آموزش طریقه اتصال کیبورد به گوشی و تبلت

learn-how-to-connect-keyboard-to-phone-and-tablet-pic-4

با اینکه گوشی های هوشمند در حال حاضر دارای کیبورد لمسی هستند و می توان از آن ها به منظور تایپ متون و پیام های متنی استفاده نمود ، اما در برخی موارد این کار کمی سخت خواهد بود. برای مثال اگر قصد داشته باشید متن طولانی و بلندی را تایپ کنید شاید کار کردن با کیبورد گوشی کمی خسته کننده به نظر برسد. در چنین مواقعی می توانید کیبورد کامپیوتر را به گوشی خود متصل نموده و آن را جایگزین کیبورد لمسی گوشی خود کنید تا راحت تر بتوانید متن مورد نظر خود را تایپ نمایید. شاید این قابلیت برای برخی افراد که استفاده مداوم از گوشی خود دارند ، جذاب و کاربردی باشد ، به همین دلیل این مطلب را به آموزش طریقه اتصال کیبورد به گوشی و تبلت اختصاص داده ایم. لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: حل مشکل کار نکردن موس و کیبورد

اتصال کیبورد به گوشی و تبلت با استفاده از کابل OTG

اگر ساعات زیادی از روز را با گوشی هوشمند اندرویدی خود مشغول هستید پیشنهاد می کنیم که از کیبورد کامپیوتر خود برای استفاده راحت تر و تایپ ساده متون کمک بگیرید. از چند روش می توانید به منظور اتصال کیبورد به گوشی و تبلت استفاده نمایید که در ادامه یکی از آن ها را شرح خواهیم داد:

کابل OTG: اگر از گوشی هوشمند استفاده می کنید می ‌توانید از کابل OTG برای اتصال کیبورد به تبلت یا گوشی خود کمک بگیرید. البته در صورتی که گوشی شما قدیمی است آداپتور USB-to-Micro-USB که به کیبورد و گوشی شما سازگاری دارد خریداری نمایید اما اگر تلفن همراه شما مدل جدید است امکان استفاده از آداپتور USB-to-USB-C نیز وجود دارد.

در هر حال یک سر کابل مورد نظر را به گوشی و سمت دیگر آن را به کیبورد متصل کنید. این کار مهمترین اقدامی است که به منظور فعال سازی و اتصال کیبورد به تلفن همراه خود باید انجام دهید.

در مرحله بعد برای اعمال سایر تنظیمات وارد بخش Settings گوشی خود شوید و روی General management بزنید. در ادامه روی Language and input تپ کنید و گزینه Physical keyboard را فعال نموده و برای کیبورد مورد نظر خود حالتی را انتخاب نمایید.

اتصال کیبورد به گوشی و تبلت از طریق وای فای

سپس برنامه مورد نظر خود را باز کنید و تایپ را انجام دهید. لازم به ذکر است که دکمه هایی مانند Page down ، Delete ، Home ، Page up و… عملکرد درستی خواهند داشت که این موضوع می ‌تواند سرعت بیشتری به تایپ متون بلند ببخشد. همچنین از دکمه Enter نیز می توانید استفاده کنید و دکمه Print Screen نیز برای اسکرین شات گرفتن کاربرد خواهد داشت. توجه کنید با اتصال کیبورد به گوشی اندروید امکان استفاده از ایموجی ها وجود ندارد و علاوه بر آن برای تعویض زبان نیز نمی توانید از کلید های میانبر کیبورد کمک بگیرید.

بیشتر بدانید: روش های تغییر کیبورد اندروید

ساده ترین روش ها برای اتصال کیبورد به گوشی و تبلت

استفاده از نرم افزار: به منظور اتصال کیبورد به گوشی و تبلت با استفاده از این روش ، ابتدا قابلیت OTG را فعال نمایید. به این منظور وارد صفحه تنظیمات گوشی خود شوید. سپس System را انتخاب کنید و گزینه OTG Storage را فعال نمایید. البته می توانید با جستجوی عبارت OTG Storage در صفحه تنظیمات نیز آن را بیابید و سپس فعال نمایید.

اگر تلفن همراه شما قدیمی است و چنین گزینه ای در تنظیمات شما وجود ندارد می ‌توانید برنامه Easy OTG Checker را از سرویس های معتبر مانند گوگل پلی دانلود و نصب کنید. بعد از انجام این کار وارد محیط برنامه شوید و بررسی کنید که آیا قابلیت اتصال به OTG برای گوشی شما وجود دارد یا خیر.

اتصال کیبورد به گوشی و تبلت با استفاده از کابل OTG

کمک گرفتن از بلوتوث: اگر می خواهید کیبورد بلوتوثی را به گوشی اندروید خود متصل کنید ابتدا کیبورد را روشن نموده و بلوتوث تلفن همراه خود را فعال نمایید.

در مرحله بعد باید این دو دستگاه را با یکدیگر Pair کنید. به این منظور صفحه Settings را باز نموده و روی Bluetooth بزنید. در این صفحه دستگاه هایی که می توانید گوشی خود را با آن جفت کنید نمایش داده می شود.

در صورتی که فهرستی مشاهده نکردید روی Pair new device بزنید و صبر کنید تا دستگاه های اطراف جستجو شوند.

در مرحله بعد روی نام کیبورد بزنید و در صورتی که از شما کد خواسته شد ۰۰۰۰ را وارد نمایید. سپس روی Pair بزنید تا دستگاه‌ ها به هم متصل شوند. البته اگر قبلاً کیبورد را به گوشی متصل کرده باشید بلافاصله بعد از روشن شدن بلوتوث کیبورد و گوشی ، به هم متصل می شوند و امکان استفاده از کیبورد فراهم می گردد.

بیشتر بخوانید: روش های خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید

اتصال کیبورد به گوشی و تبلت از طریق وای فای

شاید برایتان جالب باشد که بدانید به منظور اتصال کیبورد به گوشی و تبلت می توانید از وای فای نیز کمک بگیرید. در این روش ابتدا کامپیوتر و تلفن همراه خود را به یک وای فای متصل کنید. در مرحله بعد برنامه WiFi Keyboard را دانلود و نصب نمایید. با کمک این برنامه می توانید از طریق مرورگر ویندوز ، متن را به گوشی انتقال دهید.

پس از اتمام فرایند نصب ، وارد صفحه تنظیمات گوشی خود شوید و روی Language & Input بزنید. سپس Current keyboard را انتخاب نموده و WiFi Keyboard را تاچ کنید.

در مرحله بعد وارد برنامه ذکر شده شوید تا به دو آدرس دسترسی پیدا کنید.

ساده ترین روش ها برای اتصال کیبورد به گوشی و تبلت

هر کدام از این آدرس ها را در مرورگر کامپیوتر خود را وارد کنید ، کیبورد در وب باز خواهد شد. در این مرحله هر متنی که تایپ کنید روی گوشی شما نمایان می شود. پیشنهاد می کنیم بعد از اتمام کار اتصال کیبورد و گوشی را قطع کنید ؛ چرا که مصرف باتری تلفن همراه افزایش پیدا خواهد کرد.