معرفی انواع کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون

introducing-types-of-persian-and-english-keyboards-for-iphone-org-pic

اگر شما عزیزان به دنبال یک کیبورد فارسی مناسب برای گوشی آیفون خود هستید و می خواهید که سرعت تایپ خود را افزایش دهید و هنگام تایپ اشتباهات کمتری داشته باشید باید ویژگی کیبورد های موجود را بررسی کنید. از این رو در این مطلب به معرفی انواع کیبورد فارسی به انگلیسی گوشی آیفون خواهیم پرداخت. به منظور دانلود کردن بهترین کیبورد برای گوشی آیفون باید به نکاتی توجه کنید که برای شما حائز اهمیت می باشد. اگر شما به دنبال کیبوردی هستید که بتوانید به وسیله کشیدن انگشت عمل تایپ را انجام دهید و یا بتوانید از ایموجی ها و استیکر های شخصی سازی شده استفاده کنید تا پایان با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش روش های قطع کردن صدای کیبورد گوشی آیفون

ویژگی های مهم کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون

اگر شما عزیزان قصد دارید که یک کیبورد مناسب برای گوشی خود انتخاب کنید بهتر است که ابتدا به ویژگی های ارائه شده برای کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون دقت فراوانی کنید زیرا اگر به ویژگی‌ های برنامه های کیبورد توجه نکنید امکان دارد قابلیت هایی که مد نظر شما می باشد را پشتیبانی نکند. از مهمترین ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلمات پیشنهادی

شاید شما جزو افرادی باشید که به دنبال صفحه کلید آیفون هستید که به شما این امکان را بدهد تا بتوانید پیشنهادات دستور زبان و املا را سفارشی سازی نمایید.

اندازه کیبورد

از آنجایی که اندازه دکمه های صفحه کلید نسبتاً کوچک و ثابت می باشند برخی از کاربران بر این باورند که نم یتوانند تایپ دقیقی را توسط صفحه کلید انجام دهند. اما یک برنامه جانبی کیبورد به کاربران این اجازه را می دهد که اندازه دکمه ها را تغییر داده یا کیبورد را به وسیله امکانات تایپ دستی سفارش سازی کنند، این کار امکان دارد سرعت تایپ را بالا برده و و در زمان صرفه جویی نماید.

استیکر ها و گیف ها

اگر بخواهید به عنوان یک پاسخ از انواع ایموجی در صفحه کلید داخلی گوشی آیفون بهره ببرید باید از یک برنامه کیبورد که دارای کتابخانه گیف و عملکرد جستجو ایموجی است استفاده کنید. برخی از برنامه های صفحه کلید قابلیت ایجاد ایموجی های گسترده تر و سفارشی سازی تایپ پیش فرض برای قرار دادن گیف ها و استیکر های پرکاربرد را دارند‌‌.

مقاله پیشنهادی : نحوه تبدیل ویدئو به گیف در آیفون

Microsoft SwiftKey Keyboard کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون

Microsoft SwiftKey Keyboard کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون

Microsoft SwiftKey Keyboard یکی از  بهترین کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون می باشد. این برنامه یک نرم افزار قوی است که با اصلاح خودکار هوشمند سرعت تایپ را بالا می‌ برد و به کاربران اجازه می ‌دهد که به آسانی اسامی و استیکر های مورد علاقه خود را اضافه کنند.

این برنامه ده ها تم را برای استفاده شما عزیزان قرارداد است و دارای کیبوردی بسیار قوی و قابل تنظیم می باشد. ویژگی های گفته شده این کیبورد را قابل اعتماد کرده است. یکی از ویژگی های این نرم افزار این می باشد که قابلیت های پیشگویی متن با استفاده از هوش مصنوعی را دارد ولی دارای کلیدهای بسیار بزرگی نمی باشد و نسبت به دیگر کیبورد های موجود از زبان های محدودتری پشتیبانی می کند.

این کیبورد امکان تایپ سریع و ارسال پیام های حرفه ای را ارائه می دهد و دارای قابلیت هایی مانند بهبود کیبورد داخلی آیفون، صفحه کلید قابل تنظیم و متن پیش بینی کننده با استفاده از ویژگی Swipe-to-type می باشد. این نرم‌افزار برخلاف اغلب نرم ‌افزارهای کیبورد آیفون رایگان می باشد و برای دانلود و نصب آن نیاز به پرداخت هزینه و یا ثبت نام ندارد و برای تمامی ورژن های آیفون در دسترس می باشد. به صورت کلی می‌توان مزایا و معایب این برنامه را به صورت زیر دسته بندی کرد:

مزایا

ویژگی

پیش بینی متن توسط هوش مصنوعی

منوی میانبر قابل توسعه

معایب

اندازه کلید های آن بسیار بزرگ نیست

پشتیبانی از تعداد زبان های محدود

Flesky Keyboard کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون

Flesky Keyboard کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون

Flesky Keyboard یکی از انواع کیبورد فارسی و انگلیسی گوشی آیفون می باشد که دارای تم هایی است که می توانید آن ها را تنظیم کنید. همچنین این برنامه دارای کلید های بزرگ می باشد تا کاربران بتوانند بسیار راحت و خیلی سریع تایپ کنند و از اشتباهات تایپی جلوگیری نمایند. یکی از مزیت های این برنامه کاربردی تنظیم اندازه صفحه کلید می باشد و دارای میانبر های مفید است.

