نحوه لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول

how-cancel-auto-renewal-mobile-internet-first-pic-1

در صورتی که از اینترنت همراه اول استفاده می کنید مطمئناً در هنگام خرید اینترنت با پیامی مربوط به تمدید خودکار آن رو به رو شده اید. به این صورت زمانی که حجم اینترنت شما پایان یابد همراه اول بسته جدیدی را برایتان فعال می کند و هزینه آن را از شارژ شما کم می نماید. اما ممکن است شما علاقه ای به خریداری آن بسته نداشته باشید. برای جلوگیری از تمدید خودکار بسته می توانید ادامه مطلب را دنبال کنید و به این ترتیب با لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول بسته جدیدی را برای خود خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین بسته های اینترنتی کدامند ؟ | مخصوص مشترکین همراه اول ، ایرانسل و رایتل

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با کد USSD

برای لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول راه حل ساده ‌ای وجود دارد و آن استفاده از کد دستوری USSD می باشد. با کمک این کد می ‌توانید در کوتاه ترین زمان بسته خود را لغو کنید. برای این کار باید کد #۸*۱۰۰* را با گوشی موبایل خود شماره گیری کرده و در نهایت روی تماس ضربه بزنید.

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول - کد دستوری

بعد از انجام این کار پیامکی برای شما خواهد آمد که اعلام می کند بسته مورد نظر لغو شده است. در صورتی که پیامی دریافت نکردید بهتر است دوباره این کد را شماره گیری کنید. اگر نتوانستید به این ترتیب بسته خود را لغو کنید کد #۱۰۰* را بگیرید و با ظاهر شدن صفحه ای جدید در گوشی خود عدد ۸ را ارسال کنید.

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول - استفاده از کد دستوری

این روش برای زمانی که دسترسی به اینترنت ندارید بسیار جواب گو است و به طور کل از دیگر روش ها ساده تر خواهد بود چرا که در هر نوع گوشی هوشمند یا غیر هوشمندی می ‌توان با شماره گیری این کد بسته خود را لغو کنید. اگر نتوانستید به این روش عملیات مورد نظر را انجام دهید نگران نباشید چرا که در ادامه‌ی این مطلب روش های دیگری آموزش داده شده که از آن ها نیز می توانید کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کد USSD

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با ارسال پیامک

در صورتی که نتوانید از کد USSD استفاده کنید می توانید با ارسال پیامک به سرشماره ۸۰۸۰ بسته ی خود را لغو کنید. برای این کار عدد ۸ را به شماره ۸۰۸۰ ارسال کنید یا عدد ۳۲۸ را به سرشماره ۱۱۱ پیامک نمایید. بعد از آن پیامی مبنی بر لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول برای شما ارسال می شود و به این صورت می ‌توانید در زمان کوتاه بسته خود را لغو کنید. در صورتی که از طرف همراه اول پیامی دریافت نکردید بهتر است تا دوباره این مرحله را تکرار کنید یا از دیگر روش ها استفاده نمایید. در صورتی که بخواهیم این روش را با روش ارسال کد USSD مقایسه کنیم می‌توان گفت که سرعت عملیات در استفاده از کد USSD بالاتر است و این روش احتیاج به هیچ نوع هزینه ای نیز ندارد و کاملاً به صورت رایگان انجام می شود بنابراین با استفاده از آن می‌توانید با سرعت بیشتری به هدف خود برسید. توجه داشته باشید که بعد از خرید بسته همراه اول این مراحل را طی کنید در غیر این صورت با تمام شدن بسته اینترنت تان، به سرعت بسته جدیدی برای شما فعال خواهد شد و دیگر نمی توان در آن تغییر ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید: روش فعال سازی اینترنت نوترینو همراه اول

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با دو راه ساده

استفاده از اپلیکیشن همراه من

اپلیکیشن همراه من برای مخاطبین همراه اول طراحی شده است و اکثر افرادی که از خط همراه اول استفاده می کنند با این اپلیکیشن آشنا هستند. قسمت های مختلفی در برنامه همراه من وجود دارد که برای مدیریت سیم کارت به کار می رود. در این برنامه می توانید هر نوع عملیات مربوط به سیم کارت خود را به راحتی انجام دهید و لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول به وسیله این اپلیکیشن امکان پذیر می باشد. برای این کار بعد از خرید بسته اینترنتی وارد اپلیکیشن شوید و به قسمت بسته های فعال بروید. در این قسمت بسته فعال شما نمایش داده می شود و در قسمت پایین آن بسته رزرو شده قرار دارد. برای لغو این بسته روی عبارت لغو تمدید خودکار ضربه بزنید. به این صورت به راحتی می توانید بسته اینترنت خود را لغو کنید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این اپلیکیشن باید اتصال گوشی شما به اینترنت سیم کارت یا وای فای فعال باشد و در صورتی که در این برنامه ثبت نام کرده باشید احتیاج به یوزرنیم و پسورد نیز الزامی است.  بعد از انجام مراحل بالا در صورتی که بسته با موفقیت لغو شده باشد همراه اول به شما این موضوع را اطلاع خواهد داد و می توانید به این طریق از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول - اپلیکیشن همراه من

تماس با ۹۹۹۰

از دیگر راهکار هایی که می توان برای لغو اینترنت همراه اول از آن استفاده نمود تماس با شماره ۹۹۹۰ می باشد. بعد از اتصال راهنمایی های ارائه شده را طی کنید و به اپراتور ها وصل شوید. بعد از اتصال از آن ها درخواست کنید تا بسته اینترنتی شما را لغو کنند. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید: معرفی سرویس های انتقال شارژ از خطی به خط دیگر | مخصوص مشترکین همراه اول

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول - تماس با 9990