نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق

how-to-hold-a-successful-instagram-contest-pic-1

با توجه به محبوبیت اینستاگرام در سر تا سر جهان شرایطی برای افراد مختلف ایجاد شده تا بتوانند از این طریق به کسب در آمد بپردازند. البته کسب درآمد در این فضا چندان ساده نیست و افراد فعال بهتر است تا مهارت هایی را یاد بگیرند و از راه حل هایی برای افزایش فالوور های فعال شان استفاده کنند. یکی از این راهکار ها مسابقه اینستاگرامی می باشد که باعث می شود تا کاربران بسیاری صفحه شما را فالو کنند و پیج تان را دنبال نمایند. به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا نحوه برگزاری مسابقات اینستاگرامی موفق را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب کاربردی مورد توجه تان قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: آموزش آرشیو استوری اینستاگرام و قابلیتهای جدید آن

چرا برند های مختلف از مسابقه اینستاگرامی استفاده می کنند؟

تمامی افرادی که برندی را در اینستاگرام ایجاد کرده ‌اند و از این طریق به کسب درآمد می پردازند، هدفشان افزایش فالوور های فعال و تعامل کاربران با صفحه شان می باشد. در واقع تمامی افراد علاقه‌مندند تا تعداد بیشتری از پیجشان بازدید کرده، پست های شان را لایک کنند و برایشان کامنت بگذارند. به همین علت می توان از مسابقه اینستاگرامی برای تمامی این موارد استفاده کرد. علاوه بر آن به این طریق می توان به برندسازی پرداخت، یعنی به این شیوه امکان معرفی برند و کسب و کار خود به کاربران وجود دارد و به این صورت احتمال افزایش مشتریانتان بسیار بیشتر خواهد شد. در واقع اگر قصد دارید تا از فضای اینستاگرام حداکثر استفاده را ببرید باید سعی نمایید تا مخاطبان خود را به چالش بکشید و تلاش کنید تا آن ها با شما همراه شوند. مهم ترین راهکاری که باعث فعالیت بیشتر مخاطبان تان می شود برگزاری مسابقات اینستاگرامی می باشد اما در این مسئله رعایت فاکتور هایی حائز اهمیت است چرا که تنها به این طریق می توان با سرعت بیشتر میزان فالوور های خود را افزایش داد. در ادامه مهمترین مسائل در برگزاری مسابقات اینستاگرامی آموزش داده خواهد شد.

مسابقه اینستاگرامی - برند سازی

بیشتر بخوانید: بررسی مهمترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی

نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی چگونه است؟

ابتدا باید هدف خود را از برگزاری مسابقه اینستاگرامی تعیین نمایید چرا که تنها به این طریق می توان مسابقه ‌ای مناسب را طراحی کرد. برای مثال هدف شما می تواند افزایش فالوور های صفحه تان و یا برند سازی کسب و کارتان باشد. علاوه بر آن افزایش تعامل کاربران و افزایش فروش نیز جزء مهمترین اهدافی هستند که برای برگزاری یک مسابقات اینستاگرامی دارای اهمیت می باشند. بنابراین بهتر است تا ابتدا اهداف با اهمیت خود را تعیین کرده و سپس بررسی کنید که مخاطبان هدفتان چه کسانی هستند؟ برای مثال در صورتی که شما فروشنده لوازم آرایشی باشید مخاطبان هدف شما خانم ها هستند. بنابراین باید مسابقه‌ای را طراحی کنید که مورد توجه این افراد قرار بگیرد. علاوه بر آن بهتر است تا آنالیز نمایید که کدام یک از پست های شما مورد توجه بیشتر مخاطبان تان قرار گرفته و بر اساس آن مسابقه خود را تنظیم کنید. در نظر داشته باشید که تنها با قرار دادن پست مسابقه نمی توانید تعداد زیادی از افراد را به صفحه خود جذب کنید و بهتر است تا در این زمینه تبلیغات مناسبی داشته باشید. برای این کار می توانید از صفحات مرتبط به کار خود استفاده کرده و به این طریق میزان شرکت کنندگان مسابقه تان را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: ویژگی مشارکت پولی یا Paid Partnership اینستاگرام

