معرفی نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر

introduction-software-permanent-deletion-information-pic-7

همه افراد در کامپیوتر های شخصی خود فایل های بسیار مهمی دارند که به هیچ عنوان نمی خواهند آن ها را در اختیار دیگران قرار دهند. در این شرایط در صورتی که کاربران قصد فروش کامپیوتر شخصی خود را داشته باشند بهتر است تا از راهکار هایی برای حذف کامل اطلاعات درون سیستم بهره مند شوند، چرا که به این طریق کاربر جدید نمی تواند به اطلاعات شما دست یافته و از آن ها سوء استفاده کند. با توجه به این مسئله در ادامه این مطلب قصد داریم تا به معرفی نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر بپردازیم. لطفاً در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نشانه های خرابی هارد دیسک و حافظه داخلی کامپیوتر

بهترین نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر

نرم افزار Kernel File Shredder

نرم افزار Kernel File Shredder به عنوان یکی از بهترین نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر شناخته می‌شود، چرا که این برنامه از الگوریتم قدرتمند گاتمن پیروی کرده که به عنوان بهترین الگوریتم برای حذف ایمن داده‌ها به حساب می‌آید. علاوه بر آن این برنامه از الگوریتم‌های DOD 520، Zeros و الگوریتم نظامی AR380-19  نیز بهره می‌برد. این نرم افزار دارای روابط کاربری بسیار ساده می‌باشد و به همین دلیل تمامی کاربران می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. همچنین سرعت حذف اطلاعات در این برنامه بسیار بالا است و می‌توان با سرعت بیشتری اطلاعات خود را حذف نمود.

نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر - نرم افزار Kernel File Shredder

نرم افزار Freeraser

نرم افزار Freeraser به صورت رایگان عرضه شده و می‌توان آن را روی ویندوز ویستا، ویندوز ۷، ویندوز ۱۰، ویندوز XP و… نصب نمود. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است و تنها کافیست تا فایل های مورد نظر خود را وارد آیکون شبیه به Recycle Bin نمایید که بعد از نصب این نرم افزار ایجاد می‌شود. به این ترتیب می‌توانید به راحتی فایل های مورد نظر خود را حذف کرده و از دسترسی دیگران به آنها جلوگیری نمایید.

نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر - نرم افزار Freeraser

نرم افزار Eraser

نرم افزار Eraser دارای الگویی به این صورت است که ابتدا تمامی اطلاعات را از هارد درایو مورد نظر شما حذف کرده و سپس چندین بار در محل ذخیره سازی اطلاعات جدیدی را نوشته و سپس حذف می‌کند. این عمل باعث می‌شود تا نرم افزارهای مخصوص بازیابی به هیچ عنوان نتوانند به اطلاعات شما دست یابند. بنابراین می‌توان گفت که این نرم‌افزار نیز برای حذف دائمی داده ‌ها و اطلاعات بسیار مفید خواهد بود. در نظر داشته باشید که شما می توانید این نرم افزار را روی ویندوز XP، ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰، ویندوز ویستا، ویندوز سرور ۲۰۱۲ و… نصب کرده و به حذف اطلاعات بپردازید.

نرم افزار Eraser

بیشتر بخوانید: مقایسه کامپیوتر اپل و ویندوزی

کاربردی ترین نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر

نرم افزار Hard Disk Scrubber

نرم افزار Hard Disk Scrubber نیز مانند نرم افزارهایی که در قسمت قبل معرفی شدند از روش‌های نظامی برای حذف اطلاعات بهره می‌گیرد. به همین دلیل می‌توان این برنامه را به عنوان یکی از کاربردی ترین نرم‌ افزارهای حذف دائم اطلاعات از کامپیوتر معرفی نمود. عملکرد این نرم افزار به این صورت است که تمامی اطلاعات مورد نظر شما را به صورت دائمی پاک کرده و علاوه بر آن اطلاعات جدیدی را در فضای حافظه ذخیره می‌کند. به این صورت اپلیکیشن‌هایی که برای بازیابی داده مورد استفاده قرار می‌گیرند، نمی‌توانند به اطلاعات شما دست پیدا کرده و عملکردشان مختل خواهد شد.

نرم افزار Hard Disk Scrubber

نرم افزار Hardwipe

نرم افزار Hardwipe از روش های گاتمن، اشنایر، GOST R 50739-95 و DOD 5220.22-M برای حذف اطلاعات بهره می‌برد و به همین دلیل می‌توان آن را به عنوان نرم افزاری ایمن برای پاک کردن دائمی اطلاعات در نظر گرفت. البته با وجود قابلیت‌های بسیار بالای این نرم‌افزار متاسفانه مشکلاتی نیز در استفاده از آن وجود خواهد داشت. در این نرم افزار شما نمی‌توانید تمامی فایل های مورد نظرتان را به صورت یکجا پاک کنید و در هر مرحله تنها می‌توان بخشی از داده ها را پاک کرد. اما در صورتی که سرعت پاکسازی اطلاعات برایتان اهمیت چندانی ندارد توصیه می‌کنیم تا قطعاً از این نرم‌افزار استفاده کنید.

نرم افزار Hardwipe

بیشتر بخوانید: نحوه نصب اسنپ چت روی کامپیوتر

نرم افزار PC Shredder

نرم افزار PC Shredder از روش گاتمن، استاندارد نظامی و داده‌های تصادفی برای حذف اطلاعات شما بهره می‌برد. به همین دلیل می‌توانید با اطمینان خاطر از این نرم‌افزار برای حذف تمامی اطلاعات مورد نظر خود استفاده کنید. از مهمترین ویژگی‌های این نرم افزار می‌توان به حجم بسیار پایین آن به اندازه ۳۰۰ کیلوبایت اشاره نمود و به این ترتیب این نرم‌افزار نسبت به سایر برنامه‌های معرفی شده حجم بسیار کمتری را اشغال کرده و عملکردی فوق‌العاده خواهد داشت.

نرم افزار PC Shredder