آشنایی بیشتر با قابلیت های واتساپ وب در کامپیوتر

learn-more-about-whatsapp-web-on-a-computer-capabilities

واتساپ وب (Whatsaap Web )  مخصوص کاربرانی است که می خواهند از این پیام رسان محبوب بر روی صفحه کامپیوتر خود استفاده نمایند . نصب واتساپ وب بر روی کامیپوتر های شخصی بسیار آسان و برای نصب و سپس ورود به آن نیاز به شماره تلفن دارید . در صورتی که نحوه نصب واتساپ وب در کامپیوتر را نم دانید ابتدا برای اجرا این برنامه بر روی کامپیوترتان در مرورگر کروم واتساپ وب را تایپ کنید سپس وارد واتیاپ گوشی تان شوید و در قسمت سه نقطه عمودی گزینه واتساب وب را انتخاب نمایید . کد QR بر روی صفحه را اسکن نمایید تا برنامه واتاپ برایتان باز شود .

جهت هرگونه سؤال و مشکل در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری کامیپوتر بر روی رایانه کمک کلیک کنید .

باید برایتان جالب باشد که که با قابیلت های واتساپ وب آشنا شوید و بتوانید بهتر از این برنامه استفاده نمایید . پس سعی داریم در این مقاله از برتر رایانه شما را با قابلیت های واتساپ وب در کامپیوتر بیشتر آشنا نماییم ، در ادامه با ما همراه باشید .

آشنایی با کلیدهای میان بر واتساپ وب در کامپیوتر

آشنایی با کلیدهای میان بر واتساپ وب در کامپیوتر

با آشنایی با کلید های میان بر واتساپ وب می توانید سریع تر چت نمایید و کارهای تان را سریع تر انجام دهید در پایین لیستی از کلید های میانبر واتساپ وجود دارد که شامل :

-Ctrl+N ⇐ شروع چت جدید

Ctrl+Shift+)- ⇐  چت بعدی

Ctrl+Shift+)- ⇐ چت قبلی

Ctrl+E- ⇐ آرشیو چت

Ctrl+Shift+M- ⇐ مات کردن چت

Ctrl+Backspace- ⇐ حذف چت

Ctrl+Shift+U- ⇐ علامت گذاری به عنوان خوانده نشده

Ctrl+Shift+N- ⇐ ایجاد گروه جدید

Ctrl+P- ⇐ بازکردن وضعیت پروفایل

علاوه بر لیست بالا این امکان وجود دارد که که از تمامی کلید های ویندوز استفاده نمایید مثلا ً با انتخاب دکمه های Ctrl + Shift + Equls متن را بزرگنمایی می کنید .

نحوه تایپ و جست و جوی ایموجی های واتساپ وب در کامپیوتر

با استفاده از ایموجی ها می توانید حس خود را از طریق پیام در چت واتساپ بیان نمایید . شما با تبدیل صفحه کلید خود به ماوس بر روی ایموجی های کنار کادر متنی کلیک نمایید . بعد با پیدا کردن ایموجی های مورد علاقه خود می توانید از کلید های جهت نما استفاده نمایید . برای این کار کلید علامت کولون (:) را تایپ نمایید و دو حرف اول حسی را که می خواهید بیان کنید را تایپ کنید تا ایموجی آن حس برای تان نمایش داده شود .

جهت سوئیچ میان ایموجی های بیشتر از کلید های جهت نما استفاده کنید و برای تأیید نیز کلید اینتر را بزنید .

استفاده از ترفند های نوشتاری واتساپ وب در کامپیوتر

برخی از ایموجی های واتساپ بدو استفاده از علامت کولون به طور خودکار علامت های متنی کلاسیک را به ایموجی تبدیل می نماید . به طور مثال با تایپ علامت –d =: شکلک یا ایموجی خنده نمایش داده می شود .

برداشتن دو تیک واتساپ در واتساپ وب کامپیوتر

در صورتی که شما پیام یا ایموجی را ارسال می کنید با ظاهر دو تیک به رنگ ابی متوجه می شوید که پیام ارسال شده تان خوانده شده است . در صورتی که به خواهید این تیک را غیر فعال نمایید باید گزینه Read Receipt را از گوشی خود غیر فعال نمایید . در واتساپ وب نیز ابتدا باید این برنامه را باز کنید . حالا نوت پد یا یک فایلی یا برنامه دیکری را باز کنید و اندازه آن را طوری تعییر دهید که پنجره واتساپ برایتان قابل مشاهده باشد . حالا بر روی فایل نوت پد کلیک کنید و مکان نمای موس را در آنجا نگه دارید با اینکار کامپیوتر فکر می کند شما با برنامه ی دیگری کار می کنید و پیام ها در بک گراند پنجره چت واتساپ لود خواهد شد که با اینکار شما پیغام را بدون خوردن تیک آبی می خوانید . محدودیتی که این روش دارد این است که تنها محتوای یک چت در یک زمان را می توانید مطالعه نمایید .

 

امیدواریم با استفاده از ترفندهای بالا بتوانید سریعتر و راحتتر از واتساپ وب در کامپیوتر استفاده کنید یغام ارسال کنید و از ایموجی های آن استفاده نمایید .