رفع مشکل عدم نمایش استوری واتساپ

fix-the-problem-of-not-showing-the-whatsapp-story

استوری واتساپ نظیر استوری اینستاگرام به شما این امکان را می‌ دهد تا با دوستان تصاویر مختلف و لحظاتی از زندگی روزمره تان را به اشتراک بگذارید. این قابلیت برای برخی از کاربران واتساپی کار نمی‌کند و در این زمینه جهت بهره‌گیری از آن دچار مشکل شده‌ا ند. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث عدم نمایش استوری واتساپ خواهد شد که می‌ توان به بلاک کردن مخاطب، میوت کردن و غیره اشاره نمود. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم تا شیوه‌ های رفع این مشکل را بیان نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های جدید پنهان کردن و بستن آنلاین بودن واتساپ

دلایل عدم نمایش استوری واتساپ

دلایل مهمی همچون بی‌ صدا کردن و بلاک کردن مخاطب، منسوخ شدن ورژن واتساپ گوشی و همچنین ضعیف بودن اینترنت و تنظیمات حریم خصوصی می‌تواند در عدم نمایش استوری واتساپ برایتان نقش داشته باشد که قصد داریم ادامه به هر یک از این دلایل به طور جداگانه بپردازیم و راه حل هر یک را گام به گام مورد بررسی قرار دهیم.

اگر علت نشان ندادن وضعیت واتساپ بی صدا کردن اشتباه فردی باشد برای آن میوت ( Unmute) کردن یا صدا دار کردن آن در گوشی آیفون و اندروید باید مراحل زیر را انجام دهید:

در گوشی آیفون در برنامه واتساپ به قسمت استاتوس (status) بروید و پس از آن بر روی گزینه Muted Update  تب نمایید. بر روی وضعیت شخص که آن را میوت کرده ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید.

حالا بر روی گزینه Unmute بزنید و مجدداً بر روی آن بزنید. وضعیت واتساپ فرد برایتان قابل مشاهده خواهد بود.

جهت رفع این مشکل در گوشی‌ های اندروید واتساپ را در گوشی باز نموده و به تب استاتوس (status) رفته و بر روی گزینه Muted Update ضربه بزنید.

انگشت خود را نگه دارید حال بر روی حالت Unmute بزنید. با این وجود وضعیت فرد برایتان قابل مشاهده خواهد.

اگر علت عدم نمایش وضعیت واتساپ مسدود کردن مخاطب یا مخاطبین باشد، مجوز نشان دادن استوری از واتساپ را نمی‌ دهد. برای رفع این مشکل وارد لیست مخاطبین بلاک شده در واتساپ خود یا فردی که استاتوس او برای شما نمایش داده نمی‌ شود را چک کنید.

برای عدم مسدود کردن در گوشی آیفون داخل واتساپ بروید در بخش تنظیمات گزینه Privacy و سپس بلاک Blocked را بزنید.

حال بر روی گزینه Edit در گوشه سمت راست بالای صفحه بروید بر روی دکمه قرمز رنگ – تب نمایید.

روی گزینه UnBlock ضربه نموده و پس از آنکه فرد را از بلاک در آورده‌ اید در قسمت بعدی تب Status WhatsApp ظاهر خواهد بود.

جهت آن بلاک کردن مخاطب در گوشی‌های اندروید در واتساپ روی سه نقطه ضربه زده و وارد تنظیمات شوید.

بر روی گزینه Privacy به تب Blocked contacts بروید.

اگر فردی را مسدود کرده‌اید بر روی آن بزنید و گزینه Unblock را انتخاب نمایید. حال وضعیت بعدی فرستاده شده در بخش وضعیت آشکار می‌شود.

حل مشکل نشان ندادن استوری واتساپ از طرق دیگر

با جابجا شدن از داده موبایل به وای فای در صورتی که مخاطب مسدود نشده باشد مشکلتان رفع خواهد شد.در صورتی که می‌خواهید استوری واتساپ که شامل ویدیوها می‌شود را چک کنید باید سرعت اینترنت تان خوب باشد که این عامل در منطقه‌ ای که زندگی می‌ کنید بستگی دارد. امکان دارد سرعت داده تلفن همراه شما خوب نباشد به همین علت استوری مخاطبین برایتان نشان داده نشود.

پس با اتصال به یک شبکه وای فای واتساپ را باز نموده و چک کنید که آیا مشکل رفع شده است یا خیر.

ترفند دیگری که باعث حل مشکل عدم نمایش استوری واتساپ می‌شود حذف مخاطب و ذخیره مجدد او می‌ باشد. برای انجام این کار در گوشی آیفون و اندروید خود ابتدا وارد مخاطبین شوید. در Contacts آیفون بر روی مخاطبی که با او در این قابلیت مشکل دارید تب نمایید. گزینه Edit را بزنید و با اسکرول کردن صفحه مخاطبین به سمت پایین بر روی Delete Contact تب نمایید.

پس از آن با تایید حذف گزینه Delete Contact انتخاب کنید.

دوباره اپ مخاطبین Contacts را در آیفون باز کرده و بر روی دکمه + در گوشه بالای سمت راست تب کنید. اطلاعات تماس را تایپ کرده و بر روی گزینه Done ضربه بزنید تا مخاطب سیو شود. بعد از آن اگر فرد استوری جدیدی را در واتساپ پست کند شما می‌ توانید آن راببینید.

برای پاک کردن مخاطب و سیو کردن دوباره آن در گوشی اندروید در مخاطبین روی سه نقطه ضربه بزنید.

بر روی گزینه delete زده تا یک پنجره برایتان باز شود با تایید حذف مخاطب مجدداً بر روی این گزینه تب نموده و زمانی که مخاطب را پاک کردید مجدد برنامه را در گوشی باز کرده و بر روی دکمه + ضربه بزنید.

با وارد کردن اطلاعات تماس بر روی گزینه save تب نموده تا مخاطب در گوشیتان سیو شود. پس از اضافه کردن مخاطب یک رفرش سریع مخاطبین را در واتساپ انجام بدهید. برای این کار در واتساپ بر روی دکمه چت پایین سمت راست ضربه زده و بر روی سه نقطه بالا بزنید.

اکنون بر روی Refresh تب کنید. دفعه بعد که این مخاطب استوری را پست کند برایتان قابل مشاهده خواهد بود.

تنظیمات حریم خصوصی جهت رفع عدم نمایش استوری در واتساپ

حریم خصوصی استوری جهت عدم نمایش وضعیت در واتساپ است. اگر فردی از لیست اشتراک گذاری شما در استوری پاک شده باشد نمی‌ توانید وضعیت افراد دیگر را ببینید. برای رفع این مشکل در گوشی‌ های آیفون وارد واتساپ شده و بر روی زبانه استاتوس status بزنید. بر روی گزینه Privacy نزدیک به گوشه سمت چپ بالای صفحه تب کنید. برای انتخاب بر روی My Contacts گزینه بزنید و لیست مخاطبین خود را چک کنید. هر فردی که در لیست نباشد نمی‌تواند وضعیتتان را ببیند.

در اندروید تنظیمات حریم خصوصی به واتساپ وارد شده و بر روی زبانه status تب کنید در قسمت سه نقطه بر روی گزینه Status Privacy بزنید.

پس از آن My Contact را انتخاب کنید یا به گزینه Expect بروید تا فرد مورد نظر از لیست تان پاک شود. اکنون وضعیت برای شخص قابل مشاهده خواهد بود.