چگونه سرعت مرورگر فایر فاکس را افزایش دهیم ؟ | بخش ۱

how-to-increase-browser-fire-fox-speed

در صورتی که برای بازدید سایت های مختلف از مرورگر فایر فاکس استفاده می کنید و مدت زمان طولانی را در این مرورگر برای وب گردی در سایت هایی با آدرس های مختلف می گذارنید و از سرعت و عملکرد آن به دلایل مختلف راضی نیستید و این دلایل می تواند از کند بودن عملکرد منو جهت باز کردن زبانه ها ، نصب و اجرای کند مرورگر و گزینه های مختلف باشد و می خواهید سرعت مرورگر را افزایش دهید مقاله امروز برتر رایانه را مطالعه کنید تا بتوانید سرعت مرورگر فایر فاکس در کامپیوتر را افزایش دهید ، در ادامه با ما همراه باشید .

با کلیک بر روی رایانه کمک هرگونه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتر تان را با کارشناسان ما در میان بگذارید .

تازه سازی مرورگر فایر فاکس جهت افزایش سرعت

برای انجام فرآیند تازه سازی ابتدا باید در نوار آدرس عبارت about:support را تایپ نمایید .

توجه داشته باشید که فایر فاکس به طور اتوماتیک یک سیستم تنظیم سازی موتور هنگام نصب اجرا می کند . به این صورت که هیستوری وبگردی شما را که شامل کلمات عبور ، کوکی ها ، اطلاعات خودکار سایت ها و واژه نامه شخصی را ذخیره می کتد و دیگر اطلاعات نظیر افزونه ها ، تاریخچه دانلود ، جستارها ، موتور های افزوده شده به جست و جو تنظیمات امنیت و افزایه را پاک می کند .

حالا پس از تایپ عبارت بر روی دکه Refresh Firefox کلیک کنید تا فرآیند انجام شود . به همین راحتی سرعت مرورگر شما تا دو برابر بالا می رود .

فعال سازی حالت امن جهت افزایش سرعت مرورگر فایر فاکس

حالت امن مرورگر فایر فاکس تمامی افزونه ها و جستارها را غیر فعال می کند تا تعیین شود کدام افزونه مشکل ایجاد می نماید . در صورتی که فایر فاکس دارای افزونه هایی باشد که با کد ضعیف نوشته است  مرورگر را دچار مشکل می نماید و سپس افت سرعت مرورگر می شود .

با فعال سازی حالت امن می توانید از شر افزونه های مشکل ساز راحت شوید و سرعت مرورگر خود را نیز افزایش دهید . برای این کار ابتدا بر وی آیکون علامت سؤال یا گزینه help کلیک کنید .

اکنون گزینه ی Restart with Ad ones Disabled به معنای شروع مجدد افزونه های غیر فعال را انتخاب تا وارد حالت امن شوید .

حالت امن شتاب فعال سازی را غیر فعال و گزینه ی شخصی سازی را باز نشانی می نماید . با بازنشانی درست فایرفاکس همه چیز به حال طبیعی بازگردانیده می شود و به هیچ عنوان اطلاعات شخصی تان پاک نمی شود . توجه داشته باشید هنگام باز نشانی از شما پرسیده می شود که حالت امن شروع شود یا تازه سازی فایر فاکس انجام شود . بهترین راه این است که همه افزونه ها را غیر فعال نمایید تا ببینید چه عاملی موجب کندی فایر فاکس می شود . با کلیک بر روی Add_ons تمامی افزونه ها در منوی فایرفاکس می توان ببینید .

با غیرفعال کردن یا حذف افزونه ها و پلاگین عملکرد و سرعت فایرکس هنگام نصب و اجرا بالاتر می رود .

جهت سرعت بخشیدن به مرورگر فایر فاکس راه های دیگری نیز وجود دارد که در مقاله های دیگر برتر رایانه برایتان بازگو خواهیم کرد با ما همراه باشید .