آموزش پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ

learn-how-to-find-your-current-location-on-google-maps-pic-7

گوگل مپ یکی از سرویس ‌های کاربردی گوگل می باشد که می توانید هنگامی که نیاز به استفاده از نقشه است از آن کمک بگیرید. این نرم افزار موقعیت شما را روی نقش نمایش می دهد و کمک می کند راحت تر مقصد خود را بیابید. در واقع موقعیت مکانی شما در گوگل مپ با استفاده از طول و عرض جغرافیایی تعیین می شود و روی نقشه با یک نقطه آبی رنگ به نمایش در می آید. گوگل مپ علاوه بر اینکه کمک می کند مسیر خود را گم نکنید ، امکانات دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد تا مسیریابی راحت تر انجام شود. شما می توانید از گوگل مپ زمانی که مسیر را گم کردید یا می ‌خواهید به مکانی که به مسیر آن آشنایی ندارید بروید ، استفاده کنید. در این مطلب با پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه دانلود عکس از گوگل مپ

حتما برای شما هم پیش آمده که در مسیری که به آن آشنا نیستید راه را گم کردید و نتوانستید مسیر درستی که به مقصد شما منتهی می شود را بیابید ؛ در چنین مواقعی بهترین راه حل استفاده از نقشه گوگل مپ است. در این مطلب با آموزش پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ با ما همراه باشید.

پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ با تلفن همراه

ممکن است شرایط مختلفی برای شما پیش آید که به موقعیت مکانی خود و در نتیجه استفاده از برنامه گوگل مپ احتیاج داشته باشید. برای مثال زمانی که در مسیری هستید و آشنایی کافی به آن ندارید یا راه برگشت خود را نمی توانید پیدا کنید ، به کمک گوگل مپ علاوه بر اینکه موقعیت مکانی خود را روی نقشه می بینید ، می توانید مسیر برگشت را نیز بیابید و از آن محل خارج شوید. حتی این امکان برای شما وجود دارد که موقعیت مکانی شخص دیگری را بگیرید و با استفاده از آن و به کمک گوگل مپ مستقیماً به آن محل بروید. با این حال بیشتر افراد از این سرویس در سفر های جاده‌ ای استفاده می کنند و از طریق آن استراحتگاه ها ، شهر های اطراف و مکان های مورد نظر را می یابند.

به منظور پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ با استفاده از موبایل به شیوه زیر عمل کنید:

ابتدا برنامه گوگل مپ را در گوشی خود باز کنید و روی دکمه Your Location که با آیکون دایره سفید رنگ نمایش داده می شود ضربه بزنید.

اگر با انجام این کار از شما اجازه دسترسی به موقعیت گوشی خواسته شد روی OK کلیک نمایید.

با انجام این کار نقطه آبی رنگی روی صفحه گوشی نمایان می شود که موقعیت مکانی فعلی شما را نشان می دهد.

همچنین سایه اطراف این نقطه آبی رنگ وجود دارد جهت ایستادن شما را تعیین می کند و هنگامی که جهت خود را تغییر دهید ، جهت سایه نیز تغییر خواهد کرد.

آموزش پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ - شرکت برتر رایانه

اگر می خواهید هنگام راه رفتن و چرخیدن گوگل مپ نیز تغییرات را اعمال کند ، دوباره روی Your Location ضربه بزنید تا نقطه آبی رنگ نیز همزمان با شما روی نقشه حرکت کند.

بیشتر بخوانید: قابلیت مسیریابی گوگل مپ

پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ با کامپیوتر و چند ترفند ساده

اگر قصد دارید از کامپیوتر یا لپ تاپ برای پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ استفاده کنید ، ابتدا مرورگر خود را باز کنید و وارد سایت Google Maps شوید.

سپس روی دکمه Your Location در سمت راست صفحه ضربه بزنید.

اگر با صفحه ای مواجه شدید که از شما اجازه دسترسی خواست روی OK تپ نمایید.

با انجام این کار نقطه آبی رنگی روی صفحه به شما نمایش داده می شود که موقعیت مکانی را مشخص می کند و به کمک آن می ‌توانید مسیر خود را بیابید.

آموزش پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ - برتر رایانه

اگر احساس می کنید که موقعیت شما روی نقشه دقیق نیست می ‌توانید با استفاده از قابلیت Calibrate دقت آن را افزایش دهید. به این منظور وارد گوگل مپ شوید و روی Your Location بزنید.

پس از اینکه نقطه آبی رنگ یا همان موقعیت فعلی روی نقشه نمایش داده شد روی آن تپ نمایید و از منوی نمایش داده شده گزینه Calibrate را لمس کنید.

بعد از انجام این کار صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که بخش Compass Accuracy دقت نقشه را تعیین می کند.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در ابتدا روی LOW تنظیم شده است و هنگامی که گوشی خود را در جهت گفته‌ شده حرکت دهید دقت نقش بالاتر می رود.

در نهایت نیز دکمه Done را لمس کنید.

پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ با تلفن همراه

همچنین اگر می خواهید بعدا سریع تر به موقعیت مکانی دسترسی پیدا کنید می توانید آن را ذخیره نمایید. به این منظور بعد از باز کردن برنامه گوگل مپ و پیدا کردن موقعیت مکانی خود از منوی پایین صفحه روی Save بزنید.

پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ از طریق تلفن همراه

سپس در فیلد Search here آدرس را تایپ نموده و بعد از اینکه موقعیت باز شد دوباره روی Save تپ کنید.

سپس لیست مورد نظر خود را را انتخاب کنید و برای ذخیره موقعیت درون این لیست روی Done بزنید

آموزش پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ

بیشتر بخوانید: آسان ترین روش اضافه کردن مکان دلخواه به گوگل مپ

اشتراک گذاری موقعیت بعد از پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ

اگر بعد از پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ ، قصد دارید آن را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید: ابتدا بعد از پیدا کردن موقعیت مکانی خود چند ثانیه روی آن نگه دارید و بعد از باز شدن منوی جدید روی Share بزنید.

در مرحله بعد نحوه اشتراک گذاری را تعیین نموده و بعد از یافتن شخص مورد نظر موقعیت خود را ارسال کنید.

آموزش پیدا کردن موقعیت فعلی روی نقشه گوگل مپ - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

البته لازم به ذکر است که به کمک برنامه‌ هایی مانند واتساپ نیز می توانید موقعیت خود را برای سایر افراد ارسال نمایید.