نحوه حذف فایل های دانلود شده در اندروید

how-to-delete-download-files-on-android-pic-3

پیدا کردن فایل های دانلود شده در کامپیوتر می توانند سخت تر از فایل های موجود در گوشی تان باشد . بسیاری از افراد هستند وقتی فایلی را دانلود می کنند قادر به پیدا کردن آن نیستند و فراموش می کنند این فایل ها را در چه بخشی قرار می دهند . فایل های بزرگ نظیر فیلم ها و عکس ها می توانند املاک و مستغلات با ارزشی را در مدت زمان پس از اتمام کار در حافظه تلفن شما قرار دهند . خوشبختانه ، حذف فایل ها کار دشواری نیست و فقط باید بدانید که در کجا جستجو کنید . در این مقاله به نحوه حذف فایل های دانلود شده در اندروید می پردازیم که با اینکار می توانید فضای اضافی از حافظه تان را آزاد نماید .

بیشتر بخوانید :  عدم نمایش پیام ها و برنامه ها روی صفحه قفل اندروید

نحوه باز کردن و ویرایش فایل های دانلود شده در اندروید

هر دستگاه اندروید دارای برنامه خاصی برای مدیریت فایل های دانلود شده در اندروید یا فایل های ذخیره شده شماست ، اما بسته به نوع دستگاه شما ممکن است کمی جستجو فایل ها متفاوت باشد . در ادامه چگونگی مرور فایل های مختلفی که در اختیار دارید آورده شده است .

نکته : هنگامی که فایل ها را در دستگاه اندروید خود حذف می کنید ، آنها به طور دائمی از بین می روند . بنابراین مطمئن باشید قبل از پیروی از این دستورالعمل ها می خواهید آنها را کاملاً حذف کنید .

۱- بسته به نوع دستگاه شما ، برنامه ای که به دنبال آن هستید  به نام Files یا My Files گفته می شود . برای یافتن برنامه Files ، برنامه سینی یا APP TARY را در دستگاه خود باز کنید . در صورتی که مستقیماً در برنامه سینی برنامه  ای مشاهده نکنید ، در یک پوشه Tools جستجو کنید.

نحوه باز کردن و ویرایش فایل های دانلود شده در اندروید

۲-در داخل برنامه Files می توانید چندین دسته مختلف را مرور کنید :

تصاویر ، فیلم ها ، موسیقی و غیره.

۳-در اینجا می توانید برای دسترسی به پرونده ها ضربه بزنید یا برای انتخاب چندین فایل به طور همزمان ضربه بزنید و نگه دارید. بسته به نوع پرونده ، اقدامات مختلفی وجود دارد که می توانید پس از انتخاب چندین پرونده آنها را انجام دهید.

۴- اگر PDF را از طریق مرورگر دستگاه تلفن همراه خود یا یک PDF دریافت کرده اید – بلیط های یک رویداد ، یک فهرست رستوران و غیره ، آنها اغلب فقط روی تلفن شما می نشینند و فضای خود را می گیرند . یک یادداشت ویژه به بخش Documents بپردازید .

مهم : دانلود ها از مرورگر وب شما در پرونده دانلود شما ذخیره می شود ، بنابراین وقتی آنها را مستقیماً از پرونده حذف می کنید ، دیگر نیازی به حذف آنها از مرورگر شما نیست . اگر می خواهید بررسی کنید که با این وجود  همیشه می توانید مرورگر وب خود را باز کنید به تنظیمات بروید (که معمولاً توسط یک نماد منو سه نقطه یا سه خط نشان داده شده است ) بارگیری ها برای اطمینان از تمام پرونده هایی که می خواهید حذف شوند از بین رفته اند .

۵-پس از انتخاب پرونده هایی که می خواهید حذف شوند ، روی Delete که معمولاً با نماد سطل زباله نشان داده شده است ، ضربه بزنید.

۶-ممکن است از شما خواسته شود تأیید کنید که می خواهید پرونده ها را حذف کنید . برای حذف دائمی پرونده ها بسته به سیستم عامل خود  روی حذف یا بله ضربه بزنید .

چگونه فایل های دانلود شده در اندروید را حذف کنید ؟

در صورتی که برنامه Files را پیدا کردید  حذف پرونده های شما به صورت یکجا امکان پذیر است. برای این کار با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

۱-انگشت خود را روی پرونده مورد نظر برای حذف نگه دارید .

چگونه فایل های دانلود شده در اندروید را حذف کنید ؟

۲-سپس گزینه Delete یا نماد حذف شده را انتخاب کنید .

۳-اگر روی آن ضربه بزنید و پایین نگه دارید یک علامت چک دریافت کنید.

۴- قبل از انتخاب حذف ، چندین مورد از آنها را بررسی کنید تا به یکباره از بسیاری از پرونده ها مراقبت کنید .

اگر واقعاً بخواهید کل پرونده ها را حذف کنید ، از شما درخواست می شود. پس از انتخاب خود آنها پوشه ها را بررسی کنید بنابراین مطمئن شوید که عاقلانه انتخاب کرده اید .

نتیجه گیری

فایل های دانلود شده در اندروید می توانند فضای زیادی را در اندروید شما جای دهند . اگر تاکنون کارت SD اضافی نصب نکرده اید و فضایی به تلفن خود اضافه نکرده اید ، می تواند بسیار با ارزش باشد . این ایده خوبی است که هر چند وقت یکبار فضای خود را پاک کنید تا بتوانید تعداد بیشتری از برنامه ها ، موسیقی و فیلم های مورد علاقه خود را بارگیری کنید .