معرفی بهترین برنامه های جایگزین ورد

معرفی بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار ورد یکی از برنامه های مربوط به ایجاد سند متنی باشد که از طریق آن به راحتی می توانید متون خود را تایپ نموده و ویرایش کنید. این برنامه قابلیت افزودن تصویر را نیز در اختیار شما قرار می دهد و اگر قصد ارائه مطالب و ذخیره آن ها را دارید می توانید از ورد استفاده نمایید. با توجه به امکانات و قابلیت هایی که این نرم افزار در اختیار کاربر قرار می دهد ، می توان ورد را یکی از بهترین نرم افزار های ویرایش فایل های متنی به شمار آورد. با این حال برنامه های دیگری نیز وجود دارند که می‌ توانید آن ها را جایگزین ورد نمایید. برخی از این نرم ‌افزار ها علاوه بر اینکه از ویژگی هایی مشابه برنامه ورد برخوردار هستند ، حتی از آن بهتر عمل می کنند. در این مطلب با معرفی بهترین برنامه های جایگزین ورد همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد

معرفی و بررسی بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار Jarte: از آنجایی که این نرم افزار رابط کاربری ساده ای دارد استفاده از آن به راحتی امکان پذیر است و نیاز به داشتن تخصص خاصی نیست. با استفاده از این برنامه به راحتی می توانید چندین سند را باز نموده و آن ها را در تب های مختلف مشاهده نمایید. علاوه بر آن می توانید برای بخش های مختلف دکمه های دلخواه خود را تعیین کنید. از امکانات اصلی این برنامه می توان به امکان وارد کردن لینک ، تصویر ، جدول ، تغییر فونت و اندازه آن ، شمارش صفحات ، کلمات ، حروف و… اشاره نمود که آن را در گروه بهترین برنامه های جایگزین ورد قرار می دهد.

بررسی کاربردی ترین و بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار AbleWord: این نرم افزار یکی از برنامه های کاربردی برای ایجاد فایل متنی می باشد که شباهت زیادی به نرم افزار ورد دارد و به طور کلی می‌ توان گفت که از بیشتر قابلیت های نرم افزار ورد برخوردار می باشد. شما از طریق نرم افزار AbleWord می توانید فایل های خود را در فرمت DOC ، DOCX ، PDF ،HTML  و TXT ایجاد کنید. همچنین قابلیت تغییر فرمت فونت ، شماره گذاری صفحات و… نیز از دیگر قابلیت های این برنامه می باشد.

معرفی کاربردی ترین و بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار Hancom Office 2020: این نرم افزار از جمله معدود برنامه های ویرایش فایل متنی می باشد که از نسخه تحت وب نیز برخوردار است. این ویژگی باعث می شود تا برای استفاده از امکانات نرم افزار Hancom Office 2020 نیازی به نصب آن نباشد. از طریق این برنامه به راحتی می توانید فایل متنی خود را با فرمت DOCX یا PDF ایجاد نموده و علاوه بر تغییر فرمت فونت ها و استفاده از تصاویر و جدول ، می توانید برای سند خود عنوان یا پاورقی ایجاد نمایید.

آشنایی با کاربردی ترین و بهترین برنامه های جایگزین ورد

پیشنهاد می شود مطلب روش های برش تصویر در ورد را نیز مطالعه نمایید.

بررسی بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار WordGraph: یکی دیگر از برنامه هایی که با عنوان بهترین برنامه های جایگزین ورد شناخته می شود WordGraph می باشد که تشابه زیادی نیز به این آن دارد. این برنامه نیز مشابه نمونه های دیگر از قابلیت های اصلی نرم افزار ورد برخوردار می باشد و می تواند گزینه مناسبی برای ایجاد و ویرایش فایل متنی به شمار آید.

آشنایی با بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار iWork Pages: در صورتی که از iOS یا macOS استفاده می‌ کنید می ‌توانید برنامه iWork Pages را جایگزین برنامه ورد نمایید. البته امکان استفاده از این نرم‌ افزار در سیستم هایی با سیستم عامل ویندوز نیز امکان پذیر است اما سند های ایجاد شده توسط آن را باید از طریق iCloud مشاهده کنید. همچنین می توانید با استفاده از قلم اپل در آیپد در این برنامه سند ایجاد نمایید که کار شما را تا حد زیادی آسان می‌ کند. همچنین به راحتی می توانید به طور همزمان چندین سند را ویرایش کنید.

بررسی بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار FocusWriter: هنگامی که نرم افزار FocusWriter را باز کنید وارد محیط برنامه که به شکل زیر می باشد ، خواهید شد. در این برنامه منوی اصلی پنهان است و هنگامی که موس روی آن قرار گیرد نمایان می شود. این برنامه نیز از قابلیت های اصلی ورد برخوردار می باشد و علاوه بر آن می توانید کلید های میانبر ایجاد کنید و حتی نوار ابزار را به شکل دلخواه تغییر دهید.

معرفی و بررسی بهترین برنامه های جایگزین ورد

نرم افزار Page Four: از این برنامه نیز می توانید برای ایجاد و ویرایش فایل متنی خود به شکل جدیدی استفاده نمایید. با استفاده از این نرم افزار علاوه بر اینکه می توانید پوشه ها و سربرگ های متفاوت ایجاد کنید ، قادرید روی سند خود رمزگذاری نمایید و کلمات یا جملاتی را که بیش از حد مورد استفاده قرار داده اید را بیابید و آن ها را حذف کنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *