طریقه دانلود از گوگل درایو

how-to-download-from-google-drive-org-pic

سرویس گوگل درایو دارای کاربران بسیاری است و افراد زیادی در سر تا سر جهان از این سرویس استفاده می کنند . این سرویس از سال ۲۰۱۲ در اختیار کاربران قرار داده شد و استفاده از آن برای حجم محدود رایگان می باشد . برای دانلود از گوگل درایو در حالت عادی باید وارد حساب کاربری یا اکانت خود شده و سپس به دانلود فایل بپردازید و امکان ایجاد لینک مستقیم وجود ندارد ، اما با استفاده از ترفندی می توان لینک مستقیم برای این برنامه ساخت و سپس فایل مورد نظر را دانلود نمود . گوگل درایو دارای امنیت بسیار زیادی است و به وسیله آن می توان شخصی سازی های لازم را انجام داد و به اشتراک گذاری فایل پرداخت . همچنین می‌ توان محدودیت ‌هایی را برای برخی از افراد ایجاد کرد . در این سرویس افراد بعد از ورود به اکانت کاربری خود می توانند اقدام به دانلود فایل نمایند .

بیشتر بدانید : استفاده و کار با گوگل درایو (Google Drive)

دانلود از گوگل درایو با لینک مستقیم

در صورتی که بخواهید به طور مستقیم و بدون ورود به حساب کاربری به دانلود از گوگل درایو بپردازید ، باید از ترفند هایی استفاده کنید تا به این طریق سرعت کار را بالاتر ببرید و بدون دسترسی به حساب جیمیل خود فایل دانلود کنید . در ادامه این مطلب متداول ‌ترین روشی که برای دانلود فایل از گوگل درایو وجود دارد را شرح خواهیم داد . لطفاً مراحل را به طور کامل طی نمایید تا به این ترتیب بتوانید به هدف خود دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۱ : ابتدا وارد سایت https://drive.google.com شوید و جیمیل خود را همگام سازی کنید.

مرحله ۲ : روی فایلی که قصد دارید به طور مستقیم دانلود کنید، راست کلیک کرده و سپس روی گزینه Share کلیک نمایید.

مرحله ۳ : بعد از آن در قسمت بالا سمت راست روی گزینه Get link ضربه بزنید.

طریقه دانلود از گوگل درایو - تصویر یک

مرحله ۴ : حالا روی آیکون Advanced کلیک نمایید.

برای به روز رسانی فایل های گوگل درایو بدون تغییر لینک بر روی لینک آموزشی کلیک کنید

مرحله ۵ : یک گزینه در اختیار شما قرار داده می شود که به نام The default is Anyone with Link Can View می باشد . می توان این فایل را به حالت پیام گذاری یا ویرایش تغییر داد و برای محدود کردن یک کاربر آن را خاموش نمود . همچنین شما می توانید افرادی را که دوست دارید به آن دسترسی داشته باشند را اضافه کنید.

مرحله۶ : حالا زمان انتخاب گزینه Copy link است که مربوط به اکانت شما است و در صورتی که بخواهید آن را در اختیار دیگران قرار دهید باید تغییراتی در لینک ایجاد نمایید. برای اعمال تغییر Word را باز نمایید و لینک را در آن ویرایش دهید. در نظر داشته باشید که لینک دانلود مستقیم به صورت زیر است:

طریقه دانلود از گوگل درایو - تصویر دو

drive.google.com/uc?export=download&id=FILE_ID

و به همین علت لینک شما باید تغییر کند و در نهایت به صورت زیر تبدیل شود:

drive.google.com/uc?export=download&id=AASSDD11222

در این عبارت AASSDD11222 آیدی شما می باشد و با توجه به آیدی خود باید آن را تغییر دهید.

مرحله ۷ : حالا می توان لینک را به افراد مورد نظر ارسال نمود تا آن ها بتوانند بدون ورود به حساب کاربری شما و دسترسی به گوگل درایو اقدام به دانلود فایل نمایند.

دانلود از گوگل درایو از طریق یک سایت

روش دیگری که می توان به کمک آن به دانلود مستقیم پرداخت، استفاده از روش آپلود فایل با لینک مستقیم به گوگل درایو است. به این ترتیب می توان لینکی را دانلود کرد و روی گوگل درایو خود ذخیره نمود . استفاده از روش زیر مسیر کوتاه تری را نسبت به دانلود نرم افزار و سپس آپلود روی گوگل درایو فراهم می نماید. با استفاده از وب سایت offcloud.com می توان اقدام به قرار دادن فایل و دانلود از گوگل درایو نمود . استفاده از این وب سایت رایگان است و برای ثبت نام باید ایمیل خود را وارد کنید . توجه داشته باشید که برای استفاده از این سایت اگر تبلیغات وب سایت ها را بلاک ننموده اید باید آن ها را آن بلاک کنید و سپس مراحل زیر را طی نمایید :

مرحله ۱: در سمت چپ گزینه گوگل درایو وجود دارد. روی آن ضربه بزنید.

مرحله ۲: فایل یا لینکی که قصد دانلود آن را دارید، انتخاب نمایید.

مرحله ۳: روی گزینه Backup کلیک کنید.

به این ترتیب می توان فایل را دانلود نمود و روی گوگل درایو ذخیره کرد.

بیشتر بخوانید : آسان ترین روش اضافه کردن مکان دلخواه به گوگل مپ