نحوه پنهان کردن و عدم نمایش آنلاین در اینستاگرام

how-to-hide-and-not-show-online-in-instagram-org-pic

با توجه به اینکه بیشتر چت‌ ها و ارسال عکس و ویدیو در شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌ های چت انجام می‌ شود، معمولاً تمامی پلتفرم‌ها آخرین زمانی که کاربر در برنامه آنلاین بوده است را نشان می‌ دهد. این سرویس نسبت به موقعیت شخصی یا کاری فرد می‌ تواند مفید یا غیر مفید باشد. برای مخفی نگه داشتن و عدم نمایش آنلاین در اینستاگرام در گوشی اندروید، آیفون و حتی دسکتاپ ما در این مقاله به شما شیوه‌ های کارآمدی را آموزش خواهیم داد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه جدید یافتن افراد از طریق شماره تلفن در اینستاگرام

نحوه پنهان کردن فعالیت خود در اینستاگرام

در برنامه اینستاگرام برعکس برنامه واتساپ که یک وضعیت اختیاری برای فردی که با او چت می‌ کنید قرار می‌ دهد در این شبکه اجتماعی به شما می‌ گوید چه مدت زمانی از نمایش پیام‌ هایتان در دایرکت کاربر می گذرد.

از طرفی این برنامه یک نقطه سبز رنگ را در کنار عکس پروفایل و نام کاربر نشان می‌ دهد. به هر حال اگر به دلایل مختلف نمی‌ خواهید که فرد مقابل از مدت زمانی که در شبکه اجتماعی خود فعال بوده‌ اید خبر داشته باشد می توانید از طریق قابلیتی که اینستاگرام دارد این گزینه را غیر فعال کنید.

برای خاموش کردن چراغ سبز اینستاگرام و عدم آشکار شدن نماد آنلاین در اینستاگرام ابتدا وارد برنامه شوید.

سپس بر روی آیکون پروفایل در گوشه سمت راست پایین تب نمایید.

در قسمت بالا گوشه سمت راست بر روی سه خط ضربه بزنید و روی گزینه settings and privacy تب نمایید.

اکنون بر روی گزینه Messages and story replies در بخش پایین How others can interact with you ضربه زده و سپس گزینه Show activity status یا نمایش وضعیت فعال را انتخاب نمایید.

اگر گزینه پایین یعنی Show When You’re Active Together را خاموش کنید و وضعیت فعالیت خود را روشن نگه دارید، به اکانت هایی که پیام می دهید قادر به مشاهده آنلاین بودن شما که در چت نیستند اما آنلاین بودن شما را در اینستاگرام متوجه خواهند شد.

به خاطر داشته باشید که با خاموش کردن گزینه اول، تنظیمات Show When You’re Active Together نیز به صورت خودکار خاموش می شود.

وقتی این گزینه ها خاموش هستند، هیچ کس نمی تواند ببیند که در اینستاگرام و در چت ها فعال هستید. از طرفی امکان غیرفعال کردن این گزینه به تنهایی نیز وجود دارد.

حال جهت غیر فعال نمودن وضعیت آنلاین در اینستاگرام بر روی سوئیچ Show Activity Status تب کنید.

نحوه پنهان کردن آنلاین در اینستاگرام گوشی‌ های آیفون

در گوشی‌ های آیفون نظیر گوشی‌ های اندروید برای پنهان کردن آنلاین بودن در اینستاگرام ابتدا باید وارد برنامه شوید و مراحل آن شبیه اینستاگرام اندروید می‌ باشد.

بر روی آیکون پروفایل تب نموده و در قسمت بالا روی منو سه خط ضربه بزنید.

حال قسمت حریم خصوصی یا privacy تب نموده و در بخش Activity Status  روی دکمه کناری ضربه زده تا غیر فعال گردد.

نکته قابل توجه اینکه با غیر فعال کردن گزینه Show Activity Status، همواره گزینه Show When You’re Active Together نیز غیر فعال خواهد شد. پس از اینکه این قابلیت را غیر فعال کردید کاربر ها و اکانت‌ هایی که دنبال می‌ کنید نمی‌ توانند وضعیت آنلاین تان را در اینستاگرام ببینند.

مراحل عدم نمایش آنلاین در اینستاگرام دسکتاپ

اگر اینستاگرام را بر روی دسکتاپ لپ‌ تاپ یا کامپیوتر خود دارید برای غیر فعال کردن آنلاین بودن در اینستاگرام ابتدا در مرورگر کروم وارد وب سایت اصلی اینستاگرام شوید.

اگر هنوز لاگین نشده‌اید ابتدا باید نام کاربری و پسورد خود را در مراحل لاگین شدن بزنید. از پنل سمت چپ بر روی گزینه Profile پروفایل کلیک کرده سپس دکمه تنظیمات یا settings که دارای آیکون چرخ دنده است بزنید.

با ظاهر شدن منو روی گزینه Privacy and security کلیک کرده و اکنون در بخش Privacy and security تیک کنار Show Activity Status را بردارید.

شاید این سؤال برای برخی از کاربران پیش بیاید که هدف از غیر فعال کردن این قابلیت یا مشخص نشدن آنلاین بودن در اینستاگرام چه مزیتی دارد؟

لازم به ذکر است که به طور پیش فرض گزینه Show Activity Status در اینستاگرام فعال استو زمانی که این ویژگی فعال باشد کاربران با فالو کردن شما و همچنین افرادی که با آنها چت نموده‌اید آخرین زمان فعالیت تان در اینستاگرام را به راحتی می‌ بینند.

در صورتی که نمی‌خواهید این اطلاعات فاش شود و حریم خصوصی خود را در این پلتفرم داشته باشید و کاربران نتوانند برای جواب دادن به شما فشار بیاورند لازم است دستورالعمل‌ های ذکر شده را جهت غیر فعال سازی قابلیت انجام دهید.

همچنین لازم است بدانید که وقتی شما این ویژگی را غیر فعال می کنید ‌نمیتوانید وضعیت دیگر حساب‌ ها را ببینید. در واقع تغییرات آموزش داده شده در بالا بر روی اکانتتان و دیگر دستگاه‌ ها اعمال خواهد شد. بنابراین امکان اینکه بخواهید این قابلیت را در گوشی خود غیرفعال و در دیگر دستگاه‌ ها فعال نگه دارید وجود نخواهد داشت.

از طرفی جهت مشخص نشدن آنلاین در اینستاگرام خود را می‌ توانید در فیسبوک نیز پنهان نگه دارید. این برنامه شرکت مادر اینستاگرام و کمپانی اصلی به حساب می‌ آید که وضعیتتان را به خوبی مخفی نگه خواهد داشت.