شیوه های پنهان کردن پست و استوری در اینستاگرام

how-to-hide-posts-and-stories-in-instagram-org-pic

اگر جزء کاربران شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام هستید حتما از قابلیت مخفی کردن پست و استوری اینستاگرام مطلع هستید یا یکبار از آن استفاده کرده اید. از طریق این قابلیت می توانید با انتخاب خود افرادی را که مایل نیستید پست ها و استوری شما را مشاهده کنند مخفی نمایید. در واقع به جزء تعداد لایک ها شما می توانید با چند شیوه ساده از دیده شدن پست و استوری خود توسط بعضی از افراد جلوگیری نمایید. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم شیوه های پنهان کردن پست اینستاگرام و استوری اینستاگرام را خدمتتان ارائه دهیم با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با قابلیت فعال کردن حالت سکوت در اینستاگرام

نحوه پنهان کردن پست اینستاگرام از یک یا چندین نفر

برای مخفی کردن پست اینستاگرام از یک از شخص وارد برنامه اینستاگرام خود شوید و در قسمت پروفایل بر روی سه خط بالای صفحه تب نمایید.

از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب نموده و وارد گزینه Privacy شوید.

سپس در قسمت Story در صفحه باز شده شخص مورد نظرتان را بیابید و گزینه مقابل آن را فعال کنید.

این ویژگی از طریق قابلیت Close friends اینستاگرام نیز برای پنهان کردن استوری اینستاگرام وجود دارد. در بخش کلوز فرند با افرادی که انتخاب کرده‌ اید استوری های تان را به اشتراک میگذارید و افرادی که در این قسمت نیستند امکان مشاهده استوری های تان را نخواهند داشت.

جهت افزودن افراد مورد نظرتان به Close Friends در برنامه اینستاگرام بر روی سه خط بالای صفحه سمت چپ تب نمایید و از منو باز شده گزینه Close Friends را انتخاب کنید.

ن اشخاصی که میخواهید استوری تان را ببینند در کادر جستجو وارد نموده و در بخش دایره ای مقابل نام اکانت افراد تیک بزنید یا علامت گذاری کنید.

پس از آن در بخش پایین بر روی گزینه Done ضربه بزنید تا به لیست کلوز فرند اضافه شوند.

حال در بخش add story بر روی پروفایل ضربه بزنید. سپس بر روی بخش Close Friends تب نمایید و پس از علامت دار کردن گزینه Close friends و در نهایت بر روی دکمه آبی رنگ Add people بزنید.

فعال سازی حالت میوت جهت پنهان کردن پست در اینستاگرام از افراد

از طرفی می توانید با فعال سازی حالت Mute برای فرد مورد نظر تان پست های خود را از آن پنهان کنید. برای این کار وارد برنامه اینستاگرام شده و در قسمت جستجو برنامه اسم شخص مورد نظر را سرچ نموده و بر روی پروفایل شخصی او تب نمایید.

پس از باز شدن پیج فرد بر روی سه نقطه بالای صفحه سمت ضربه بزنید و در نهایت گزینه Mute را انتخاب کنید. از طرفی اگر شما نمی توانید پست از صفحه خاص را ببینی حالت میوت بودن می‌ تواند علت مخفی شدن پست در اینستاگرام تان باشد. در این شرایط جهت مشاهده پست های پنهان شده در اینستاگرام باید از صاحب پیج بخواهید شما را از حالت میوت خارج نماید.

خصوصی کردن حساب کاربری جهت پنهان کردن پست اینستا گرام برای افراد

زمانی که شما حساب کاربری تان را در اینستاگرام خصوصی می کنید تنها افرادی که شما را فالو دارند می توانند پست های تان را ببینند.

جهت پنهان کردن پست و استوری اینستاگرام با خصوصی کردن اکانت وارد اینستاگرام شده و در بالای صفحه بر روی سه خط ضربه بزنید.

در قسمت تنظیمات وارد بخش  Privacy and security شوید و بر روی Account privacy ضربه بزنید. هم اکنون گزینه Private Account را فعال نموده تا با این کار حساب کاربری تان خصوصی شود و تنها افرادی که شما را فالو دارند پست های تان را ببینند، این قابلیت برای افرادی که شما را فالو کرده اند وجود نخواهد داشت.

از دیگر گزینه هایی که برای مخفی کردن پست و استوری اینستاگرام از افراد وجود دارد بلاک کردن کاربران و همچنین فعال سازی گزینه Resrrict از منو اصلی اینستاگرام می باشد.