نحوه فعال سازی سیم کارت جدید و هدیه | مخصوص مشترکین همراه اول و ایرانسل

how-to-enable-new-sim-and-gift-card-pic-1

در صورتی که از مشترکین سیم کارت های جدید اپراتور های همراه اول و ایرانسل هستید یا دارنده سیم کارت اعتباری و دائمی می باشید که برای فعال سازی سیم کارت های هدیه تان اقدام نکرده اید مقاله امروز برتر رایانه را حتماً تا انتها مطالعه نمایید تا به شما آموزش فعال کردن سیم کارت جدید و هدیه را بدهیم ، در صورتی که می خواهید سیم کارت اعتباری همراه اول خود را به دائمی تبدیل نمایید مقاله آموزشی تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی را حتماً بخوانید .

با کلیک بر روی رایانه کمک دیگر مقاله های آموزشی را نیز مطالعه کنید .

نحوه درخواست سیم کارت جدید و هدیه همراه اول

در صورتی که بخواهید که سیم کارت همراه اول خود را فعال نمایید باید اول شماره تلفن تان را ثبت کنید . برای این کار ابتدا باید فرم ثبت نام سیم کارت جدید را از نمایندگی های مجاز دریافت نمایید و پس از پر کردن آن مشخصات تان در سیستم ثبت می گردد .  لازم به ذکر است که در صورت ثبت نام حضوری در یکی از نمایندگی های مجاز داشتن کپی کارت ملی و اصل آن الزامی می باشد . سپس بعد از چند ساعت که مشخصات تان در سیستم ثبت شد می توانید کد دستوری #۱*۱۴۱* را در تلفن همراه تان شماره گیری کنید و بعد از اولین تماس یا اولین پیامک ارسالی یا دریافتی سیم کارت تان فعال می شود .

نحوه درخواست سیم کارت جدید ۴G ( یوسیم ) همراه اول

مشترکین سیم کارت های ۳G همراه اول برای ارتقاء دادن اینترنت و ارتباط و آنتن دهی قوی تر سیم کارت های شان می توانند با تبدیل سیم کارت خود به G4 ( یو سیم ) از قابلیت های به روز آن بهره مند شوند بدون آن که بخواهند شماره سیم کارت شان را تغییر دهند . جهت فعال سازی سیم کارت جدید همراه اول با استفاده از چهار روش زیر می توانید پیش بروید :

سامانه پیامکی ۸۶۹۲

با ارسال کد پستی تان به سامانه پیامکی  ۸۶۹۲ ؛ بعد از مدتی از طرف اداره پست با شما تماس گرفته می شود و شما با دادن آدرس دقیق محل مورد نظرتان سیم کارت در یک پاکت مقوایی از طریق مأمور پست تحویل تان داده می شود .

سامانه پیامکی ۹۹۰۰۰۹

از طریق ارسال پیامک به این سامانه می توانید به عنوان راه دوم جهت گرفتن سیم کارت یوسیم تان اقدام کنید . در این روش نیز باید کد پستی محل مورد نظرتان به این سامانه ارسال کرده و سپس با شما تماس گرفته می شود که با تأیید آدرس ، سیم کارت یوسیم برای تان فرستاده می شود .

درخواست حضوری

در صورتی که به یکی از دفاتر نمایندگی های مجاز یا امور مشترکین منطقه مورد نظرتان مراجعه کنید با ارائه مدارک مورد نیاز و فرم آن درخواست سیم کارت یوسیم همراه اول نمایید .

نحوه فعال کردن سیم کارت جدید و هدیه همراه اول

در صورتی که با یکی از در خواست های بالا سیم کارت همراه اول جدید خود را دریافت نموده اید برای فعال سازی آن در پشت پوکه ی سیم کارت یک شماره سریال ۱۹  رقمی وجود دارد که این شماره را در سیم کارت فعلی خود با کد دستوری زیر وارد نمایید :

#شماره سریال *۴۵*۱۰*

در مقابل شماره سریال ۱۹ رقمی PIN1 را در سیم کارت جدید وارد نمایید تا سیم کارت در گوشی تان فعال شود و بتوانید از آن استفاده نمایید .

نحوه فعال کردن سیم کارت جدید و هدیه همراه اول

قابل توجه مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول : این اپراتور در صورت فعال سازی سیم کارت یک بسته هدیه ی اینترنت یک ماهه برای مشترکین دائمی و ۱۵G گیگابایت برای مشترکین اعتباری سیم کارت های همراه اول در نظر گرفته است .

نحوه فعال کردن سیم کارت جدید ایرانسل تبدیل سیم کارت ۳G به ۴G

مشترکین سیم کارت های ایرانسل برای فعال کردن سیم کارت جدید ایرانسل خود می توانند با شماره گیری کد دستوری #۲*۲*۱۰*۵۵۵* بر روی گوشی خود به آسانی سیم کارت خود را فعال نمایند . توجه داشته باشید در صورتی که مدت دو ماه یا ۹۰ روز از تاریخ مصرف سیم کترتتان گذاشته باشد و برای فعال سازی آن اقدام نکنید سیم کار مسدود شده دبرای فعال سازی باید به دفاتر نمایندگی های مجاز ایرانسل مراجعه نمایید .

نحوه درخواست سیم کارت جدید و هدیه همراه اول

 نحوه درخواست سیم کارت جدید ایرانسل

در صورتی که بخواهید سیم کارت ۳G تان را به ۴G تغییر دهید با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

-از طریق اپلیکیشن ایرانسل من این امکان برای تان فراهم است که با ورود به برنامه و انتخاب گزینه ی خدمت سیم کارت اطلاعات مربوط به درخواست سیم کارت جدید را بزنید . سپس منتظر باشید تا یکی از اپراتورهای ایرانسل با شما تماس بگیرد و بعد از صرف چند روز سیم کارت جدید به آدرس تان ارسال می شود .

-از طریق شماره گیری کد دستوری #۳۴*۵۵۵* از سیم کارت فعلی تان می توانید به فعال سازی سیم کارت جدیدتان بپردازید . این کد دستوری برای مشترکین سیم کارت اعتباری ایرانسل است که هنوز ثبت نام نکرده اند . این روش برای دارندگان گوشی های G4  هیچ هزینه ای ندارد .

-از طریق مراجعه حضوری به یکی از مراکز خدمات ایرانسل می توانید درخواست خرید یک بسته بازگشت کنید تا سیم کارت ۴G به شما تحویل داده شود .