نحوه از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه | کد مخصوص مشترکین

در صورتی که نمی خواهید به تماس های ورودی گوشی تلفن همراه خود پاسخ دهید و از طرفی دیگر تمایل به خاموش کردن و ریجکت کردن گوشی تان ندارید ؛ ناچار باید گوشی تان را از دسترس خارج نمایید .  این مقاله از برتر رایانه را تا انتها مطالعه نمایید ؛ در این مقاله آموزشی به شما نحوه از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه با استفاده از کد ، مخصوص مشترکین ایرانسل و همراه اول را در اختیارتان قرار خواهیم دارد . تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید : نحوه استعلام سیم کارت های اپراتور های مخابراتی

روش اول برای از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه

اکثر گوشی های همراه امروزی دارای حالت Airplane mode یا Flight mode است که می توانید با فعال سازی این گزینه گوشی تان را می توانید از دسترس خارج نمایید . در نظر داشته باشید که استفاده از گزینه حالت پرواز در برخی از گوشی ها باعث از دسترس خارج کردن گوشی نمی شود و یا در واقع پیام مبتنی بر مخاطب در دسترس نمی باشد . این روش را به عنوان یکی از متداولترین روشهایی است که اکثر دارندگان گوشی همراه استفاده خواهند کرد .

تغییر اپراتور روش دوم جهت از دسترس خارج کردن گوشی

برای فعال سازی این روش لازم به خاموش کردن تلفن همراه نیت و می توان با این ترفند گزینه دسترس خارج کردن گوشی تان فعال می شود . برای فعال سازی این روش به قسمت تنظیمات وارد تننظیمات بیشتر شوید . سپس بر روی گزینه انتخاب شبکه تپ کنید تا گزینه Manual فعال گردد . به طورکلی باید دستورالعمل زیر را دنبال کنید :

Settings ⇒ More settings ⇒ Network selection ⇒ manual

در صورتی که گزینه Manual را انتخاب کردید حالا باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه صبر نمایید . در این قسمت تمامی اپراتورهایی که شبکه تلفن همراه جست و جو و شناسایی می کند را نشان می دهد .

حالا از لیست شبکه های موجود اپراتوری که متعلق به شبکه تلفن همراه تان نیست را انتخاب نمایید .

به طورکلی با استفاده از این عمل گوشی تلفن همراهتان از دسترس خارج خواهد شد . در صورتی که تمایل به بازگردانی گوشی خود به حالت اول بازگردانید باید تمامی مرحله های ذکر شده را تکرارکرده و در آخر گزینه Automatic را انتخاب نمایید .

هم چنین بخوانید : ۴ روش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی

از دسترس خارج کردن گوشی با دایورت کردن

با استفاده روش متداول دایورت کردن یا انتقال تمامی تماس ها به خط دیگر می توانید گوشی تان را از دسترس خارج کنید که با استفاده از دایورت بر روی خط خاموش امکان پذیر می باشد . جهت فعال سازی این روش باید وارد قسمت Call Forwading گوشی تلفن همراه تان شده است و شماره موبایل خاموش را که قصد دایورت کردن آن را دارید ، وارد نمایید.

استفاده از کد های دستوری همراه اول و ایرانسل جهت از دسترس خارج کردن گوشی

مشترکین اپراتورهای همراه اول و ایرانسل می توانند با استفاده از دستورالعمل جهت از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه اقدام نمایند :

با شماره گیری کد #۰۹۴*۲۱* از سمت چپ به راست می توانید گوشی تان را از دسترس خارج نموده ، اما امکان ارسال پیام و برقراری تماس وجود خواهد داشت . در نظر داشته باشید که کسی نمی تواند با شما تماس بگیرد اما در صورت برقراری تماس فردی با تلفن همراه تان پیغام ( شماره مورد نظر در دسترس نمی باشد ) در پاسخ به تماس گیرنده به فرد داده می شود .

توجه داشته باشید که برای برگرداندن سگوشی خود به حالت اولیه مجدداً کد #۲۱#  را شماره گیری کنید .

دیگر روش های موجود جهت از دسترس خارج کردن تلفن همراه

خروج باتری بدون گوشی خاموش کردن گوشی

این روش ساده تنها برای کاربرانی که هنوز گوشی های هوشند ندارند و یا از موبایل های ساده ئ دکمه دار استفاده می نمایند . در این روش تا زمانی که گوشی تلفن همراه تان دوباره روشن نکنید تلفن تان از دسترس خارج خواهد بود . در نظر داشته باشید که پیغام مشترک مورد نظر در دسترس نیت زمان تماس با خط تان شنیده می شود .

استفاده از نرم افزار

با استفاده از نرم افزار کاربردی در این زمینه تحت عنوان Phone Signal Blocker Pouch cell می توانید تلفن همراه خود را از دسترس خارج کنید . توجه داشته باشید که این نرم افزار رایگان نمی باشد و برای دانلود در گوشی همراه خود باید از سایت آمازون دانلود نمایید .

خروج سیم کارت

در برخی از گوشی های تلفن همراه سیم کارت در زیر باتری قرار گرفته است و با استفاده از این روش به راحتی می توانید سیم کارت خود را خارج و سپس آن را وارد گوشی کنید . با این روش گوشی از دسترس خارج می گردد .

در این مقاله با استفاده از روش های ذکر شده جهت از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه پرداختیم .  هر گونه نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با این مقاله در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید .