معرفی شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر

introducing-the-job-of-a-vlogger-or-video-blogger-pic-1

مطمئناً تمامی شما بلاگر های اینستاگرامی را میشناسید و در رابطه با این شغل اطلاعاتی دارید. اما ویلاگر واژه ای جدید است که ممکن است با آن آشنایی نداشته باشید! امروزه بسیاری از افراد از طریق فضای مجازی به خصوص اینستاگرام به کسب درآمد می پردازند و شغل بلاگری را برای خود انتخاب می کنند. این افراد می ‌توانند تولید محتوای متنی، تصویری و ویدیویی داشته باشند اما امروزه بسیاری از کاربران علاقه‌ مندند تا تولید محتوای ویدیویی انجام دهند چرا که به این صورت تعامل با کاربران راحت تر خواهد شد و اینگیجمنت پیج افزایش می یابد؛ به این افراد ویلاگر گفته می ‌شود. در ادامه این مطلب قصد داریم تا اطلاعات کاملتری در رابطه با شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که علاقه مند به کسب درآمد به این طریق هستید حتماً ما را همراهی نمایید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های طراحی پست و استوری اینستاگرام

شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر چیست؟

شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر دارای تعریف ساده ای می باشد. در واقع به هر فردی که از زندگی روزمره اش ویدیو تهیه کرده و آن را در اینستاگرام یا سایر شبکه‌ های اجتماعی با دیگر کاربران به اشتراک می ‌گذارد ویلاگر می گویند و ویلاگ به معنای ساخت ویدیو شبیه خاطرات روزانه است. همانطور که می ‌دانید سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است و اکثر افراد بیشتر علاقه‌ مند به دیدن هستند تا خواندن! به همین دلیل برای مخاطبان تماشای یک ویدیوی ۱۰ دقیقه‌ ای بسیار ساده تر از مطالعه متن یک خطی می باشد. به این صورت می ‌توان اینگیجمنت پیج را افزایش داد البته هر فرد بسته به مهارت های کلامی و نوشتاری خود بهتر است تا شغل بلاگری یا ویلاگری را انتخاب کند اما در صورتیکه قصد اشتراک گذاری زندگی روزمره خود با سایرین به صورت ویدئو را دارید و یا قصد دارید تا به این طریق آموزش ‌هایی را ارائه دهید مطمئناً می ‌توانید مخاطبان بسیاری را جذب کنید.

شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر - چگونه ویلاگر شویم؟

برای انجام این کار احتیاج به مهارت هایی خواهید داشت در واقع برای تبدیل شدن به یک ویلاگر موفق لازم است تا بتوانید ویرایش و تدوین ویدیو را به صورت حرفه ای انجام دهید. همچنین با تنظیم زاویه دوربین و نور، فیلم با کیفیتی را تهیه نمایید. در انتها لازم است تا ویرایش ویدیو و صدا را انجام دهید که برای این کار می توانید از نرم افزارهای مختلف استفاده کنید. اگر به صورت تیمی آغاز به ایجاد یک ویلاگ نمایید مطمئناً موفق تر خواهید بود چرا که هر یک از افراد می تواند یکی از مسئولیت ها را بر عهده گیرد. بعد از کسب مهارت های مورد نیاز لازم است تا پلتفرم مناسب انتشار ویدیو مانند یوتیوب، اینستاگرام و… را تعیین کنید.

ملزومات لازم برای تولید محتوا ویدیویی

بیشتر بخوانید: بهترین ایده های تولید محتوا در اینستاگرام

محبوب ترین موضوعات برای ایجاد شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر

در صورتی که علاقه مندید تا شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر را به عنوان حرفه اصلی خود برگزینید می‌ توانید یکی از مهارت های اصلی خود را به مخاطبان آموزش دهید. این مهارت ها می ‌تواند شامل موضوعات مختلف باشد که در ادامه به معرفی آن ها می‌ پردازیم.

آموزش نرم ‌افزار یا دروس مختلف

ویلاگری در بسیاری از نقاط دنیا کاملاً شناخته شده است و در صورتیکه جستجوی اندکی در یوتیوب داشته باشید می توانید آموزش های کاربردی را مشاهده نمایید. اما در ایران تعداد ویلاگر ها نسبتاً کم است و در صورتی که شما مهارت خاصی را دارید می توانید با آموزش آن مخاطبان زیادی را جذب کرده و درآمد بالایی را به دست آورید. این آموزش‌ها می ‌تواند شامل تدریس دروس دانشگاهی، کنکور و مدارس باشند و یا می توانید نرم‌ افزار خاصی مانند فتوشاپ، ایلوستریتور، آفیس و… را آموزش دهید.

شغل ویلاگر یا ویدیو بلاگر - تولید محتوای ویدیویی

معرفی کالا

صورتی که ویدیو های آنباکسینگ ساخته و آن ها را در اینستاگرام منتشر کنید کاربران بسیار زیادی را جذب خواهید کرد. در واقع بسیاری از افراد علاقه مندند تا در رابطه با تجربیات خرید مجازی اطلاعاتی به دست آورند و شما می توانید به صورت حرفه ای این کار را آغاز کرده و پس از مدتی اسپانسر بگیرید.

بیشتر بخوانید: نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق

سبک زندگی

شما می توانید ویدیو هایی در رابطه با روزمرگی و سبک زندگی خود تهیه کرده و آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. البته در صورتی که هیچ نکته آموزشی در ویدیو های شما وجود نداشته باشد نمی توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید. علاوه بر موضوعاتی که مطرح شد شما می توانید در رابطه با هر چیز دیگری مانند تغذیه سالم و سلامتی، ورزش کردن، مدیتیشن، ساخت کاردستی، آموزش نقاشی، نکات مربوط به سفر، اماکن دیدنی و… ویدیو تهیه کرده و مخاطبان بسیار زیادی را جذب کنید.