آموزش نحوه قطع کردن صدای واتساپ

آموزش نحوه قطع کردن صدای واتساپ

در حال حاضر واتساپ را می توان یک برنامه کاربردی و کارآمد به شمار آورد. بسیاری از افراد و مشاغل جهت ارتباط با مشتریان خود از این برنامه کمک می‌ گیرند. همچنین سایر افراد نیز جهت ارتباط با دوستان ، ارسال فایل ها یا پیام های متنی خود می توانند از واتساپ استفاده نمایند. احتمالاً کسانی که این مطلب را مطالعه می کنند از جمله افرادی هستند که پیام های زیادی را در این پیام رسان دریافت و ارسال می کنند و می توان گفت اعلان های واتساپ آن ها زیاد است. این موضوع می تواند برای شما آزار دهنده باشد و صدای اعلان ها برای شما مزاحمت ایجاد کند. با توجه به کارایی این اپلیکیشن قطعا شما برای رهایی از نوتیفیکیشن ها ، واتساپ را حذف نخواهید کرد و به دنبال روش دیگری هستید. در این مطلب با آموزش قطع کردن صدای واتساپ همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: فرق واتساپ با واتساپ بیزینس

روش قطع کردن صدای واتساپ از طریق تنظیمات گوشی

یکی از راه هایی که می توانید برای رفع این مشکل به کارگیرید ، خاموش کردن وای فای است. البته این کار باعث می شود تا اعلان سایر برنامه ها را نیز دریافت نکنید. در واقع می ‌توان گفت بی صدا کردن زنگ واتساپ بهترین راه حل است که به همین دلیل در این مطلب به طور کامل روش های قطع کردن صدای واتساپ را آموزش می دهیم.
کسانی از واتساپ در گوشی اندروید خود استفاده می کنند می توانند مراحل زیر را دنبال نمایند:
در مرحله اول وارد صفحه تنظیمات شوید و بعد از انتخاب گزینه Apps & notifications روی Installed apps بزنید. سپس روی Apps تپ نموده و از میان لیست نمایش داده شده برنامه واتساپ را بیابید و روی آن ضربه بزنید. با این کار صفحه جدیدی برای شما باز می شود که با انتخاب گزینه Notifications می ‌توانید Show notifications را غیر فعال نمایید.

بررسی نحوه قطع کردن صدای واتساپ

همچنین افرادی که از اندروید نسخه ۷ به بالا استفاده می کنند مراحل زیر را طی کنند:
در صفحه اصلی روی واتساپ ضربه بزنید و نگه دارید تا میانبر های آن نمایش داده شود.

بررسی کامل نحوه قطع کردن صدای واتساپ

در این مرحله با تپ روی اطلاعات برنامه مستقیماً به تنظیمات برنامه واتساپ منتقل می شوید و می توانید از این طریق مانند بخش قبل اعلانات این نرم افزار را غیر فعال کنید.

کاربران گوشی آیفون برای بی صدا کردن واتساپ ، وارد منوی تنظیمات شوند و روی واتساپ تپ نمایند. در مرحله بعد Notifications را تاچ نموده و گزینه Allow Notifications را غیر فعال کنید. همچنین برای این کار می توانید از منوی تنظیمات روی گزینه Notifications بزنید و بعد از انتخاب اپلیکیشن واتساپ گزینه Allow Notifications را غیر فعال نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های حل مشکل صدا در واتساپ حین تماس و پخش صوت

نحوه قطع کردن صدای واتساپ از طریق تنظیمات واتساپ

بی صدا کردن تمام اعلانات: برای قطع کردن صدای واتساپ از طریق تنظیمات واتساپ ، بعد از اینکه وارد محیط برنامه شدید روی منوی سه نقطه که بالا و سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید و گزینه Setting را تاچ نمایید. سپس بعد از انتخاب Notifications روی Notification tone بزنید و آن را روی حالت None تنظیم نمایید.

روش قطع کردن صدای واتساپ از طریق تنظیمات گوشی

در ادامه به صفحه قبل بازگردید و گزینه Vibrate را روی حالت Off بگذارید تا پیام ها به طور کامل بی صدا شوند.

نحوه قطع کردن صدای واتساپ از طریق تنظیمات واتساپ

بی صدا کردن پیام های یک شخص خاص: برای استفاده از این روش در گوشی اندروید ابتدا وارد برنامه واتساپ شوید و چت یا گروهی که قصد بی صدا کردن آن را دارید انتخاب کنید. روی اسم مخاطب در بالای صفحه تپ نموده و در صفحه باز شده گزینه Mute Notifications را فعال نمایید. بعد از این کار باید مدت زمان بی صدا شدن را تعیین کنید. ۸ ساعت ، یک هفته و برای همیشه گزینه هایی هستند که می توانید انتخاب نمایید. در این قسمت اگر گزینه Show Notifications را نیز فعال نمایید ، پیام های مخاطب به شما نمایش داده می شود اما بی صدا است.

نحوه قطع کردن صدای واتساپ برای اندروید و آیفون

سپس برای ذخیره تغییرات روی OK بزنید. لازم به ذکر است که این مورد شامل تماس های دریافتی نیست.
بی صدا کردن تماس ها: در گوشی اندروید می توانید از روش زیر برای بی صدا کردن تماس های واتساپ کمک بگیرید. برای این کار از طریق منوی سه نقطه وارد صفحه تنظیمات شوید و Notifications را انتخاب نمایید. سپس از بخش Call گزینه Ringtone را تاچ کنید و آن را روی حالت None تنظیم کنید. در ادامه بخش Vibrate را نیز روی حالت Off قرار دهید.

آموزش کامل نحوه قطع کردن صدای واتساپ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *