آموزش زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM

زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM - وب سایت برتر رایانه

با توجه به این که گوشی موبایل همیشه همراه افراد است بسیاری از کاربران علاقه مندند تا به جای لپ تاپ و کامپیوتر دانلود های خود را با استفاده از موبایلشان انجام دهند. برای این کار می‌ توان از دانلود منیجر پیش فرض گوشی موبایل استفاده نمود و یا این کار را با استفاده از برنامه کاربردی مانند ADM انجام داد. در این برنامه امکان زمان بندی دانلود وجود دارد و با توجه به سرعت بالای ADM این نرم ‌افزار به یکی از محبوب ترین دانلود منیجر های گوشی تبدیل شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با نحوه زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM توضیحات کاملی را خدمت شما عزیزان شرح دهیم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش زمان بندی خودکار اینترنت دانلود منیجر ( IDM )

آموزش تصویری زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM

امکان زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM وجود دارد. بنابراین شما می توانید لیست دانلود خود را تهیه کرده و در ساعاتی که ترافیک شبکه کمتر است مانند ۲ تا ۷ صبح لیست مورد نظر را دانلود کنید. برای اینکار احتیاجی به بیدار ماندن وجود ندارد و با استفاده از مراحل زیر می توانید ADM را زمان بندی کرده تا به صورت خودکار و در ساعت مقرر شروع به دانلود کند.

برای زمانبندی ADM ابتدا وارد این دانلود منیجر شوید و لیست دانلود خود را آماده کنید. برای اینکار روی تپ ADD نمایید.

حال روی آیکون سه خط که در قسمت بالا و سمت چپ قرار گرفته ضربه بزنید.

زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM - آموزش تصویری

گزینه Settings را انتخاب کنید.

زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM - انجام تنظیمات لازم

در لیست جدید روی Scheduler تپ نمایید.

زمان بندی دانلود ADM

به این صورت وارد صفحه زمانبندی می شوید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل

برای روشن کردن قابلیت زمانبندی روی گزینه‌ Download files ضربه بزنید.

نحوه زمان بندی ADM و تنظیمات آن

این صورت ممکن است پیغامی برای شما نمایش داده شود که می‌توانید بعد از مطالعه آن روی CLOSE کلیک کنید.

حال زمان شروع و پایان دانلود را تعیین کنید. برای زمان بندی تایم شروع دانلود گزینه Start time را انتخاب نمایید.

تعیین زمان آغاز و پایان دانلود در ADM

سپس وارد صفحه جدیدی می شوید که در آن امکان تعیین زمان با استفاده از ساعت نمایش داده شده وجود دارد. همچنین در صورتی که روی آیکون کیبورد تپ کنید می توانید با استفاده از آن زمان را وارد کرده نمایید. در انتها گزینه OK را انتخاب کنید.

پس از انجام این کار لازم است تا زمان پایان دانلود را تعیین نمایید. برای این کار گزینه Stop time را انتخاب کرده و سپس تایم مورد نظر را مانند قسمت قبل وارد کنید. توجه داشته باشید که شما باید طبق ساعت گوشی موبایل زمان شروع و پایان دانلود را مشخص نمایید.

تنظیمات لازم برای زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM

برای زمان بندی دانلود در گوشی های اندرویدی با ADM  بعد از تعیین زمان شروع و پایان لازم است تنظیمات دیگری را انجام دهید. در ادامه تمامی تنظیمات لازم برای این قابلیت را بررسی می کنیم.

روش های زمان گذاری دانلود

روشن شدن خودکار وای فای

در صورتی که گزینه Turn on/off Wi-Fi را فعال کنید در هنگام شروع دانلود وای فای موبایل شما به صورت خودکار روشن می‌ شود و پس از اتصال به اینترنت وای فای، دانلود فایل آغاز خواهد شد. در انتها و پس از پایان بندی زمان دانلود مجدداً به صورت خودکار وای فای خاموش می شود.

البته باید گفت که متاسفانه امکان روشن شدن خودکار اینترنت دیتا با استفاده از ADM وجود ندارد و می ‌توانید اینترنت را خاموش نکنید تا در زمان مقرر دانلود انجام شود.

نمایش اعلانات

در صورتی که گزینه Prohibit notifications را فعال کنید تمامی اعلانات اپلیکیشن به صورت بی صدا نمایش داده میشوند و این قابلیت برای زمان هایی که خواب هستید کاملاً مناسب است.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل عدم اتصال سیم کارت به اینترنت

خاموش شدن خودکار زمان بندی دانلود

در صورتی که قصد دارید تا پس از پایان زمان بندی دانلود این قابلیت به صورت خودکار خاموش شود می ‌توانید گزینه Turn off scheduler را فعال کنید و احتیاجی به غیر فعال کردن دستی نیست.

بسته شدن خودکار ‏ADM

در صورتی که برنامه هایی در گوشی موبایل شما باز باشند باتری موبایل به سرعت خالی میشود. به همین دلیل می توانید گزینه Close program را فعال کنید تا به این صورت پس از متوقف شدن دانلود، برنامه ADM به صورت خودکار بسته شود.

استفاده ADM از ساعت هشدار گوشی

با فعال کردن گزینه Use system alarm clock برای دقیق تر کار کردن ADM در پس زمینه موبایل می توان از ساعت هشدار گوشی استفاده نمود.

پس از پایان یافتن تنظیمات سرویس ADM در پس زمینه گوشی اجرا می شود که نباید آن را غیر فعال کنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *