شیوه های فعال کردن پروکسی واتساپ در اندروید و آیفون

how-to-activate-whatsapp-proxy-in-android

امکان دارد به علل مختلف بخواهید به واتساپ از طریق سرور پروکسی متصل شوید. برای فعال سازی پروکسی واتساپ ابتدا باید برنامه را به آخرین نسخه آپدیت نمایید و پس از آن سرور پروکسی را در گوشی آیفون اندروید و حتی ویندوز خود را راه اندازی کنید. از طریق این قابلیت کاربران بدون تغییر آی پی یا حتی بروز اختلال در استفاده از برنامه می تواند از برنامه محبوب واتساپ استفاده کنند. پس از راه اندازی میتوانید آزادانه و به صورت ایمن با کاربران ارتباط برقرار کنید. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم تا مراحل راه اندازی سرور پروکسی در واتساپ را خدمتتان شرح دهیم در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش پاک کردن اکانت در واتساپ ورژن جدید

نحوه فعال سازی سرور پروکسی در واتساپ

خبر خوب برای کاربرانی که از طریق واتساپ با دیگران ارتباط برقرار می نمایند داریم و این است که کاربران می‌ توانند بدون نیاز به هیچ برنامه جانبی از واتساپ پروکسی استفاده کنند.

این کار با تنظیمات درون برنامه ای در واتساپ و فعال کردن پروکسی واتساپ امکان پذیر است. این قابلیت چند ماه معرفی شده است اما بسیاری از کاربران از آن اطلاعی ندارند. طبق دستورالعمل های خود شرکت واتساپ کاربران از طریق سرور با پورت های ۸۰، ۴۴۳ یا ۵۲۲۲ و نام دامنه ای که با آدرس آی پی سرور اشاره می کند یک پروکسی فعال کند. در ادامه مراحل راه اندازی واتساپ رو کسی را ارائه خواهیم داد.

راه اندازی پروکسی واتساپ اندروید بسیار آسان است و تنها باید اطمینان یابید که از آخرین نسخه واتساپ استفاده می کنیم برنامه را آب داشت نموده و مراحل زیر را دنبال کنید:

-ابتدا برنامه واتساپ را باز کنید و بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست تب نمایید.

-از لیست موجود بر روی تنظیمات کلیک کرده و در صفحه تنظیمات به قسمت پایین اسکرول کنید و گزینه Storage & Data فضای ذخیره سازی و داده را انتخاب نمایید.

-در صفحه Storage & Data نیز به سمت پایین اسکرول کرده تا به قسمت Proxy یا پروکسی برسید. در اینجا بر روی Proxy Settings ضربه بزنید.

سوئیچ استفاده از پروکسی یا Use Proxy را فعال نمایید.

-بر روی تنظیمات پروکسی بروید و آدرس پروکسی را وارد نمایید. پس از انجام این کار بر روی دکمه Save یا ذخیره بزنید. با انجام مراحل بالا شما می‌ توانید با موفقیت پروکسی واتساپ در گوشی اندروید را فعال کنید.

نحوه راه اندازی پروکسی واتساپ در گوشی های آیفون

برای راه اندازی پروکسی واتساپ در آیفون این قابلیت برای دستگاه های ios نیز در نظر گرفته شده است.

به این صورت که ابتدا برنامه واتساپ را در آیفون به روز رسانی کنید و پس از آن وارد برنامه شوید.

-در بخش تنظیمات به گزینه Storage & Data وارد شوید و در صفحه Storage & Data بر روی پروکسی تب کنید.

-سپس گزینه Use Proxyیا استفاده از پروکسی را انتخاب نموده و با وارد کردن آدرس پروکسی دکمه ذخیره را بزنید.

راه اندازی پروکسی واتساپ دسکتاپ نیز در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد انتظار می‌رود که این کمپانی به زودی گزینه فعال کردن پروکسی واتساپ دسکتاپ را نیز به این برنامه بیافزاید.

روش رفع مشکل کار نکردن پروکسی واتساپ

برخی از کاربران با این مشکل روبرو هستند که با وجود مراحل ذکر شده نمی توانند به درستی وارد پروکسی شوند. حتما مطمئن شوید که سرور پروکسی را به طور صحیح فعال می دهد و به درستی پیکربندی شده است. اگر تمامی موارد درست است و هنوز واتساپ پروکسی تان کار نمی کند می توانید یکی از روش ها را برای رفع مشکل انجام دهید.

-گوشی هوشمند خود را ریستارت کنید.

-حتماً کش واتساپ را حذف کنید.

-برنامه واتساپ را دوباره نصب نموده و سرور واتساپ را چک نمایید.

-حتماً از آی پی پروکسی معتبر واتساپ استفاده کنید.

-در آخر اینکه به پروکسی واتساپ را که وارد نموده اید دوباره مورد بررسی قرار دهید تا از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان یابید.

شیوه های ایجاد یک سرور پروکسی در اندروید و آیفون

به غیر از روش وارد کردن آدرس پروکسی واتساپ که در بالا شرح دادیم شما می توانید از طریق تنظیمات گوشی خود یک پروکسی ایجاد کنید و از این طریق به واتساپ دسترسی داشته باشید. روش دستی و یک روش خودکار برای این کار وجود دارد:

-در روش دستی باید بر روی تنظیمات گوشی ضربه بزنید و گزینه WiFi and Connections را انتخاب نمایید.

-به اتصال وای فای وصل شوید و برای مدتی بر روی وای فای متصل شده ضربه بزنید تا گزینه Modify Network  بالا بیاید.

-حالا بر روی گزینه‌ ی Show Advanced Options بزنید و برگه پروکسی را باز نمایید.

-پس از انتخاب گزینه تنظیمات دستی پروکسی یا Manual proxy settings شناسi میزبان را تایپ کرده و شماره پورت سرور پروکسی را وارد کنید.

-با افزودن به وبسایتی که می خواهید از آن استفاده کنید تمام جزئیات وارد شده را بررسی و بر روی گزینه Save ضربه بزنید.

-جهت پیکربندی خودکار پروکسی نیز میتوانید لینک پروکسی سرور PAC را تایپ کرده و بر روی ذخیره بزنید.

-در نهایت این تنظیماتی است که می توانید جهت ساخت یک سرور پروکسی در اندروید برای استفاده از واتساپ به کار بگیرید.

سرور پروکسی در دستگاه های ios نیز به طریق زیر می باشد:

-وارد تنظیمات گوشی آیفون خود شده و بر روی وای فای بزنید.

به شبکه وای فای که می خواهید به آن پروکسی ایجاد کنید وصل شده و بر روی آیکون i در کنار نام آیفون ضربه بزنید تا آن را پیکربندی نمایند.

حالا به قسمت پایین اسکرول کرده و گزینه Configure Proxy را انتخاب نمایید.

-در صفحه بعدی گزینه Manual یا Automatic انتخاب کنید تا از این طریق به تنظیمات پروکسی دستگاه دسترسی پیدا نمایید.

-برای ایجاد یک سرور پروکسی به صورت خودکار به یک فایل PAC که می توانید از ارائه دهنده خدمات پروکسی و مدیر شبکه دریافت کنید نیاز خواهید داشت.

-پیکربندی دستی پروکسی به این صورت است که ابتدا باید جزئیات یک آدرس آی پی یا نام سرور را ایجاد کنید و شماره پورت سرور را وارد نمایید. اگر اعلان you need to turn on your authentication access from your service provider برای تان قابل مشاهده بود می بایست اعتبارنامه احراز هویت مورد نظر را وارد کنید.