آموزش کامل کشیدن جدول در پاورپوینت

learn-complete-draw-table-in-powerpoint-pic-7

دلیل طراحی نرم افزار پاورپوینت راحت تر شدن ارائه اطلاعات برای دیگران می باشد. در واقع در محیط‌ های آموزشی مانند دانشگاه بسیاری از اساتید یا دانشجویان در هنگام آموزش و ارائه سمینار از پاورپوینت استفاده می کنند. همان طور که می دانید در این نرم ‌افزار لازم است تا اطلاعات به صورت خلاصه شده منتقل شود به همین دلیل می ‌توان از جدول استفاده کرد. در واقع با وجود یک جدول در اسلاید های پاورپوینت اطلاعات به صورت سازماندهی شده قرار می ‌گیرند و ارائه آن ها راحت تر خواهد شد. به همین دلیل در ادامه آموزش کشیدن جدول در پاورپوینت برای شما عزیزان شرح داده می شود. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های افزودن فونت به پاورپوینت

روش های کشیدن جدول در پاورپوینت

کشیدن جدول در پاورپوینت باعث می شود تا بتوانید اطلاعات بیشتری را به مخاطب منتقل کنید. همچنین به این طریق امکان مقایسه موضوعات مختلف برای شما فراهم خواهد شد. به همین دلیل می توانید با مطالعه مراحلی که در ادامه شرح داده می شود جدول را در پاورپوینت ایجاد کرده و در هنگام ارائه اطلاعات از آن ها استفاده کنید.

ابتدا نرم افزار پاورپوینت را در سیستم خود باز کرده و پس از آن روی اسلایدی که قصد دارید در آن جدول را اضافه کنید کلیک نمایید.

با انجام این کار می‌توانید در بالای صفحه روی منوی Insert کلیک کنید. به این طریق امکاناتی شامل اضافه کردن عکس، اشکال مختلف و… در اختیارتان قرار می‌گیرد.

برای کشیدن جدول روی Table ضربه بزنید.

کشیدن جدول در پاورپوینت - انتخاب تعداد خانه های جدول

بیشتر بخوانید: بهم ریختن فونت فارسی و انگلیسی در پاورپوینت

به این صورت زیر منویی باز می‌شود که در آن می‌توانید تعداد خانه‌های جدول خود را انتخاب کنید.

بعد از آن جدول ایجاد خواهد شد و سپس می توانید آن را جا به جا کرده و محل مناسبی را برای جدول ایجاد شده انتخاب کنید. برای این کار باید نشانگر ماوس را در محلی قرار دهید که به صورت فلش چهار طرفه شود.

همچنین امکان بزرگ کردن یا کوچک کردن جدول وجود دارد. برای این کار می توانید با نگه داشتن دکمه Shift حالت اصلی جدول را حفظ کرده و تنها آن را بزرگ یا کوچک کنید. همچنین امکان تغییر ابعاد خانه های جدول نیز برای شما فراهم می باشد.

در صورتی که قصد دارید تا خانه های بیشتری را به جدول اضافه کنید روی جدول کلیک راست کرده و سپس گزینه Insert را انتخاب کنید. به این ترتیب صفحه جدیدی برای شما باز می شود که می توانید با انتخاب یکی از چهار گزینه موجود سطر یا ستونی را به جدول ایجاد شده اضافه کنید.

کشیدن جدول در پاورپوینت - اضافه کردن خانه به جدول

کشیدن جدول در پاورپوینت و نحوه ادیت آن

در قسمت قبل نحوه کشیدن جدول در پاورپوینت و تغییر ابعاد آن به شما آموزش داده شد اما یکی از امکاناتی که بسیاری از افراد به آن نیاز دارند پاک کردن سطر یا ستون می باشد. برای انجام این کار روی یکی از خانه‌ های سطر یا ستون کلیک راست کنید. به این صورت می توانید با انتخاب گزینه Delete Rows سطر را پاک کرده و با انتخاب گزینه Delete Columns ستون را پاک کنید.

پاک کردن خانه های جدول در پاورپوینت

با انجام این تغییرات ابتدایی می توانید جدول ایجاد شده را ادیت کرده و رنگ آن را تغییر دهید. برای این کار یک بار روی جدول کلیک کنید و سپس گزینه Design را در قسمت Table Tools انتخاب کنید.

ادیت رنگ جدول در پاورپوینت

حال استایل های مختلف جدول نمایش داده می شود که می توانید با توجه به سلیقه تان یکی از آن ها را انتخاب کنید. در صورتی که فلش رو به پایین را انتخاب نمایید استایل های بیشتری برایتان نمایش داده خواهد شد.

همچنین امکان تغییر رنگ خط های جدول در قسمت Draw Boarders وجود دارد.

تغییر رنگ جدول در پاورپوینت

بیشتر بخوانید: آموزش چند روش عدم دسترسی به فایل در پاورپوینت

با انجام تغییرات ظاهری می توانید محتوای مورد نظر را در آن درج کنید. برای این کار در هر خانه دوبار کلیک کنید تا بتوانید متن مورد نظر خود را تایپ نمایید.

بعد از انجام این کار امکان تغییر فونت و وسط چین کردن عبارات نوشته شده وجود دارد. همچنین می توانید رنگ نوشته ها را نیز تغییر دهید. برای این کار در دو بخش Font و Paragraph تغییرات را اعمال کنید.

نوشت در جدول در پاورپوینت

توجه داشته باشید که برای تغییر فونت نوشته ها لازم نیست تا اطلاعات نوشته شده در خانه های جدول را جدا جدا ادیت دهید و می توانید با انتخاب تمامی خانه ها تغییرات را برای همه نوشته ها اعمال نمایید.