نحوه گرفتن تیک آبی توییتر

how-to-get-a-tick-blue-twitter-pic-2

شبکه اجتماعی توییتر یکی از محبوب ترین انواع سوشیال مدیا در میان کاربران می باشد. در این شبکه اجتماعی کاربران می ‌توانند به راحتی در رابطه با مسائل مورد نظرشان صحبت کرده و از آزادی بیان موجود در این برنامه استفاده کنند. برنامه توییتر نسبت به سایر شبکه های اجتماعی اندکی قدیمی تر است و به همین دلیل کاربران بی شماری دارد. البته با ارائه اینستاگرام برای مدتی تعداد کاربران توییتر کاهش یافت اما مجدداً با رشد چشمگیری مواجه شد. در این فضا نیز شما می توانید تیک آبی توییتر را بگیرید و حسابتان را نسبت به اکانت های عادی متمایز کنید. به همین علت در ادامه قصد داریم تا در این رابطه اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: بررسی قابلیت استوری توییتر

شرایط لازم برای دریافت تیک آبی توییتر

به طور معمول در شبکه اجتماعی توییتر اکانت ها در دو دسته Verified و unverified طبقه بندی می شوند. در واقع تمامی حساب های کاربری به صورت unverified هستند و زمانی که برخی از آنها تیک آبی توییتر را دریافت کنند به صورت Verified در خواهند آمد. در صورتی که شرایط لازم برای دریافت تیک آبی را داشته باشید می توانید درخواست دهید. به این صورت و با گذشت مدت زمانی کوتاه درخواست شما تایید شده و یا یا رد می شود. برای این کار لازم است تا شرایطی که در ادامه توضیح داده می شود را داشته باشید:

اولین شرطی که توییتر در بیانیه خود برای دریافت تیک آبی قرار داده عمومی یا Public بودن پیج شما می باشد. علاوه بر آن لازم است تا پیجتان در زمینه موسیقی، تلویزیون، فیلم، فشن و مد، سیاست، مذهب، رسانه، ورزش، بیزینس و یا زمینه های دیگر فعال باشد. به این ترتیب می توانید پروفایل خود را به صورت کامل و دقیق پر کنید و برای دریافت تیک آبی درخواستی را ارسال نمایید. در صورتی که این درخواست رد شد می‌توانید مجدداً تغییرات مورد نظر توییتر را اعمال کرده و بعد از ۳۰ روز درخواست مجدد دهید. بنابراین ابتدا مراحل زیر را دنبال کنید:

به عنوان مرحله اول پروفایل توییتر خود را به صورت دقیق و کامل پر کنید. تمامی موارد مرتبط به بیوگرافی، آدرس وب سایت، نام و نام خانوادگی و… باید کامل شوند و لازم است تا اطلاعات شما کاملاً دقیق باشد.

بیشتر بخوانید: ایجاد توییت صوتی در توییتر

شماره تلفن به همراه آدرس ایمیلتان را وارد کنید. در نظر داشته باشید که این شماره تماس و آدرس ایمیل جزء اطلاعات اصلی شما ثبت می شود.

تاریخ تولد خود را به میلادی و مطابق با اطلاعات شناسنامه تان وارد کنید.

تمامی توییت های خود را در حالت Public منتشر نمایید.

مراحل تکمیلی درخواست تیک آبی توییتر

در صورتی که برای درخواست تیک آبی توییتر نتوانستید مراحل مرحله قبل را کامل کنید حتماً ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

در ابتدا اگر قصد دارید تا حساب کاربریتان را به صورت بیزینسی درآورید لازم است تا تصویر واضح از گذرنامه یا کارت گواهینامه خود در توییتر آپلود کنید.

بعد از آن برای verify کردن شماره تلفن موبایل خود به قسمت Profile توییتر بروید و شماره تماستان را وارد کنید. با این کار کد تایید یک بار مصرف به شماره موبایلتان ارسال می ‌شود. آن را در کادر وارد نمایید تا شماره تلفن ثبت شود.

تیک آبی توییتر - آموزش ثبت نام

در مرحله بعد در قسمت پروفایل توییتر خود روی Email address تپ کنید و ایمیل خودتان را وارد نمایید. به این طریق یک کد به آدرس ایمیل شما ارسال می شود که لازم است کد مربوطه را در توییتر وارد نمایید تا آدرس ایمیل نیز verify شود.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف اکانت توییتر

حال در پروفایلتان روی گزینه Edit profile کلیک کنید و در قسمت بیو موارد تصویر پروفایل، تاریخ تولد، آدرس وب سایت و… را وارد نمایید. در نهایت روی Save Changes ضربه بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

در انتها وارد تنظیمات شوید و روی Twitter security and privacy ضربه بزنید. در صورتی که صفحه تان به صورت private می باشد آن را به حالت Public در آورید. بعد از اینکه این مراحل کامل شد می توانید درخواست تیک آبی دهید.

برای این کار وارد بخش ورایفیکیشن توییتر شوید.

بعد از ورود به این صفحه ابتدا باید کادر اول شماره تماس، ایمیل یا یوزرنیم تان را وارد کرده و در کادر دوم پسورد حسابتان را بنویسید. در نهایت روی Log In ضربه بزنید. بعد از آن می توانید درخواست خود را برای توییتر ارسال کنید تا با آن موافقت یا مخالفت شود.