Flesky Keyboard یک برنامه کامل بوده و علاوه بر این دارای یک صفحه کلید Gif به منظور پاسخگویی سریع می باشد. این اپلیکیشن قدرتمند به دلیل قابلیت های مانند تصحیح خودکار هوشمند و تایپ اشاره ای جزو سریع ترین صفحه کلید های آیفون قرار می گیرد. این بنامه بهترین کیبورد برای افرادی که دارای انگشتان بزرگ و چاق هستند می باشد و استفاده از آن بسیار ساده است.

مزایا

دسترسی آسان به استیکر های مورد علاقه

امکان تنظیم گیف

امکان ذخیره کردن گیف های تنظیم شده با یک ضربه

معایب

به اندازه صفحه کلید اصلی آیفون نمی باشد

بهره وری محدود

کیبورد رایگان Gboard Keyboard

کیبورد رایگان Gboard Keyboard

Gboard Keyboard از کیبورد های قابل استفاده برای گوشی های آیفون محسوب می شود که دارای یک صفحه کلید همه جانبه می باشد تا امکان تایپ سریع را برای کاربران فراهم شود. این برنامه نیز به کاربران خود این امکان را می‌دهد که گیف های خود را سفارش سازی کنند.

شما می توانید هنگام تایپ کردن از انواع ایموجی و استیکر استفاده کنید یا آن ها را ایجاد کنید. این برنامه کیبورد به منظور افزایش سرعت تایپ و به اشتراک گذاشتن راحت موارد جست و جوی وب، اخبار، لینک، اطلاعات گوگل، ایموجی و گیف طراحی شده است.

در این اپلیکیشن ویژگی هایی مانند تایپ لغزشی قرار داده شده است و به شما این اجازه را می دهد که با حرکت از حرفی به حرف دیگر تایپ کنید. یکی دیگر از مزیت های استفاده از برنامه Gboard Keyboard این می باشد که در قسمت بالای آن اعداد قرار گرفته شده است و دیگر نیاز نیست هنگام تایپ اعداد و یا آدرس ایمیل که هم شامل حرف و هم اندازه می شود به کیبورد عددی سوئیچ نمایید.

همچنین دارای پیشنهادات تایپی می باشد که می توانید با استفاده از آن در زمان صرفه جویی کرده و خطا های تایپی خود را کاهش دهید. به صورت کلی استفاده از این برنامه ساده است اما امکان دارد کارهایی مانند کپی پیست کردن را کمی پیچیده تر از کیبورد اصلی نماید.

مزایا

قابلیت تایپ سرعت تایپ را بالا میبرد

پیشگویی متن هوشمند

قابلیت تصحیح خودکار

قابلیت جست و جو با یک ضربه

معایب

تم های محدود نسبت به دیگر کیبورد ها

عمل کپی پیست و ورودی صوتی پیچیده می باشد

صفحه کلید هوشمند Typewise Keyboard

این برنامه یک صفحه کلید هوشمند برای گوشی های آیفون می باشد که دارای کلیدهای بزرگی است. این برنامه قابلیت سفارشی سازی کیبورد و تم های فراوانی را دارد. همچنین این برنامه بیش از ۴۰ زبان را پشتیبانی خواهد کرد. این کیبورد هوشمند به دلیل عملکرد فوق‌العاده به منظور افزایش سرعت و دقت تایپ در گوشی آیفون بسیار محبوب می باشد. شکل ظاهری این کیبورد به گونه ای می باشد که دارای دکمه های شیش ضلعی است که در ردیف های پلکانی کنار یکدیگر قرار داده شده اند. به همین دلیل نسبت به دیگر کیبورد های پیش فرض صفحه نمایش بیشتری را اشغال خواهد کرد اما استفاده از آن را بسیار راحت کرده است. این برنامه دارای استیکر ها و ایموجی های فراوان می باشد اما ویژگی های فراوانی برای ارسال گیف ندارد.

مزایا

قابلیت سفارشی سازی صفحه کلید

قابلیت انتخاب پس زمینه کیبورد توسط کاربر

پشتیبانی از پیام های چند زبانه

معایب

به منظور سفارش سازی باید هزینه پرداخت شود

برای مدل آیفون های ios 12 به بالا بهینه سازی شده است

Phraseboard Keyboard کیبورد آیفون

Phraseboard Keyboard کیبورد آیفون

از بهترین کیبورد های موجود برای آیفون می توان به Phraseboard Keyboard اشاره کرد. این صفحه کیبورد قابلیت پشتیبانی بیش از ۵۰ زبان را دارا می باشد و قابلیت های قابل تنظیم فراوان را ارائه می کند. از ویژگی‌های کاربردی این صفحه کلید برای آیفون و iPad این می باشد که می تواند با یک لمس کلمات قابل تنظیم را ارائه دهد. این صفحه کلید با سیستم عامل های شبکه های اجتماعی مانند توییتر واتساپ سازگار است. همچنین دارای ویژگی بررسی املای هوشمند نیز می باشد. این برنامه قابلیت سفارش سازی انواع فونت و تنم را دارد اما باید برای این کار هزینه پرداخت کنید.

مزایا

پاسخ جملات به صورت تک لمسی

قابلیت جستجو استیکر و ایموجی

قابلیت پیش بینی متن

معایب

طرح بندی کیبورد سفارشی

رایگان نبودن اغلب امکانات

آسان ترین ویژگی جستجوی ادغامی را ندارد