آموزش روش های تغییر تم واتساپ

learn-how-to-change-whatsapp-themes-pic-4

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و قابلیت های گسترده تلفن های هوشمند در حال حاضر شبکه های اجتماعی به جایگزینی برای تماس های صوتی و معمولی تبدیل شده اند. اگر کمی در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید حتما می دانید که واتساپ به عنوان یکی از سرویس های ارتباطی شناخته می شود. این اپلیکیشن در چند سال اخیر کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است که البته فیلتر نبودن این شبکه اجتماعی و سهولت استفاده از آن نیز در این امر بی تاثیر نیست. از آنجایی که واتساپ معمولا در آپدیت های اخیر خود تغییرات محسوس چندانی ایجاد نکرده و از لحاظ ظاهری حالت یکنواختی پیدا کرده است ، شاید علاقمند باشید که پوسته و تم آن را برای تنوع تغییر دهید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که در این مطلب به آموزش روش های تغییر تم واتساپ خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: آموزش قطع دسترسی واتساپ به اینترنت

تغییر تم واتساپ از طریق GBWhatsapp

پیشنهاد می کنیم در صورتی که از پوسته واتساپ خود خسته شده اید یا اینکه رنگ روشن و سفید آن برای شما آزار دهنده شده است ، با استفاده از تغییر تم این مشکل را برطرف نمایید. برای این کار می توانید از روش زیر کمک بگیرید:

استفاده از GBWhatsapp: اولین روشی که برای تغییر تم واتساپ پیشنهاد می کنیم استفاده از GBWhatsapp می باشد که نسخه غیر رسمی و مود شده واتساپ است. لازم به ذکر است که تایید امنیت این اپلیکیشن بر عهده خود مخاطب است و تمام پیامد های استفاده از آن متوجه شما خواهد بود. برای تهیه این اپلیکیشن نیز می توانید به سایت های معتبر فارسی مراجعه نموده و سپس آن را نصب کنید.

بعد از انجام این کار وارد واتساپ معمولی خود شوید و از چت ها و اطلاعات خود بک آپ بگیرید تا امکان انتقال آن ها به واتساپ جی بی باشد. به این منظور روی منوی سه نقطه بزنید و گزینه Settings را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد روی chats تاچ کنید و سپس روی Chat backup ضربه بزنید. بعد از اینکه روی Backup تپ نمودید صبور باشید تا فرآیند بکاپ گیری از چت ها به طور کامل انجام شود.

در ادامه GBWhatsApp را باز کنید و روی Agree بزنید.

بعد از اینکه Copy WhatsApp data را انتخاب نمودید داده های واتساپ کپی می شود. در مرحله بعد شماره خود را وارد کنید تا وارد اکانت خود شوید.

با ضربه زدن روی گزینه Restore داده های واتساپ اصلی به GBWhatsapp منتقل خواهد شد.

سپس برای تغییر تم روی منوی سه نقطه بزنید و گزینه FMmode را انتخاب نمایید.

در ادامه روی FMtheme تاچ کنید و روی Download GBThemes تپ نمایید.

با این کار صفحه تم ها باز می شود و بعد از انتخاب تم دلخواه روی Install بزنید تا تغییر پیدا کند.

تغییر تم واتساپ از طریق GBWhatsapp

بیشتر بدانید: نحوه بکاپ گیری از واتساپ در گوگل درایو

سایر روش ها برای تغییر تم واتساپ در اندروید ، آیفون و وب

اندروید: اگر قصد تغییر تم واتساپ گوشی اندروید خود را دارید ابتدا این اپلیکیشن را آپدیت کنید. برای این کار کافیست وارد گوگل پلی شوید و بعد از جستجوی عبارت واتساپ این برنامه را باز کنید و روی Update بزنید.

بعد از اتمام این مرحله واتساپ را باز نموده و روی آیکون سه نقطه که در بالای صفحه قرار دارد بزنید.

از طریق این بخش وارد منوی تنظیمات شوید و گزینه Chats را تاچ کنید. سپس در بخش Display روی Theme بزنید. از این قسمت می توانید حالت تیره یا Dark را روی واتساپ خود اعمال کنید و در نهایت روی OK تاچ نمایید.

سایر روش ها برای تغییر تم واتساپ در اندروید ، آیفون و وب

در این بخش گزینه دیگری به عنوان Light نیز وجود دارد که همان حالت عادی و روشن واتساپ است. همچنین گزینه اول یعنی System default نیز به صورت خودکار با توجه به تنظیمات پیش فرض سیستم تم تیره یا روشن را اعمال می کند.

آیفون: برای گوشی آیفون نیز باید واتساپ را به روز رسانی نمایید. سپس وارد تنظیمات گوشی شده و گزینه Display & Brightness انتخاب کنید. هنگامی که این بخش را روی حالت Dark تنظیم نمایید ، حالت شب یا تیره گوشی فعال می ‌شود و همه صفحات تلفن همراه شما تم تیره خود به خواهند گرفت.

سایر روش ها برای تغییر تم واتساپ در اندروید

البته برای انجام این کار می توانید از طریق بخش Control Center نیز حالت Dark Mode را انتخاب نمایید.

واتساپ وب: برای تغییر دادن تم واتساپ وب نیز ابتدا وارد آن شوید و از طریق منوی سه نقطه بخش تنظیمات را باز کنید. سپس روی Themes ضربه بزنید و این بخش را روی حالت Dark تنظیم نموده و در نهایت روی OK کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بی صدا کردن استوری در واتساپ

نحوه تغییر پس زمینه واتساپ در اندروید و آیفون

به منظور تغییر پس زمینه واتساپ در گوشی آیفون ، وارد واتساپ شوید و از طریق منوی سه نقطه بخش تنظیمات را باز کنید. در این صفحه روی chat settings بزنید و Wallpaper را انتخاب نمایید. در این بخش می توانید تصویر مورد نظر خود را به عنوان پس زمینه قرار دهید.

برای انجام این کار در گوشی اندروید نیز وارد برنامه واتساپ شوید و بعد از تپ روی آیکون سه نقطه ، بخش تنظیمات را باز کنید. پس از انتخاب گزینه Wallpaper روی Change تپ نمایید. در این بخش می توانید یکی از دسته بندی های موجود را برگزینید یا اینکه تصویر دلخواه را از گالری گوشی پیدا کنید. بعد از انتخاب تصویر روی Set wallpaper تاچ نموده تا تصویر پس زمینه تغییر کند. لازم به ذکر است که برای بازگرداندن تنظیمات این بخش به حالت پیش فرض همین صفحه را باز کنید و روی Default wallpaper بزنید.