طریقه تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون

how-to-change-the-default-map-on-iphone-pic-4

خوشبختانه در حال حاضر قابلیت هایی که گوشی های هوشمند در اختیار کاربردان قرار می دهند ، بخش بزرگی از مشکلات روزمره را سهولت بخشیده اند. برای مثال دوربین های پیشرفته گوشی های نسل جدید که جایگزینی برای دوربین های عکاسی محسوب می شوند تنها یکی از آن ها است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلیل عدم آشنایی با مسیر از نقشه گوشی آیفون خود استفاده کرده اید اما محیط نقشه و طراحی ان به گونه ای بوده که احساس راحتی با آن نداشته اید و در مسیریابی دچار مشکل شدید. در واقع این نقشه به صورت پیش فرض روی گوشی شما تنظیم شده است و همانطور که می توانید برنامه های پیش فرض را تغییر دهید می توانید نقشه را نیز از حالت پیش فرض تغییر دهید. در این مطلب با آموزش طریقه تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون همراه ما باشید.

بیشتر اوقات نقشه هایی که در گوشی ها ارائه می شوند برای مسیریابی مفید و کاربردی واقع می شوند. با این حال شاید تمایلی به استفاده از نقشه پیش فرض گوشی آیفون خود نداشته باشید و بخواهید با نحوه تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون آشنا شوید. در این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: کاربردی ترین روش ها برای رفع مشکل دوربین آیفون

تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون به کمک مرورگر

برای تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون راه حل مستقیمی وجود ندارد. با اینکه تغییر برنامه پیش فرض به سادگی قابل انجام است اما تغییر نقشه کمی پیچیده تر است و باید روش های دیگری را به کار گیرید. برای مثال می توانید از Jailbreak برای انجام این کار کمک بگیرید. البته این راه چندان توصیه نمی شود ؛ زیرا باعث از بین رفتن گارانتی گوشی خواهد شد که شاید این موضوع برای برخی کاربران اهمیت زیادی داشته باشد. با این تفاسیر بهتر است راه حل دیگری را برای تغییر نقشه پیش فرض ارائه دهیم. از آنجایی که برنامه های گوگل به گونه ‌ای طراحی شدند تا با هم کار کنند ، اگر می خواهید نقشه خود را به گوگل مپ تغییر دهید باید ابتدا مرورگر پیش فرض خود را به گوگل کروم و برنامه ایمیل پیش‌ فرض را نیز به Gmail تغییر دهید. در این بخش نحوه تغییر مرورگر را برای iOS 14 شرح می دهیم:

تغییر مرورگر: به منظور تغییر نقشه پیش فرض در آیفون ، در مرحله اول وارد منوی تنظیمات شوید و از فهرست برنامه ها مرورگر مورد نظر خود یعنی کروم را انتخاب نمایید. (اگر کروم را روی گوشی خود ندارید آن را دانلود و نصب کنید.)

بعد از تپ روی مرورگر صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید در این بخش گزینه Default Browser App را تاچ کنید.

در مرحله بعد مجدداً روی نام مرورگر یعنی Chrome بزنید.

تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون از طریق برنامه ایمیل و مرورگر

با انجام این کار هر گاه آدرسی را در کروم وارد کنید و قصد مشاهده لوکیشن آن را داشته باشید ، پرسشی مطرح می شود که می خواهید آن را در Apple Maps باز کنید یا Google Maps که در این جا باید گزینه Google Maps را انتخاب نمایید.

بیشتر بدانید: روش های تشخیص مدل گوشی اندروید و آیفون

تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون از طریق برنامه ایمیل

گفتیم که برای تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون باید برنامه پیش فرض ایمیل خود را نیز تغییر دهید. اگر می خواهید از گوگل مپ استفاده کنید باید Gmail را جایگزین برنامه پیش فرض ایمیل خود کنید.

به این منظور بعد از دانلود و نصب ایمیل وارد منوی Settings شوید و از لیست برنامه ها Gmail را انتخاب نمایید.

در ادامه روی Default Mail App بزنید و Gmail را تاچ کنید.

 

در مرحله بعد از صفحه تنظیمات خارج شوید و جیمیل را باز کنید. سپس روی آیکون منو که در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید و Settings را انتخاب کنید.

بعد از تاچ روی Default apps ، در بخش Navigate from your location روی Google Maps بزنید و بخش Navigate between locations را نیز روی Google Maps تنظیم کنید.

تغییر نقشه پیش فرض در گوشی آیفون از طریق برنامه ایمیل

بعد از اعمال این تنظیمات هنگامی که در جیمیل آدرسی را باز کنید ، از شما پرسیده می شود که آدرس در Apple Maps نمایش داده شود یا Google Maps که باید در این مرحله روی Google Maps بزنید تا نقشه را مشاهده کنید.

همچنین برای اینکه تاریخچه لوکیشن ‌ها را با استفاده از گوگل مپ در آیفون ذخیره کنید تنظیمات زیر را انجام دهید. در ابتدا روی آیکون پروفایل خود بزنید و صفحه Settings را باز کنید. سپس به Personal content بروید و وارد Location settings شوید. در ادامه  Location Services را روشن کنید و به بخش Activity control بروید و location history  را در اکانت گوگل خود فعال کنید.

بیشتر بدانید: آموزش تبدیل فرمت عکس HEIC به JPG در گوشی آیفون