آموزش نحوه دانلود عکس از گوگل مپ

learn-how-to-download-photos-from-google-map-org-pic

همان طور که می دانید، گوگل مپ یکی از سرویس های گوگل است که تقریبا همه آن را می شناسند. با استفاده از این سروس کاربران به صورت آنلاین و از طریق اینترنت می توانند نقشه های با کیفیت از نقاط مختلف جهان را ببینند. تصاویری که در این سرویس ارائه شده نشان دهنده بهتر مکان ها هستند که کشورهای خارجی و یا مکان های عجیب و غریب را به ما نشان می دهند بدون در نظر گرفتن این که ما در حال حرکت هستیم یا خیر. کاربران می توانند این تصاویر را در گوگل مپ به اشتراک بگذارند. اما ممکن است برخی از کاربران نتوانند این عکس ها را ذخیره کنند. ما در این مطلب قصد داریم نحوه دانلود عکس از گوگل مپ را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دهیم.

چند روش برای نحوه دانلود عکس از گوگل مپ

با توجه به امکانات گوگل مپ باید گفت که این برنامه امکان اشتراک گذاری تصاویر موجود در نقشه را به کاربر می دهد و شما می توانید تصاویر مورد نظر خود را در مورد یک مکان خاص آپلود کرده و ، با دیگران به اشتراک بگذارید. و در مقابل افرادی بتوانند این عکس ها را دانلود کرده و هر زمان که نیاز داشتند بدون متصل شده به این برنامه و اینترنت عکس ها را مشاهده کنند، روش های مختلفی برای دانلود این عکس ها وجود دارد. یکی از روش های موجود برای این کار دانلود با استفاده از مرورگر گوگل کروم است. برای انجام این روش پس از باز کردن مرورگر Google Chrome باید آدرس Google map را در قسمت سرچ جستجو نمایید. پس از این که صفحه مورد نظر لود شد، در قسمت بالا سمت چپ که Photos نوشته شده است، روی گزینه All کلیک کنید. گزینه های دیگری مانند Latest و۳۶۰ & Street View  هم وجود دارند و شما مایلید روی هر کدام که می خواهید کلیک کنید.

 

حالا روی بخش سمت چپ صفحه راست کلیک کنید تا منوی باز شود و در آن گزینه Inspect را بزنید. کلیدهای میانبر برای این کار در ویندوز Ctrl+Shift+I و در مک Cmd+Shift+I هستند.

سپس صفحه کدی برایتان باز می شود که در این صفحه باید روی گزینه Sources کلیک کنید.

دقت کنید که این مراحل را به طور دقیق مرحله به مرحله اجرا کنید تا بتوانید دانلود عکس از گوگل مپ را به درستی انجام دهید. سپس زیر منوی googleusercontent.com. IH5 را کلیک کنید.

در زیر منوی باز شده پوشه P را باز کنید تا بتوانید به نام تمام عکس های گوگل مپ دسترسی داشته باشید. با کلیک روی هر کدام می توانید تصویر آن را مشاهده کنید. برای ذخیره هر تصویر کافی است روی آن کلیک راست کرده و گزینه … Save را بزنید.

در آخر روی عکس باز شده کلیک راست کرده و گزینه Save image as را انتخاب کرده و پس از نوشتن نام برای آن OK یا سیو را بزنید.

نحوه دانلود عکس از گوگل مپ با ابزار Snip & Sketch

برای ذخیره عکس هر مکان از گوگل مپ به گوگل کروم نیاز دارید سپس آدرس Google map را سرچ کنید. در مرحله بعد مقصد مورد نظر را در کادر سمت چپ و قسمت بالای صفحه سرچ کنید. پس از اینکه گزینه Photos  را انتخاب کردید روی All  کلیک کرده تا در بخش سمت چپ صفحه با راست کلیک کردن منویی باز شود.

در منو گزینه Snipping Tool را بزنید و بدون این که وارد برنامه دیگری بشوید، پنجره گوگل مپ را باز کنید. دقت کنید که اگر در این مرحله برنامه دیگری را قبل از گوگل مپ باز کنید پنجره برنامه  Snipping Tool روی برنامه باز شده متمرکز می شود.

 

سپس روی NEW کلیک کنید و در مرحله بعد روی گزینه مستطیل که دارای یک علامت + است کلیک کنید.

 

پس از افزودن تصویر به این برنامه روی بخشی از تصویر مورد نظر که قصد عکس گرفتن را دارید کلیک کرده و تا انتهای آن بکشید و سپس کلیک را رها نمایید. اگر از اندازه تصویر مشخص شده راضی نبودید می توانید روی NEW کلیک کرده و مجدد این کار را انجام دهید. پس از انتخاب محدوده عکس Ctrl + S را فشار دهید و یا از بین گزینه های صفحه Save را بزنید. تصویر به صورت پیش فرض با پسوند PNG ذخیره می شود اما برای تغییر فرمت می توانید با انتخاب گزینه Save as type این کار را انجام دهید.

در ادامه یک روش ساده نیز برای نحوه دانلود عکس از گوگل مپ را به شما توضیح می دهیم: برای این کار گوگل کروم را باز کرده و پس از جستجوی مکان مورد نظر، روی عکس مورد نظر کلیک کرده و سپس کلید های میانبر Ctrl+Shift+C را با هم فشار دهید. در کادر باز شده گزینه Application را انتخاب نمایید.

در صفحه باز شده سمت چپ قابی وجود دارد که شامل گزینه هایی برای تصویر است. پس از یافتن تصویر مورد نظر روی ان کلیک کرده و گزینه Save را انتخاب نمایید.

نتیجه گیری

همانطور که در این مطلب گفتیم، با استفاده از گوگل مپ می توانید نقشه هر مکانی در دنیا را به همراه تصاویر آن مشاهده نمایید. اما گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی قصد دارید این تصاویر مکانی را به صورت آفلاین و خارج از گوگل مپ مشاهده کنید. برای این کار نیاز است که عکس ها را دانلود کرده و در سیستم خود ذخیره کنید. روش های مختلفی برای دانلود این عکس ها وجود دارد که برای شما توضیح دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.