شیوه های پاک کردن عکس پروفایل اینستاگرام در آیفون و اندورید

how-to-delete-the-instagram-profile-photo

با نگاهی به پروفایل افراد در اینستاگرام، اغلب متوجه می‌شویم که برخی از افراد به دلایل مختلف، از جمله حال ناخوشایند یا عدم تمایل به به اشتراک گذاشتن عکس‌های خود با دیگران، پروفایل خود را حذف کرده‌اند. امروزه، این اقدام به یک روند رو به افزایش تبدیل شده است و بسیاری از افراد، به خصوص سلبریتی‌ها و افراد مشهور، با حذف پروفایل اینستاگرام خود، به منظور جلب توجه و افزایش تعداد دنبال‌کنندگان، اقدام می‌نمایند. البته لازم به ذکر است که در برخی موارد، این افراد از حمایت‌کنندگان کمپین‌های مرتبط با برابری همگانی و دیگر مسائل اجتماعی نیز برخوردار هستند.اگر از عکس پروفایل خود در اینستاگرام ناراضی هستید یا برای حفظ حریم شخصی خود می‌خواهید آن را حذف کنید، شیوه های پاک کردن عکس پروفایل اینستاگرام در گوشی آیفون و اندروید می پردازیم.

مقاله پیشنهادی : شیوه های رفع مشکل عدم کار کردن ریست پسورد اینستاگرام

نحوه برداشتن عکس پروفایل اینستاگرام

بیایید به مراحل حذف پروفایل در گوشی بپردازیم تا با یکدیگر بررسی کنیم چگونه می‌توان عکس پروفایل اینستاگرام را حذف کرد.

1. ابتدا برنامه اینستاگرام را اجرا کنید و پس از ورود به حساب کاربری خود، به آیکون پروفایل در پایین سمت راست صفحه بزنید.

2. اگر با ورود به حساب خود مشکلی دارید، حتماً تلاش کنید تا به حساب خود از طریق صفحه وب وارد شوید، که در بخش بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

3. در صفحه پروفایل، بر روی “Edit Profile” کلیک کنید و سپس به “Change Photo” بروید.

4. در پنجره باز شده، چهار گزینه وجود دارد. بر روی آخرین گزینه یعنی “Remove Current Picture” کلیک کنید.

با انجام این مراحل و حذف شدن پروفایل اینستاگرام تان ، پس از حذف عکس پروفایل شما به رنگ سفید تغییر می‌کند. حالا اگر تصمیم به تغییر پروفایل دارید، به راحتی می‌توانید در بخش ویرایش پروفایل، عکس پروفایل اینستاگرام خود را تغییر دهید.

 

 حذف عکس پروفایل اینستاگرام در مرورگر

اگر به هر دلیلی با برنامه اینستاگرام در گوشی خود مشکل دارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. تقریباً تمامی امکانات و ویژگی‌های برنامه اینستاگرام در نسخه مرورگر (تحت وب) قابل دسترسی است، بنابراین حتماً آن را امتحان کنید.

1. ابتدا مرورگر خود را باز کرده و به صفحه اینستاگرام بروید. سپس پس از وارد کردن نام کاربری یا آدرس ایمیل و رمز عبور، وارد اکانت خود شوید.

2. روی سه خط یا “More” در سمت چپ پایین کلیک کنید.

3. در این مرحله، روی “Settings” کلیک کرده و وارد تنظیمات شوید. سپس از پنل سمت چپ به قسمت “Edit Profile” بروید.

4. در اینجا با مشاهده عکس پروفایل خود به همراه تنظیمات دیگر، بر روی لینک “Change Profile Photo” کلیک کنید و سپس در پنجره جدید که نام دارد “Change Profile Photo”، بر روی “Remove Current Photo” بزنید تا پروفایل اینستاگرام شما به طور کامل حذف شود.

5. بعد از انجام این مراحل، تصویر پروفایل شما کاملاً حذف و سیاه می‌شود. اگر دوباره قصد دارید عکس پروفایل خود را عوض کنید، فقط کافی است روی “Change Profile Photo” که بالاتر گفته شد، کلیک کنید و در نهایت عکس دلخواه خود را آپلود کنید. همچنین، می‌توانید به راحتی عکس پروفایل اینستاگرام خود یا دیگران را دانلود کنید.

پاک کردن عکس پروفایل در اینستاگرام در آیفون

با حذف عکس پروفایل، به نوعی خود را برای دیگران پنهان می‌کنید، زیرا دیگران نمی‌توانند تشخیص دهند این اکانت به شما تعلق دارد و در شناخت اکانت شما مشکلاتی پیش می‌آید. در این بخش، می‌توانید نحوه حذف پروفایل اینستاگرام در دستگاه آیفون یاد بگیرید.

همانند مراحل قبلی که توضیح داده شد، برنامه را در آیفون خود باز کنید و وارد اکانت خود شوید. سپس به قسمت پروفایل خود در پایین سمت راست صفحه مراجعه کنید و بر روی “Edit Profile” بزنید. برای حذف پروفایل اینستاگرام، در پنجره باز شده بر روی گزینه “Remove Current Picture” کلیک کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب، یاد گرفتیم چگونه پروفایل اینستاگرام خود را به طور کامل حذف کنیم. این روند تقریباً در تمامی دستگاه‌ها مشابه است و در چند مرحله امکان‌پذیر است. حتی باید توجه داشت که عکس حذف شده دیگر قابل بازیابی نمی‌باشد.

سؤالات متداول:

– چگونه می‌توان پروفایل اینستاگرام را حذف کرد؟

برنامه اینستاگرام را باز کنید و پس از ورود به اکانت خود، بر روی آیکون پروفایل در پایین سمت راست صفحه کلیک کنید. اگر با ورود به اکانت مشکل دارید، حتماً تلاش کنید تا به حساب خود از طریق صفحه وب وارد شوید که در بخش بعدی توضیح داده خواهد شد.