روش های حذف پیش نویس اینستاگرام

instagram-draft-removal-methods-pic-1

گاهی قصد دارید تا پستی را در اینستاگرام منتشر کنید اما به علت مسائلی نمی توانید این کار را انجام داده و در مراحل آخر متوقف می شوید. در این شرایط می توانید پیش نویس یا Draft نوشته شده را ذخیره کرده و بعداً از آن استفاده کنید. این ویژگی اینستاگرام کمک می کند تا بتوانید در زمانی خاص پیش نویسی را تهیه کرده و در زمان دل خواه آن را منتشر نمایید. اما در بعضی مواقع کاربران علاقه مند به حذف پیش نویس اینستاگرام خواهند شد به همین علت امروز آموزشی را در این زمینه برای شما عزیزان آماده کرده ایم که امیدواریم مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: ترفند های شناخت فالوور های فیک در اینستاگرام

نحوه حذف پیش نویس اینستاگرام

حذف پیش نویس اینستاگرام در اندروید و آیفون دارای مراحلی شبیه به هم می باشد و راهکار ساده‌ای برای آن وجود دارد اما در ابتدا بهتر است به آموزش ایجاد پیش نویس در اینستاگرام بپردازیم. این قابلیت در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد و مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت چرا که گاهی اوقات فرصت زمانی برای پست گذاشتن در اینستاگرام ندارید و به دنبال راهکاری هستید تا پیش نویس آماده شده از قبل را منتشر نمایید، به همین دلیل تمامی پیج های بیزینسی و پابلیک می‌ توانند از این روش استفاده کنند. برای این کار عکس یا فیلم مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای آن کپشنی بنویسید. سپس تا مرحله آخر پست گذاشتن پیش رفته و دو مرحله به عقب برگردید. به این ترتیب اینستاگرام از شما سوال می کند که آیا علاقه مندید تا پست را به عنوان پیش نویس خیره کنید یا خیر؟ بنابراین می توانید پست را در پیش نویس نگه داشته و هر زمان که علاقه ‌مند بودید آن را منتشر کنید. اما برخی مواقع پیش می آید که کاربران از اشتراک پست مورد نظر پشیمان شده و قصد دارند تا پیش نویس را پاک کنند، در این موارد می توانید از روش ساده ای که در ادامه برای اندروید و آیفون ارائه شده استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای پاک کردن اینستاگرام در کامپیوتر راهکاری ارائه نشده و به همین علت نمی توانید از سیستم های کامپیوتری برای این کار استفاده نمایید. بنابراین در صورتی که قصد پاک کردن پیش نویس ایجاد شده در برنامه اینستاگرام را دارید بهتر است تا از طریق گوشی موبایل اندروید یا آیفون اقدام نمایید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

بیشتر بخوانید: قابلیت های مخفی اینستاگرام

مراحل حذف پیش نویس اینستاگرام

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که پیش نویس اینستاگرام چیست و چگونه می توان آن را پاک کرد؟ برای مشاهده و حذف پیش نویس اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و به اکانتی که قصد دارید تا پیش نویس های آن را پاک کنید بروید.

مرحله ۲: مانند زمانی که قصد دارید تا پست هایی را به اشتراک بگذارید، روی علامت + قرار گرفته در قسمت پایین ضربه بزنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام - عکس دو

مرحله ۳: به این صورت می توانید گزینه Manage را مشاهده نمایید و برای پاک کردن پیش نویس ها روی آن ضربه بزنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام - عکس سه

مرحله ۴: در صفحه جدید گزینه Edit را انتخاب کنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام - عکس چهار

مرحله ۵: به این صورت می توانید روی پیش نویس هایی که قصد پاک کردن آن ها را دارید ضربه بزنید و زمانی که تمامی آن را انتخاب کردید روی Done تپ نمایید.

حذف پیش نویس اینستاگرام - عکس پنج

مرحله ۶: به این صورت صفحه جدید باز می شود که در آن اینستاگرام از شما درخواست می کند تا حذف Draft را تایید کنید. برای این کار روی Discard Posts ضربه بزنید.

حذف پیش نویس اینستاگرام - عکس شش

بیشتر بخوانید: بهترین ایده های تولید محتوا در اینستاگرام

به این طریق و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید پیش نویس ها را مشاهده و حذف نمایید. در صورتی که قصد دارید تا پیش نویس را پست کنید، روی آن ضربه بزنید و بعد از اعمال تغییرات مورد نظر آن را به اشتراک بگذارید.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. پیشنهاد می دهیم تا از سایر آموزش های قرار گرفته در سایت نیز دیدن کرده و هرگونه سوال، نظر یا پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.