روش ایجاد کانال در اینستاگرام و نحوه کار با آن

how-to-create-a-channel-in-instagram-and-how-to-work-with-it

از جدیدترین قابلیت هایی که به شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار ایرانیان افزوده شده است امکان ایجاد کانال در اینستاگرام می‌ باشد. در واقع کاربران می‌ توانند به آسانی با ساخت کانال در برنامه اینستاگرام محتواهای خود را به غیر از قرارگیری به صورت پست در پیج در کانال خود نیز به اشتراک بگذارند. این قابلیت یکی از امکانات جذاب به حساب می‌ آید و باعث می‌ شود تا محتوای خود را به تعداد زیادی از افراد نشان دهید به نحوه ساخت کانال در برنامه اینستاگرام و کار با آن بپردازیم، تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی برتر رایانه : شیوه جدید یافتن افراد از طریق شماره تلفن در اینستاگرام

نحوه استفاده و ایجاد کانال در اینستاگرام

این قابلیت به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است موجب می‌ شود تا با ایجاد کانال در اینستاگرام محلی جدیدی را جهت اشتراک گذران محتوای خود داشته به ذکر است که ابتدا برنامه اینستاگرام خود را به آخرین نسخه به روز رسانی نمایید و سپس مراحل ذکر شده پایین را گام به گام انجام دهید.

پیش از بازگویی مراحل کاربران گوشی‌ های اندروید و آیفون می‌توانند هر دو این قابلیت را انجام دهند و مراحل هر دو گوشی شبیه به هم است. پس برای ایجاد کانال در اینستاگرام ابتدا وارد پروفایل شوید. در قسمت بالا سمت راست بر روی قسمت همبرگر یا سه خط افقی ضربه بزنید و در منوی باز شده گزینه Channel را که در انتهای منو است را باز نمایید.

اگر این قابلیت برای شما فعال نباشد نمی‌ توانید این گزینه را ببینید. همچنین دلایل مختلفی وجود دارد که بعضی قابلیت‌های جدید اینستاگرام برایتان فعال نشود که در مقالات بعدی حتماً به آن خواهیم پرداخت. در صورت فعال بودن این گزینه صفحه جدید داده‌ های مورد نظر را وارد نمایید.

برای نمونه در قسمت Channel Name یک نام مناسب برای کانال وارد نمایید. همچنین در صورتی که در قسمت Audience گزینه Followers را فعال کنید. همه افراد می‌ توانند کانالتان را ببینند اما تنها فالوورهایتان می‌ توانند در کانال عضو شوند.

جهت نشان دادن کانال در پروفایل اینستاگرام گزینه Show Channel on profile را فعال کنید و در پایین صفحه بر روی Create broadcast channel تب نمایید. پس از اینکه کانال خود را ایجاد کردید حال نوبت ساخت لینک دعوت کانال اینستاگرام از اینکه به طور خودکار ساخته خواهد شد حال کانال تبلیغاتی تان در اینستاگرام با موفقیت ایجاد شده و می توانید پیام های سان را در آن منتشر کنید.

نحوه دعوت کاربران در کانال جدید اینستاگرام

پس از ایجاد کانال در اینستاگرام از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید این است که مخاطبان تان را به کانال دعوت کنید تا اینگونه بتوانید عضوی داشته باشید. از آسان‌ ترین شیوه های دعوت دیگر کاربران فرستادن اولین پیام کانال است. پس از ایجاد کانال زمانی که اولین پیام تان در کانال فرستادید برای تمامی افرادی که شما را دنبال میکند ارسال خواهد شد.

پس بعد از ساخت کانال می توانید از این راه برای دعوت سایر کاربران به کانال استفاده نمایید. از طرفی پس از ساخت کانال برای کانالتان یک لینک ساخته می‌ شود و شما می‌ توانید از طریق این لینک کانال در اینستاگرام برای دعوت دیگر کاربران استفاده نمایید.

جهت انجام این کار در داخل کانال در قسمت بالای صفحه بر روی گزینه Invitation link تب نموده با کپی شدن لینک می توانید آن را برای مخاطبین ارسال کنید تا عضو کانال تان شوند. در نهایت شما می توانید با اشتراک گذاری کانال خود در استوری پس از ایجاد کانال آن را تبلیغ نمایید.

جهت انجام این کار نیز در کانال تلگرام بر روی گزینه Share to story  ضربه بزنید. سپس با قرارگیری یک باکس در استوری روی آیکون ارسال در پایین صفحه سمت راست تب نموده تا کانالتان در استوری به اشتراک گذاشته شود.

آموزش وارد شدن به کانال های دیگر و بی‌ صدا کردن کانال

در صورتی که تمایل دارید وارد کانال دوستان تان شوید بر روی پروفایل خود وارد شوید و بر روی لینک شخص مورد نظر تب نمایید. با این کار کانال برایتان باز خواهد شد و می توانید کانال او را مشاهده کنید. در نهایت برای وارد شدن به کانال کافیست بر روی Join پایین صفحه بزنید.

همچنین اگر مخاطب مورد نظر تان را در کانال استوری کرده باشید می توانید استوری را باز کنید و بر روی See channel تب نموده تا کانال برای تان باز شود.

برای بی صدا کردن کانال در اینستاگرام یا میوت کردن آن نیز وارد پروفایل کانال شوید و بر روی نام کانال تب نمایید. در صفحه کانال دوباره بر روی اسم کانال در بالای صفحه ضربه زده و سپس گزینه MUTE را انتخاب کنید. در کادری که پایین صفحه برای تان باز می شود گزینه Mute messages را فعال کنید.

این امکان وجود دارد تا وارد پروفایلتان شوید بر بر روی آیفون نوتیفیکیشن در بالای صفحه بزنید و در منوی باز شده گزینه Broadcast channels را غیرفعال کنید. با این کار تمامی کانال ها به طور همزمان بی صدا خواهد شد. همچنین اگر تمایل ندارید که دعوتنامه هایی از کانال ها برایتان ارسال شود و آن ها را نبینید. از تنظیمات اینستاگرام گزینه را غیرفعال کنید. برای این کار در پروفایل بر روی سه خط ضربه بزنید. در منوی بازشده در تنظیمات وارد بخش Notifications  شوید.

در زیر قسمت Broadcast channel invites گزینه Off فعال نمایید.

چگونه می توانیم از کانال در اینستاگرام خارج شویم؟

در صورتی که پس از مدتی که می خواهید از کانالی در اینستاگرام خارج شوید. ابتدا وارد کانال مورد نظر شده بر روی نام آن درباره صفحه تب کنید. در صفحه بعد گزینه Leave انتخاب نموده و در صورت عدم مشاهده این گزینه بر روی سه نقطه ضربه زده و در منوی باز شده گزینه Leave انتخاب کنید.

در این قسمت پیامی مبنی بر اینکه شما در حال خروج از کانال هستید مشاهده می کنید. برای تأیید و ادامه بر روی گزینه Leave بزنید. علاوه بر این می‌توانید برای پاک کردن کانال در اینستاگرام بر روی نام کانال ضربه زده نگه دارید و پس از چند ثانیه یک منو برایتان نشان داده خواهد شد که برای خروج از کانال کافیست بر روی گزینه Delete تب کنید. در صورتی که از گوشی آیفون استفاده می‌ کنید می‌توانید با انگشتتان کانال اینستاگرامی را به سمت چپ کشیده و سپس گزینه قرمز رنگ Delete را انتخاب کنید.