معرفی بهترین منابع آنلاین پادکست های انگلیسی

introducing-the-best-online-resources-for-english-podcasts-pic-4

زبان انگلیسی یکی از پر کاربردترین زبان های موجود در دنیا می باشد. در واقع بیش از یک و نیم میلیارد نفر در سراسر جهان از این زبان استفاده می کند. این موضوع باعث شده تا افراد نقاط مختلف جهان از طریق این زبان با هم ارتباط برقرار کنند. همان طور که می دانید زبان انگلیسی زبان دوم بسیاری از کشورهای پیشرفته است. این موضوع باعث شده تا یادگیری زبان انگلیسی برای افراد بسیار حائز اهمیت باشد. شما می توانید با شرکت در کلاس های مختلف سطح زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید. همچنین به کارگیری روش های گوناگون نیز می تواند در این امر موثر واقع شود. شنیدن پادکست با زبان انگلیسی به تقویت دایره لغات و مهارت شنیداری شما کمک شایانی می کند. ما در این مطلب از برتر رایانه به معرفی بهترین منابع آنلاین پادکست های انگلیسی می پردازیم.

بیشتر بخوانید: معرفی چند سایت کاربردی

بهترین سایت ها و منابع آنلاین پادکست های انگلیسی

استفاده از حس شنوایی در کنار حس بینایی و… می تواند به یادگیری زبان کمک فراوانی کند. گوش دادن پادکست انگلیسی یکی از بهترین شیوه های تقویت زبان می باشد. شما می توانید حین انجام کارهای دیگر یا در اوقات فراغت و زمان های مرده خود با گوش دادن پادکست نهایت استفاده را از وقت خود ببرید. با اینکه پادکست های بسیار زیادی در زمینه آموزش و تقویت زبان انگلیسی وجود دارد اما پیشنهاد می شود وقت خود را صرف بهترین و با کیفیت ترین منابع آنلاین پادکست های انگلیسی کنید.

Learn English Podcast: این سایت برای کودکان و بزرگسالان در سطح مبتدی بسیار مناسب و کاربردی می باشد. هرکدام از اپیزودهای این پادکست گفتگو محور می باشد و درباره مسائل روزمره و حوزه های جامعه ، ورزش ، علم و فرهنگ بریتانیایی صحبت می کند. همچنین هر قسمت متن و تمرین مخصوص به خود را دارد.

معرفی سایت ها و منابع آنلاین پادکست های انگلیسی

Voice of America Learning English: این سایت پادکست هایی در سه سطح مبتدی ، متوسط و حرفه ای ارائه می کند. در سطح مبتدی بیشتر روی مهارت های زبانی تمرکز شده است. در سطوح متوسط و حرفه ای موضوعات گفتگو ، به مرور زمان با تقویت مهارت زبانی شما جذاب تر خواهند شد و موضوعاتی از جمله فرهنگ ، تکنولوژی ، سبک زندگی و سلامت را در بر می‌ گیرد. همچنین متن تمامی پادکست ها نیز در اختیار شما قرار دارد.

بهترین سایت ها و منابع آنلاین پادکست های انگلیسی

 

English101 Class: کسانی که قصد تقویت زبان انگلیسی خود را دارند می توانند از این وب سایت استفاده کنند. به این منظور کافی است سطح خود را تعیین کنید تا اپیزود های مربوط به آن در اختیار شما قرار گیرد. گفتگوها با موضوعات مختلف و سرعت های گوناگونی پخش می شود.

بیشتر بخوانید: روشهای حل مشکل باز نشدن سایت ها در گوشی اندروید

معرفی سایر منابع آنلاین پادکست های انگلیسی

سایت Splendid Speaking: این سایت برای کسانی که سطح حرفه ای در زبان انگلیسی دارند و می توانند به راحتی به این زبان صحبت کنند ، کاربردی است. اپیزود های این پادکست شامل مصاحبه ها و بحث های می باشد که توسط زبان آموزان ضبط شده است. شما با کمک این پادکست ها می ‌توانید متوجه شوید که سایر زبان آموزان چگونه انگلیسی را یاد می گیرند و لهجه آن ها بعد از یادگیری چگونه است.

معرفی سایر منابع آنلاین پادکست های انگلیسی

سایت ۶-Minute English: کسانی که در حد متوسط به زبان انگلیسی تسلط دارند می توانند از پادکست خبری ۶-Minute English استفاده کنند. این پادکست به صورت هفتگی ارائه می‌ شود و هر اپیزود فهرستی از لغت ، متن و سوالات خواهد داشت. سرعت گفتگو ‌در این پادکست کمتر از حد معمول می باشد و به راحتی می توانید متوجه مفهوم کلمات و جملات شوید. این پادکست از سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را آغاز نموده و تا کنون صدها قسمت از آن منتشر شده است.

سایت The English We Speak: مخاطبین این سایت معمولاً زبان ‌آموزان حرفه‌ ای هستند. می توان گفت این پادکست جزء کوتاه ترین منابع آنلاین پادکست های انگلیسی می باشد که به صورت هفتگی منتشر می شود. هر قسمت از این پادکست حدوداً سه دقیقه است و تمرکز آن بیشتر روی ضرب المثل های انگلیسی می باشد. همچنین لغاتی که در این پادکست مورد استفاده قرار می گیرند کلمات پیچیده‌ ای هستند و از این جهت می ‌تواند برای افراد حرفه ای مفید واقع شود.

شما می توانید مطلب کاربردی معرفی بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی را نیز مطالعه نمایید.

معرفی منابع آنلاین پادکست های انگلیسی برای کودکان

نرم افزار پادکست انگلیسی Tumble: این نرم ‌افزار Tumble برای کودکان طراحی شده است و به صورت پله پله مباحث زبان را آموزش می دهد. همچنین برای هر قسمت آن حدودا ۱۵ دقیقه در نظر گرفته شده تا برای کودک خسته کننده نباشد. همچنین موضوعات آن عموماً در ارتباط با علم و دانش است.

سایت The Past & The Curious: این سایت برای آموزش کودکان در نظر گرفته شده و تاریخ را به آن ها آموزش می دهد. طراحی این پادکست بسیار جذاب در نظر گرفته شده تا برای کودک حوصله سر بر نباشد. اگر شما هم جزء افرادی هستید که در حد مبتدی به زبان انگلیسی آشنا هستید ، می توانید اپیزودهای این پادکست را بشنوید.

Radiolab Pickle: این پادکست برای سطوح مبتدی در نظر گرفته شده و برای کودکان بسیار مفید واقع خواهد شد. در اپیزود های این پادکست افراد بزرگسال به زبان ساده ، سوالات کودکان را پاسخ می دهد. از آنجایی که گفتگوها در این پادکست بسیار روان و با سرعت پایین انجام می شود ، کودک به راحتی می تواند مفهوم جملات را متوجه شود. همچنین هر اپیزود موضوعات خاصی را در بر می گیرد. با این حال افراد مبتدی نیز به راحتی می توانند از این سایت به عنوان یکی از منابع آنلاین پادکست های انگلیسی استفاده نمایند و برای تقویت زبان انگلیسی از آن کمک بگیرند.