آموزش تغییر فونت در گوشی شیائومی

learn-change-font-in-xiaomi-phone-pic-4

قابلیت ‌های متعددی که گوشی های اندرویدی در اختیار کاربران خود قرار می‌ دهند باعث آزادی عمل آن ها شده و سبب می گردد که بتوانند استفاده های بیشتری از تلفن همراه خود داشته باشند. برند شیائومی نیز یکی از تولیدکنندگان گوشی های اندروید می باشد که تولیدات آن اقتصادی و در عین حال کاربردی و با کیفیت هستند. اگر شما هم از جمله کاربران گوشی های برند شیائومی باشید می ‌دانید که برای شخصی سازی بخش های مختلف تلفن همراه خود گزینه های متعددی دارید. برای نمونه تغییر فونت یکی از گزینه هایی است که می توانید برای ایجاد تنوع در صفحه نمایش خود مورد استفاده قرار دهید. پیشنهاد می‌ کنیم در این مطلب از برتر رایانه با آموزش تغییر فونت در گوشی شیائومی همراه ما باشید.

تغییر فونت در گوشی شیائومی از طریق Themes

گوشی های شیائومی از گزینه ای با عنوان Themes برخوردار هستند که از طریق تنظیمات می توان به آن دسترسی پیدا نمود. البته این قابلیت در تمام مناطق از جمله کشور ایران نمایش داده نمی شود و جهت استفاده از آن باید ابتدا گوشی خود را روی منطقه خاصی تنظیم نمایید.

برای اینکه گزینه Themes در گوشی شیائومی شما نمایش داده شود ، در مرحله اول از طریق آیکون چرخ‌ دنده که در صفحه تنظیمات سریع قرار دارد وارد بخش Settings شوید و روی گزینه Additional Settings ضربه بزنید.

سپس Region را انتخاب نموده تا فهرستی از کشور ها به شما نمایش داده شود.

در این مرحله منطقه را روی یکی از کشور های هند ، اندونزی یا هنگ ‌کنگ تنظیم نمایید.

آموزش تغییر فونت در گوشی شیائومی - برتر رایانه

این کار آسیبی به گوشی شما وارد نخواهد کرد و تاثیری در نحوه عملکرد سایر بخش ها نخواهد داشت و با تغییر منطقه فقط احتمال اینکه اپ های مخصوص آن به صورت خودکار روی تلفن همراه شما نصب گردد وجود دارد که البته حذف آن ها نیز امکان پذیر خواهد بود. همچنین نگرانی بابت گارانتی گوشی نیز نیست و می‌ توانید مجدداً منطقه را روی کشور ایران تنظیم نمایید.

بعد از تغییر منطقه از منوی تنظیمات وارد بخش Themes شوید و در نوار پایین صفحه می بینید که تب Fonts فعال شده است. آن را لمس کنید.

از طریق این بخش می‌ توانید فونت مورد نظر خود را بیابید و اعمال نمایید. به منظور تغییر فونت در گوشی شیائومی روی فونت ضربه بزنید و بعد از اینکه دانلود شد ، روی دکمه Apply تپ نمایید.

با این کار گوشی از شما اجازه می خواهد که ری استارت را انجام دهد.

آموزش تغییر فونت در گوشی شیائومی - سایت برتر رایانه

اگر فونت انتخاب شده برایتان جذابیتی نداشت ، این روند را دوباره تکرار کنید تا فونت دلخواه را بیابید. در آخر نیز منطقه گوشی را به ایران برگردانید.

تغییر فونت در گوشی شیائومی به فونت آیفون و فونت فارسی

اگر می خواهید فونت گوشی شیائومی خود را به فونت آیفون تغییر دهید در قسمت جستجوی تب Font که در بخش Themes قرار دارد ، عبارت IOS را وارد نموده و سرچ کنید. سپس می ‌توانید فونت های آیفون را ببینید و همانند روش قبل یکی از آن ها را اعمال نمایید.

همچنین اگر می خواهید فونت فارسی گوشی شیائومی خود را تغییر دهید ، می توانید مطابق روش قبل عمل کنید.

به این صورت که ابتدا از طریق صفحه تنظیمات به بخش Region بروید و منطقه را روی هند یا اندونزی تنظیم نمایید.

سپس وارد بخش Themes شوید و بعد از باز کردن تب Fonts ، در نوار جستجو عبارت Farsi را تایپ کنید.

با انجام این کار چندین فونت فارسی به شما نمایش داده می شود که می توانید از میان آن ها یکی را برگزینید و بعد از دانلود روی دکمه Apply بزنید.

در انتها نیز پس از ریستارت شدن گوشی ، فونت فارسی جدید برای بخش های مختلف گوشی اعمال می گردد و تغییر فونت در گوشی شیائومی انجام می شود.

به علاوه اگر احساس کردید که از فونت جدید رضایت ندارید یا از آن خسته شده اید برای اینکه فونت را به حالت اولیه برگردانید ، وارد تب Fonts شوید و بعد از انتخاب بخش My Fonts از میان گزینه های موجود روی Roboto بزنید تا فونت اولیه روی گوشی اعمال شود.

آموزش تغییر فونت در گوشی شیائومی - طراحی سایت برتر رایانه

تغییر فونت در گوشی شیائومی از طریق zFont

علاوه بر روش قبلی می ‌توانید برای تغییر فونت در گوشی شیائومی از برنامه zFont نیز کمک بگیرید. البته در این صورت باید از برنامه دیگری به نام MiFonter نیز استفاده کنید که تنها در رابط های کاربری MIUI 10 به بعد امکان به کارگیری آن وجود دارد. همچنین توجه کنید که در این روش باید فونت را به صورت جداگانه دانلود نموده که فرمت آن نیز ttf باشد. بعد از انجام این کار وارد برنامه MiFonter شوید و دسترسی های لازم را به آن بدهید. در صفحه اصلی برنامه روی گزینه‌ Global بزنید تا به برنامه zFont منتقل شوید. در این برنامه تب Local را باز کنید و فونت دانلود شده را بیابید. سپس فونت و رابط کاربری را انتخاب نموده و مجدداً برنامه MiFonter را باز کنید. در این مرحله روی فونت بزنید و بعد از تغییر فونت دستگاه را ریستارت کنید تا فونت جدید اعمال شود. با اینکه این روش نیز کاربردی است اما بهتر است از طریق تنظیمات خود گوشی شیائومی تغییر فونت را انجام دهید.