نحوه استفاده از ایرپاد

how-to-use-an-airpad-org-pic

ایرپاد های اپل یکی از پر طرفدارترین هدفون های بی سیمی و بلوتوثی در سراسر جهان به شمار می روند. ما باید این موضوع را به شما بگوییم که این ایرپدها تنها ویژه سیستم عامل IOS نمی باشند و تقریبأ می توان آن ها را به هر دستگاه بلوتوثی متصل نمود. پس با این تفاسیر می توان گفت که از این هدفون های بی سیم می توان در گوشی های اندروید نیز استفاده نمود. شاید از فهمیدن این موضوع خوشحال شده باشید اما فراموش نکنید که با این که می توانید این هدفون ها را به همراه گوشی های هوشمند اندوید خود استفاده کنید اما نمی توانید از همه ویژگی هایی که در آیفون از آن ها بهره مند بودید، در گوشی های اندروید خود نیز بهره مند شوید. برای مثال نشانگر شارژ باتری را در گوشی اندروید نخواهید داشت و همچنین دیگر خبری از siri نیز نخواهد بود که به پرسش هایتان پاسخ دهد.

مقاله پیشنهادی : روش هایی برای حل مشکل شارژ نشدن ایرپاد

روش جفت کردن ایرپاد با گوشی های اندورید

به دلیل طراحی بسیار خوب Airpods، هریک به راحتی در گوش قرار می گیرد و استفاده طولانی از آن خسته کننده نخواهد بود و یک نکته مثبت در مورد آن ها این است که کاملأ بدون سیم طراحی شده اند و از سویی دیگر اصلأ نیاز به خاموش و روشن کردن آن نخواهید داشت.

روش جفت کردن یا pair کردن Airpods با گوشی اندروید و لپ تاپ های ویندوزی وجود دارد و بسیار کار آسانی می باشد و فرآیند آن مانند pair کردن هر دستگاه بلوتوث  دیگری می باشد. یکی از مزیت های  اصلی  تراشه H1 در Airpods pro و Airpods Max و همچنین تراشه های W1 در هدفون های بی سیم استاندارد، جفت سازی بسیار آسان آن با مک بوک ها و ایفون ها می باشد.

برای انجام این کار می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

-درب case هدفون بی سیم خود را باز کنید.

-سپس دکمه پشت case ایرپاد ها را فشرده و به مدت سه ثانیه نگه دارید تا حالت pairing یا جفتیدن را آغاز کند. درون case این هدفون های بی سیم، یک چراغ LED می باشد که اگر وارد حالت جفتیدن یا همان pairing شوید شروع به چشمک زدن می کند.

 

-سپس در گوشی اندوید یا اپل خود به بخش setting یا تنظیمات رفته و وارد منوی Bluetooth بشوید.

-Airpods را در لیست به نمایش داده شده پیدا کنید و برای جفتیدن بر روی دکمه pair فشار دهید.

 

با انجام مراحل بالا، Airpods شما به گوشی هوشمند اندرویدتان متصل شده است. البته باز هم این نکته را فراموش نکنید دیگر کارکرد های آیفون، همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم مانند نشانگر شارژ باتری و همچنین عدم نمایش نشانگر siri که به پرسش هایتان پاسخ می داد نخواهید داشت اما شما می توانید با نصب برنامه AirpodsForGA  و نصب آن در گوشی اندوریدتان و سپس دوباره فشردن Airpods از google Assistant استفاده نمایید. باز هم به این نکته توجه کنید که شما دیگر کاردکر های آیفون را نخواهید داشت چرا که آن را به سیستمی غیر از ios به اتصال رسانیده اید.

متصل کردن ایرپاد به مک بوک و لپ تاپ های ویندوزی

ایرپاد های اپل دارای قابلیت اتصال به مک بوک را نیز دارا هستند و شما به راحتی می توانید این گجت ها را به مک بوک خود نیز متصل کنید. در نتیجه می توانید با این وسیله از طریق مک بوک فیلم تماشا کنید یا موسیقی گوش بدهید.  برای متصل کردن Airpods به لپ تاپ مک بوک باید مراحل زیر را طی کنید:

-Case این هدفون های بی سیم را باز کرده و Airpods خود را از آن case خارج کنید.

-دکمه جفت شدن یا pairing را در پشت کیس فشار دهید و نگه دارید و یا اگر Airpods Max را دارید، دکمه کنترل نویز را نگه دارید تا چراغ LED وضعیت شروع به چشمک زدن کند.

 

-به منوی Apple بروید و بر روی گزینه system preferences کلیک کنید.

-شما در این مرحله باید بر روی گزینه بلوتوث ضربه بزنید.

-Airpods را از لیست انتخاب کنید و pair را بزنید. در نهایت خواهید دید که Airpods به مک بوک شما متصل خواهد شد.

در این قسمت به بررسی متصل کردن Airpods  به لپ تاپ های ویندوزی یا هر دستگاهی غیر از اپل بپردازیم.

این وسیله گرچه یک محصول انحصاری از اپل به بازار عرضه گردید اما از قابلیت اتصال به دستگاه ها و محصولاتی غیر از اپل نیز بهره مند است. در نتیجه شما می توانید از طریق بلوتوث Airpods خود را به لپ تاپ یا هر دستگاه غیر اپلی دیگری نیز متصل کنید.

برای اتصال Airpods به لپ تاپ یا هر دستگاه غیر اپلی این مراحل طی می شود:

  • در ابتدا باید به سادگی Airpods خود را در حالت جفت سازی یا pairing قرار دهید پس در اولین قدم درب case را باز کنید.
  • در مرحله بعد باید دکمه pairing را از پشت بدنه case فشار دهید و نگه دارید تا شروع به چشمک زدن کند.
  • فرآیند متصل شدن Airpods را از طریق بلوتوث در هر دستگاه ویندوزی یا انرویدی دیگری آغاز کنید تا به دستگاه شما متصل شود.

ریست کردن ایرپاد

ایرپاد اپل مانند بسیاری از محصولات دیگر اپل می تواند ریست شود. ریست کردن Airpods کار بسیاری آسانی بوده و شما به راحتی می توانید بدون نیاز به مراحلی پیچیده این کار را انجام دهید. برای ریست کردن Airpods باید این مراحل را طی کنید:

  • Airpods خود را در case قرار داده و درب آن را ببندید.
  • سپس اتصال Airpods را از آیفون قطع کنید و برای این کار باید وارد setting شوید سپس بر روی بلوتوث کلیک کرده و Airpods را انتخاب  و روی گزینه forget this device کلیک کنید.
  • در این مرحله باید درب کیس Airpods را باز کنید.
  • دکمه سفید پشت کیس را فشار دهید تا چراغ داخلی چشمک بزند.
  • Airpods را نزدیکی آیفونی که می خواهید عمل جفت سازی را انجام دهید، نگه دارید و مجددأ آن ها را متصل کنید.
  • با انجام این عملیات ریست کردن Airpods صورت می گیرد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به آموزش نحوه استفاده و اتصال airpad پرداختیم و به این موضوع پی بردیم که این هدفون های بی سیم علاوه بر اتصال به دستگاه های اپل بر روی گوشی های هوشمند اندرویدی و لپ تاپ های ویندوزی نیز متصل می شود. شما می توانید از آموزشات بیشتر و مقالات کاربردی ما در سایت برتر رایانه دیدن فرمایید.