیام را تعیین نمایید.