نحوه شرکت کاربران در مسابقه اینستاگرامی

بعد از طی کردن مراحل بالا به مهمترین مرحله یعنی نحوه شرکت کاربران در مسابقه اینستاگرامی می رسیم. همانطور که در پیج های گوناگون دیده اید از روش های متفاوتی می توان برای طراحی یک مسابقه استفاده نمود. برای مثال می ‌توانید از کاربران بخواهید تا پست مسابقه را استوری کنند و یا دوستان خود را زیر آن منشن نمایند. این صورت می‌ توانید میزان فالوور هایتان را افزایش دهید اما در صورتی که قصد دارید تا تعامل کاربران را بالاتر ببرید می توانید از آن ها بخواهید که زیر پست هایتان کامنت بگذارند و یا آن ها را سیو کنند. در این جهت می توان مسابقه‌ای را راه اندازی نمود که در آن کاربران بتوانند در یک زمینه مشخص تصاویری را برای شما ارسال کنند. برای مثال ممکن است شما بخواهید تا مسابقه‌ای در رابطه با غذا طراحی کنید. در این جهت می توانید از کاربران بخواهید تا غذا های بومی منطقه خود را بپزند و با منشن کردن شما آن ها را در صفحات خود به اشتراک بگذارند. علاوه بر آن انتشار یک عکس به همراه هشتگ خاص و فالو نمودن شما نیز می تواند یکی از شرایط مسابقه باشد. بعد از آن سعی کنید تا قوانین مسابقه را به طور شفاف در کپشن مرتبط با پست مسابقه تان درج نمایید تا کاربران بتوانند طبق آن در مسابقه شرکت کنند. سعی کنید قوانین ساده ای را در نظر بگیرید تا مخاطب به راحتی بتواند آن ها را رعایت کند. مرحله بعد انتخاب هشتگ مناسب برای مسابقه است چرا که نمی‌توان نقش هشتگ ها را در افزایش فالوور های صفحه نادیده گرفت. برای این کار سعی کنید هشتگی را انتخاب نمایید که تا به حال مورد استفاده واقع نشده باشد.

مسابقه اینستاگرامی - نحوه انتخاب برنده

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با بیزینس اکانت اینستاگرام

نحوه تعیین برنده در مسابقه اینستاگرامی

بعد از آن که تمامی شرایط را رعایت کردید نوبت به نحوه انتخاب برنده مسابقه اینستاگرامی می رسد. این مسئله بسیار با اهمیت است چرا که تنها به این طریق می‌توان اعتماد شرکت‌کنندگان را جلب نمود. برای این کار می توان از فالورهای صفحه خود کمک گرفت و از آنها خواست تا به بهترین تصویر فرستاده شده رای بدهند البته با این روش احتمال تقلب نیز ایجاد خواهد شد و ممکن است افراد از لایک و کامنت تقلبی استفاده کنند. روش بعدی کمک گرفتن از هیئت داوران است که آن ها می توانند برنده را انتخاب کنند و در صورتی که مسابقه شما تنها به صورت منشن کردن افراد یا شیر نمودن پست مسابقه در استوری است می توانید از نرم ‌افزارهای مختلف برای تعیین برنده استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای اینکه بتوانید میزان شرکت کنندگان مسابقه را افزایش دهید ابتدا باید محدودیت زمانی مناسبی را در نظر بگیرید تا کاربران از شرکت در این مسابقه خسته نشوند. علاوه بر آن انتخاب جایزه مناسب باعث خواهد شد تا تعداد بیشتری از مسابقه شما استقبال نمایند. در واقع شما باید جایزه ‌ای در نظر بگیرید که باعث جذب مخاطبان و علاقه مندی آن ها به شرکت در مسابقه شود. در نهایت سعی کنید تا انتخاب برنده را به صورت لایو انجام دهید تا به این صورت هیچ ‌گونه مشکلی به وجود نیاید و کاربران بتوانند تمامی مراحل انتخاب برنده را مشاهده کرده و به این طریق به شما اعتماد نمایند.

مسابقه اینستاگرامی - نحوه انتخاب جایزه