تشخیص پروفایل فیک کاربران در شبکه های اجتماعی

تشخیص پروفایل فیک - وب سایت برتر رایانه

فالورهای فیک و کاربران جعلی در تمامی شبکه‌ های اجتماعی حضور دارند. بسیاری از این کاربران با ساخت اکانت های فیک قصد سوء استفاده از دیگران و کلاهبرداری را خواهند داشت. به همین دلیل بهتر است تا با بررسی برخی از نکات این نوع افراد را بشناسید و از دوستی با آن ها بپرهیزید و اطلاعات شخصی تان را در اختیار آن ها قرار ندهید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی راهکار هایی که با کمک آن ها می توانید به تشخیص پروفایل فیک کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف بپردازید را ارائه دهیم. امیدواریم که با مطالعه این مطلب بتوانید از سوء استفاده دیگران جلوگیری کنید و این نوع اکانت ها را دنبال نکنید.

بیشتر بخوانید: ترفند های شناخت فالوور های فیک در اینستاگرام

نحوه تشخیص پروفایل فیک یا جعلی کاربران

بررسی تعداد پست ها

بسیاری از کاربران فضای مجازی تصاویر خصوصی خود را منتشر می کنند به همین دلیل پیدا کردن چند عکس و استفاده از آنها برای کاربران فیک چندان دشوار نخواهد بود. بنابراین اولین مسئله ‌ای که لازم است در تشخیص پروفایل فیک بررسی شود تعداد پست های افراد می باشد. بهتر است حتماً عکس پروفایل را با عکس هایی که درون پست قرار گرفته مقایسه کنید و در صورتی که تعداد پست ها کم بود احتمال جعلی بودن پیج مورد نظر وجود دارد. بسیاری از کاربران فیک تعداد عکس های کمی را در صفحات خود به اشتراک می‌گذارند یا عکسی در صفحه آن ها وجود ندارد. همچنین انتشار تصاویر با موضوعات پراکنده مانند طبیعت، غذا و… شک برانگیز خواهد بود. در صورتی که تصاویر پست‌شده مانند تصاویر مدلینگ ها بود این مسئله نیز مشکوک است چرا که افراد عادی هزینه های آنچنانی برای عکس گرفتن نخواهند کرد و در صورتی که فردی دارای فالورهای کم باشد و چنین تصاویری را منتشر کند مطمئناً تصویر مورد نظر متعلق به یک مدلینگ یا بلاگر می باشد.

تشخیص پروفایل فیک با بررسی پروفایل و میزان فالور ها

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های طراحی پست و استوری اینستاگرام

بررسی فعالیت کاربر

اکثر اکانت های فیک دارای فعالیت شک برانگیزی هستند. در واقع ممکن است تعداد فالووینگ های آن ها از میزان فالوورها بسیار بیشتر باشد. همچنین برعکس این مسئله نیز ممکن است. در صورتی که پیجی را مشاهده نمودید که دارای پست های کم و یا نا مرتبط به یکدیگر هستند احتمال فیک بودن پیج وجود دارد. بنابراین بهتر است تا حتما میزان فعالیت را بررسی کنید و برای نتیجه گیری بهتر با او به گفتگو بپردازید. در صورتی که در هنگام گفت و گو متوجه غلط های املایی و نگارشی شدید احتمال استفاده از ربات برای پیج مذکور وجود دارد.

راهکارهای عملی تشخیص پروفایل فیک

تماس ویدیویی

ممکن است شما برای مدت زمان طولانی با یک کاربر فیک به گفت و گو بپردازید و متوجه این موضوع نشوید. در صورتی که قصد دارید تا مطمئن شوید کسی قصد سوء استفاده از شما را ندارد بهتر است تا از کاربر بخواهید تا با شما تماس ویدیویی برقرار کند. در صورتی که فرد مورد نظر نپذیرفت احتمال فیک بودن او وجود دارد.

تشخیص پروفایل فیک با بررسی میزان فعالیت

دریافت لینک های مختلف

ممکن است مدت زمان کوتاهی از گفت و گوی شما با یکی از کاربران فضای مجازی نگذشته باشد که لینک هایی را از طرف او دریافت کنید. این افراد از شما می خواهند تا روی لینک کلیک کرده و از کمپینی حمایت کنید یا در مسابقه ‌ای به آن ها رای دهید. در صورتی که با بررسی موارد قسمت های قبل به فیک بودن کاربر شک کردید به هیچ عنوان روی لینک کلیک نکنید چرا که امکان دارد ویروس های مخرب روی دستگاه شما نصب شود و یا وارد سایت های کلاه برداری شوید.

مطالعه بیشتر: روش های تشخیص بلاک شدن شماره تلفن

نکاتی در تشخیص کاربران فیک

با وجود مواردی که در قسمت بالا شرح داده شد بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ راه حل عملی و قاطعانه برای تشخیص پروفایل فیک وجود ندارد. در صورتی که دارای یک اکانت فعال در فضای مجازی هستید و یا فروشگاه اینترنتی دارید به هیچ عنوان اقدام به پاک کردن کاربران جعلی نکنید چرا که ممکن است دلیل پروفایل نداشتن برخی از پیج ها به دلیل مسائل شخصی باشد و کاربر مورد نظر فعالیت خوب و موثری در پیج شما داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم تا از ارتباط نزدیک با کاربرانی که گمان می کنید فیک هستند اجتناب کنید و آن ها را به صورت فالوور حفظ نمایید. امیدواریم این مقاله مورد توجه تان قرار گیرد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *