آموزش روش های قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون

learn-how-to-mute-the-iphone-keyboard-pic-4

احتمالا برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از گوشی یا آیپد خود ، صدای کیبورد آن باعث آزار شما یا دیگران شده است. به طور کلی هنگام تایپ کردن و یا ارسال یک ایمیل و یا نوت برداشتن صدای کلیک از کیبورد آیفون شنیده می شود که یک ویژگی جذاب است اما گاهی اوقات به خصوص زمانی که مدت طولانی تایپ می کنید باعث مزاحمت می شود. بهترین راه برای حل این مشکل غیر فعال کردن صدای کیبورد آیفون است. صدای کیبورد در گوشی یا آیپد مانند صدای موسیقی می توانند کم و زیاد یا قطع شوند. در این مقاله قصد داریم روش هایی را برای قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون و یا آیپد به شما ارائه دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه مخفی کردن متن پیام در گوشی آیفون

استفاده مداوم از کیبورد گوشی و تایپ کردن هنگامی که صدای آن فعال است ، کمی برای خود شخص و سایر افراد حاضر در محیط آزار دهنده خواهد بود. در این مطلب با آموزش طریقه قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون همراه ما باشید.

ساده ترین روش ها برای قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون

روش اول: بی صدا کردن کل گوشی

برای قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون با استفاده از این روش باید با کمک دکمه های صدا در کنار گوشی ، صدای کل دستگاه را قطع کنید و یا حالت صدا را تغییر دهید تا دستگاه شما روی حالت سکوت قرار گیرد. به همین راحتی می توانید صدای کیبورد آیفون خود را قطع کنید.

اما اگر می خواهید که فقط صدای کیبورد را قطع کنید و سایر صدا های گوشی آیفون فعال باشد بهتر است که روش دوم را برای قطع صدای کیبورد پیاده کنید.

روش دوم : استفاده از Setting

برای استفاده از این روش ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Setting گوشی خود شوید و در فهرست آن روی گزینه Sounds & haptics بزنید.

در مرحله بعد صفحه را به سمت پایین اسکرول نموده و گزینه Keyboard click را انتخاب کنید.

سپس گزینه Keyboard click را بیابید و آن را غیر فعال نمایید.

قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون از طریق تنظیمات

اکنون هنگام تایپ کردن صدایی از کیبورد شما شنیده نمی شود و به راحتی می توانید به کار خود مشغول شوید. لازم به ذکر است روش‌ هایی که در این بخش به آنها اشاره داشتیم ساده ترین روش ها برای بی صدا کردن کیبورد گوشی آیفون هستند که می توانید از آن ها کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: روش های مشاهده شماره ها و پیام های بلاک شده در گوشی آیفون

معرفی دو روش دیگر برای قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون

۱)قطع کردن صدای کیبورد از طریق دکمه Mute

در بالا و سمت چپ آیفون ، دکمه های تنظیم صدا قرار دارد و دارای دو حالت است. این روش نیز یکی از متداول ترین راه ها برای قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون است. اگر می خواهید آیفون در حالت سکوت باشد و هیچ صدایی از جمله صدای کیبورد را نداشته باشد باید دکمه پایینی صدا را فشار دهید و اگر می خواهید آیفون با صدا باشد باید دکمه بالایی را بفشارید.

لازم به ذکر است در صورتی که موفق به قطع صدا شده باشید بالای صفحه آیفون خود علامت قطع صدا را مشاهده خواهید کرد.

۲)قطع کردن صدای کیبورد با غیر فعال کردن صدای Swiftkey

در این روش باید از برنامه Swiftkey استفاده کنید . ابتدا برنامه را باز نموده و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

سپس از بین گزینه های موجود گزینه Key click sounds را پیدا کرده و غیر فعال کنید تا صدای کیبورد Swift key قطع شود.

قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون - طراحی سایت برتر رایانه

برای غیر فعال کردن ویبره نیز می توانید گزینه Key haptic feed back را غیر فعال کنید.

اگر ترجیح می دهید به هر دلیلی از روش دیگری برای بی صدا کردن گوشی خود استفاده کنید پیشنهاد می دهیم همچنان در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: طریقه تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون

قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون از طریق Gboard

باید اشاره کنیم که در گوشی آیفون تنظیمات اختصاصی برای Gboard وجود ندارد. با قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون از طریق صفحه تنظیمات که در بخش‌ های قبلی به آن پرداختیم ، صدای کیبورد Gboard نیز غیر فعال خواهد شد. با این حال در برخی موارد احتمال اینکه صدا در بعضی از گوشی های آیفون قطع نشود نیز وجود دارد. در چنین مواردی پیشنهاد می ‌شود که گوشی خود را مجدداً راه اندازی نمایید. با اینکه در بیشتر موارد با انجام این کار مشکل برطرف می شود اما اگر کارساز نبود باید یک بار مجوز Allow full access setting را غیرفعال و سپس فعال نمایید.

به این منظور ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون خود شوید و از صفحه اصلی تنظیمات به بخش General بروید.

در مرحله بعد روی Keyboard ضربه بزنید و سپس Keyboards را انتخاب کنید.

در صفحه جدید گزینه Gboard را لمس نموده و Allow full access را غیرفعال کنید.

قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون - سایت برتر رایانه

بعد از انجام این کار چند ثانیه صبور باشید و مجدداً این گزینه را فعال نمایید.