روش های رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل

irancell-internet-connection-troubleshooting-methods-pic-1

اینترنت در زندگی امروز نقش حائز اهمیتی را ایفا می کند. در واقع بسیاری از فعالیت ها و امور روزمره ما به اینترنت و استفاده از آن گره خورده است. کاربرد اینترنت در عصر امروز به قدری گسترده است که به هیچ عنوان امکان حذف کردن آن وجود ندارد. همان طور که می دانید افراد از اپراتور های گوناگونی برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. شرکت ایرانسل نیز از جمله اپراتور های محبوبی به شمار می آید که اینترنت پر سرعت را در کنار سایر خدمات خود در اختیار مشترکین قرار می دهد. البته اتصال به اینترنت در این اپراتور نیز طبیعتاً گاهی با مشکلاتی مواجه است که راه های گوناگونی برای رفع آن وجود دارد. ما در این مطلب از برتر رایانه روش های رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل عدم اتصال گوشی آیفون به اینترنت

نکات قابل توجه در رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل

عدم دسترسی به اینترنت می تواند بسیاری از فعالیت ها و اقدامات افراد را دچار اختلال کند. اگر شما نیز یکی از مشترکین اپراتور ایرانسل می باشید توصیه می کنیم برای رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل به موارد زیر توجه کنید.

موقعیت مکانی یکی از عواملی است که در سرعت اینترنت تاثیر گذار است. معمولا سیم کارت ها در ارتفاعات ، جنگل ها ، برخی از نقاط خانه و…عملکرد درستی ندارند. اگر با مشکل عدم دسترسی به اینترنت مواجه شدید ، در قدم اول مکان خود را تغییر دهید و دوباره اینترنت را بررسی کنید.

گاهی نیز ممکن است که مشکل اتصال اینترنت به سیم کارت مرتبط باشد. در اکثر مواقع کاهش آنتن دهی باعث ایجاد مشکل در اتصال به اینترنت می شود. با یکی از مخاطبین خود تماس برقرار کنید یا پیغامی ارسال نمایید. اگر در برقراری تماس و ارسال پیامک مشکلی وجود داشته باشد ، به احتمال زیاد عدم اتصال اینترنت مربوط به سیم کارت است.

علاوه بر آن گاهی اوقات افراد برای استفاده از اینترنت محدودیت ایجاد می کنند و حداکثری برای میزان اینترنت مصرفی خود در نظر می گیرند. برای چک کردن این موضوع ابتدا اینترنت دیتای خود را روشن کنید. برای این کار می توانید از طریق نوار ابزار روی آیکون آن تپ نمایید. همچنین می توانید بعد از وارد شدن به منوی تنظیمات ، روی گزینه Wireless and network تاچ کنید و از صفحه بازشده گزینه Mobile Data را بیابید و آن را فعال نمایید.

روش های ساده برای رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل

در صورتی که گزینه Limit mobile data usage فعال باشد ، وقتی که میزان مصرف شما به حداکثر حجم مصرفی اینترنت برسد ، دیگر قادر به استفاده از اینترنت نخواهید بود. برای برداشتن این محدودیت در منوی Settings روی گزینه Data usage تپ کنید و سپس گزینه Limit mobile data usage را غیر فعال نمایید.

نکات قابل توجه در رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل

بیشتر بخوانید: رفع مشکل اینترنت limited | رفع مشکلات کامپیوتری

 

روش های ساده برای رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل

پاک کردن کش: گاهی اوقات پاک کردن کش نیز می تواند یکی از راه های رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل باشد. برای این کار می ‌توانید بعد از مراجعه به صفحه تنظیمات ، وارد قسمت Storage شوید و از گزینه های نمایش داده شده Cached Data را انتخاب نمایید. با این کار پیغامی روی صفحه دریافت خواهید کرد که از شما تاییدیه جهت پاک کردن کش گوشی می خواهد. روی دکمه OK تاچ کنید و تا پایان این فرایند صبور باشید. سپس اینترنت خود را چک نمایید.

چک کردن حالت پرواز: روشن بودن حالت پرواز نیز می تواند منجر به عدم دسترسی شما به اینترنت شود. در صورتی که این حالت فعال باشد ، آیکون هواپیما را در قسمت بالایی اسکرین خود و در کنار علامت شارژ باقی مانده یا ساعت مشاهده خواهید کرد. در صورتی که قصد غیر فعال کردن Airplane mode را داشتید ، نوار وضعیت گوشی را به سمت پایین بکشید و روی آیکون هواپیما تاچ کنید تا خاموش شود.

راه های رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل

خارج کردن سیمکارت: یکی دیگر از روش هایی که برای رفع مشکل اتصال اینترنت کاربرد دارد ، این است که گوشی را به طور کامل خاموش کنید و سیم کارت را از گوشی خارج نمایید. بعد از چند دقیقه دوباره سیم کارت را وارد گوشی نموده و بعد از روشن کردن آن ، مشکل اینترنت را مجدداً چک کنید.

چک کردن بسته اینترنتی: به پایان رسیدن بسته اینترنتی نیز می ‌تواند دسترسی به اینترنت را دچار مشکل کند. برای اینکه از مقدار باقی مانده بسته اینترنتی خود استعلام بگیرید ، از کد *۵۵۵*۱*۲# استفاده نمایید. همچنین می توانید با شماره گیری کد ۷۰۰ نیز این کار را انجام دهید. علاوه بر آن اپلیکیشن ایرانسل من یا سایت my.irancell نیز امکان بررسی باقی مانده بسته اینترنتی را برای شما فراهم نموده اند.

پیشنهاد می شود مطلب رفع مشکل عدم اتصال سیم کارت به اینترنت را نیز مطالعه نمایید.

رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل و فعالسازی آن

پیشنهاد می کنیم برای رفع مشکل اتصال اینترنت ایرانسل ، آن را فعال کنید. به این منظور کد دستوری #۲*۴*۵۵۵* را اجرا نمایید. پیامک GPRS بلافاصله برای شما ارسال می گردد که باید روی گزینه Install  یا  Save ضربه بزنید. اگر حین نصب از شما رمز یا پین خواسته شد از کد ۱۲۳۴ استفاده نمایید. همچنین می توانید وارد صفحه تنظیمات اینترنت شرکت ایرانسل شوید و فرم ارائه شده را تکمیل کنید. با این کار اینترنت همراه ایرانسل روی شماره شما فعال می شود. وقتی وارد صفحه مورد نظر شدید بعد از وارد کردن شماره تلفن خود روی دکمه ارسال رمز تپ کنید. بعد از دریافت رمز از طریق پیامک ، شماره خود را به همراه پسورد دریافت شده ، وارد فیلد مورد نظر نمایید. سپس تیک تنظیمات اینترنت ایرانسل را بزنید و دکمه دریافت تنظیمات را لمس نمایید. در عرض چند دقیقه پیامک GPRS را دریافت خواهید کرد. با تپ روی دکمه Install  یا  Save این تنظیمات روی تلفن همراه شما نصب خواهد شد.