نحوه پاک کردن نشانه سبز رنگ بالای گوشی های اندروید

how-to-delete-the-green-mark-on-the-android-phone-org-pic

علامت سبز بالای گوشی های سامسونگ، شیائومی و غیره به عنوان آیکون تیک از گزینه های امنیتی گوشی تان به حساب می‌ آید که از این طریق هشداری را به شما می دهد. در واقع گوشی های اندروید با نشانه های مختلف نشان دهنده چیز خاصی است و شما با فهمیدن معنی این نشانه ها قادر خواهید بود گوشی خود را ایمن نگه دارید. این علامت در گوشی های اندروید ۱۲ مشاهده می شود که این که بر روی دوربین سبز بالای گوشی سامسونگ و غیره است. برای بررسی علت وجود علامت سبز رنگ گوشی اندروید و نحوه پاک کردن آن تا انتهای مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

مقاله پیشنهادی برتر رایانه : آموزش قفل گوشی اندروید با اثر انگشت

علت وجود علامت دوربین سبز در گوشی شیائومی

این نشانه که در بالای برخی گوشی‌ های اندروید وجود دارد برای بسیاری از افراد سؤال برانگیز شده است. در حقیقت این علامت یکی از علامت‌ های امنیتی به حساب می‌ آید که حین نصب بعضی از برنامه ها این مجوز را از شما می خواهند تا از دوربین میکروفون تان استفاده کند. علاوه بر این برخی برنامه ها حین باز شدن مجوز می خواهند تا از دوربین و میکروفون گوشی استفاده کنید.

این نشانه دوربین سبز بالای گوشی که به شما نشان داده می شود نشانگر این است که دوربین و میکروفون تان در حال استفاده است. همچنین قادر خواهید بود مطلع شوید که برنامه‌ ای که همچنین اجازه با آن دارید به طور کامل بسته نشده است. علامت میکروفون بالای گوشی همراه بسیار مفید است و شما متوجه خواهید شد که چه وقتی دوربین و گوشی تان در حال استفاده است و چه مواقعی نیز خاموش می باشد.

برای نمونه با برقراری تماس تصویری از طریق این آیکون متوجه خواهید شد که چه زمانی دید دوربین و میکروفون تان فعال بوده و چه زمانی غیر فعال است. این آیکون در گوشی های اندروید یکسان است و فرقی بین گوشی های شیائومی، سامسونگ و غیره وجود ندارد.

نحوه پاک کردن علامت دوربین سبز در بالای گوشی اندروید

برای پاک کردن علامت دوربین سبز در گوشی های اندروید سامسونگ، شیائومی و غیره پس از بستن برنامه باز پس زمینه از بین خواهد رفت. برای نمونه جهت پاک کردن علامت سبز بالای گوشی سامسونگ تنها کافیست تماس را قطع کنید و پس از آن لازم نیست از طریق تنظیمات میکروفون برای این برنامه قطع کنید.

علامت آیکون سبز در بالای گوشی تان نشان داده می شود پس از برنامه ای که از دوربین و میکروفون تان استفاده می‌کند می‌ توان اقدام به پاک کردن علامت دوربین سبز بالای گوشی شیائومی و دیگر مدل ها نمایید برای انجام این کار در بخش Settings گوشی به دنبال گزینه  Security and privacy بگردید.

پس از آن privacy را انتخاب نموده و در صفحه بعد گزینه Permission manager را بیابید و بر روی آن تب کنید.

در آیکون دوربین بالای صفحه نشان داده می شود صفحه را به سمت پایین کشیده و گزینه Permission manager را انتخاب تا تنظیمات مرتبط با دوربین برای تان باز شود.

حالا لیستی از برنامه هایی که میتوانید ببینید از دوربین تان استفاده می‌ کنند می آید. برنامه ای که در مرحله پیش متوجه شدید گوشی دوربین گوشی تان را فعال کرده پیدا و روی آن بزنید.

در صفحه  Camera Permission گزینه Don’t Allow را برای حذف نقطه سبر در گوشی های اندروید ۱۲ فعال کرده تا دیگر برنامه مورد نظر از دوربین استفاده نکند.

حذف آیکون سبز رنگ در اندروید ۱۳ نظیر اندروید ۱۲ تنها امکان دارد نام گزینه های گفته شده کمی متفاوت باشد اما در کل با یکدیگر هیچ فرقی ندارد.

نحوه فهمیدن برنامه هایی که موجب فعال سازی علامت سبز بالای گوشی اندروید

همان گونه که در موارد بالا به آن اشاره نمودیم اگر حین استفاده از برنامه از دوربین یا میکروفون تان استفاده شود این آیکون سبز رنگ در گوشی تان نشان داده خواهد شد. با این حال گاهی اوقات شما در تماس تصویری نیستید و برنامه نیز در حال اجرا نمی باشد اما این آیکون همواره در بالای گوشی نشان داده می شود. این یعنی برنامه های در حال استفاده از دوربین تان است.

جهت یافتن برنامه کافیست انگشت خود را از بالای صفحه به ضبط پایین بکشید و در تنظیمات سریع گوشی روی علامت دوربین بالای گوشی تب نمایید. با انجام این کار پیام به شما نشان داده خواهد شد که در این پیام برنامه که در حال استفاده از میکروفون یا دوربین است را میتوانید ببینید.