رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱

fix-the-problem-of-not-recognizing-the-android-phone-in-windows-11-pic-6

همان طور که می دانید با پیشرفت علم و تکنولوژی این امکان ایجاد شده تا گوشی همراه خود را به رایانه متصل کرده و با استفاده از رایانه فایل های درون گوشی را مشاهده کرده و در صورت دلخواه آن ها را حذف نمایید و یا اینکه فایلی از کامپیوتر به حافظه گوشی خود انتقال دهید. اما گاهی اوقات این کار انجام نمی شود و در حقیقت اتصال گوشی با کامپیوتر دچار مشکل می شود، این مشکل می تواند دلایل مختلفی از جمله مشکلات وخطاهای کامپیوتر داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم چندین روش را برای حل مشکل رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ را به شما عزیزان توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه تنظیم فاصله آیکون های دسکتاپ در ویندوز ۱۰ و ۱۱

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از متصل کردن گوشی اندروید به ویندوز ، سیستم گوشی را نشناخته و امکان دسترسی و انتقال اطلاعات برای شما وجود نداشته است. در این مطلب با رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ همراه ما باشید.

شناسایی علل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱

اگر پورت سالم بود ممکن است مشکل از کابل گوشی شما باشد. برای تست این مرحله لازم است گوشی را به سیستم دیگری متصل کنید. اگر گوشی شما را شناسایی کرد ، پس کابل شما مشکلی ندارد و ایراد از سیستم است. برای رفع این مشکل در ویندوز ۱۱ می توانید گزینه ذخیره کردن انرژی در زمان اتصال پورت را غیر فعال کنید. برای انجام این کار روی گزینه START راست کلیک کرده و گزینه Device manager را انتخاب نمایید. سپس نام گوشی خود را در میان USB ها پیدا کرده و پس از راست کلیک روی آن گزینه Properties را انتخاب کنید.

رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ - شرکت برتر رایانه

در صفحه موجود روی سربرگ Power management کلیک کرده و مانند تصویر زیر تیک گزینه Allow the computer to turn off this device to save power را بردارید و دکمه ok را بزنید.

رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ - سایت برتر رایانه

یکی دیگر از روش های شناسایی مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ می تواند چک کردن USB computer connection باشد. برای انجام این مرحله در گوشی خود به قسمت تنظیمات رفته و با انتخاب گزینه storage روی آیکون سه نقطه که در گوشه بالای سمت راست قرار دارد کلیک کنید و سپس USB computer connection را انتخاب کنید.

رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ - برتر رایانه

سپس گزینه media device (MTP) را انتخاب کنید.

به این ترتیب سیستم شما باید گوشی یا تبلت وصل شده را شناسایی کرده باشد.

همچنین می توانید ویندوز را با انتی ویروس اسکن کرده و بدافزارهایی که ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شده باشند را پیدا کنید و در نهایت پاک کنید. برای انجام این کار کافی است در منوی استارت Windows Security را انتخاب کرده و Virus & threat protection را بزنید. در آن جا با انتخاب گزینه quick scan شروع به اسکن می کند.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه افزودن چاپگر به ویندوز ۱۱

نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ به علت فعال بودن USB SUSPEND SETTINGS

برای رفع این مشکل در قسمت استارت در ویندوز ۱۱ گزینه edit power plan را جستجو کنید. صفحه power option باز می شود. در آن صفحه گزینه Change advanced power settings را کلیک کرده تا یک فهرست برای شما باز شود. در قسمت فهرست گزینه USB selective suspend setting را کلیک کرده و با انتخاب گزینه Disable آن را غیر فعال کنید و در نهایت برای ثبت روی OK کلیک کنید.

رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱

اما گاهی اوقات ممکن است مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ از ویندوز باشد. برای حل این مشکل باید ویندوز را آپدیت کرد. برای انجام این کار با راست کلیک روی استارت و انتخاب گزینه Setting یک کادر ظاهر می شود که روی گزینه Check for updates کلیک کنید، پس از آنکه ویندوز اپدیت خود را یافت روی گزینه Restart now کلیک کرده و شروع به گرفتن آپدیت ویندوز کنید.

برای اطمینان بیشتر بهتر است بخش optional updates  در صفحه Advandced options را هم چک کرده و در صورت وجود برنامه ای که نیاز به آپدیت دارد، آن را آپدیت کنید.

نکته: یک روش که فقط مختص گوشی های سامسونگ قدیمی وجود دارد این است که دکمه های پاور، home و صدای پایین را همزمان فشار دهید. با روشن شدن گوشی آن را به سیستم خود وصل کرده و اجازه دهید درایورها نصب شوند. سپس باتری گوشی را خارج کرده و گوشی را در حالت عادی روشن کنید به این ترتیب ویندوز گوشی شما را شناسایی می کند.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل سیاه شدن اطراف صفحه در ویندوز ۱۰

حل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱با آپدیت کردن نرم افزارها با OEM TOOLS

اگر پس از آپدیت ویندوز این مشکل همچنان باقی بود باید علاوه بر ویندوز، نرم افزار های OEM هم آپدیت شوند. برای انجام این کار باید حرف اول شرکت سازنده سیستم خود را در منوی استارت سرچ کنید. برای مثال اگر سیستم شما DELL است حرف L را سرچ کنید تا با ابزار آپدیت آن روبرو شوید.

روش دیگر مناسب گوشی های سامسونگ در ویندوز ۱۱ است که باید روی منوی استارت راست کلیک کرده و گزینه Windows Terminal (Admin) کلیک کنید. سپس دستور زیر را وارد کنید و ENTER بزنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

پس از اینکه کار اسکن تمام شد کد زیر را وارد کنید:

sfc /scannow

پس از انجام این کار صبر گنید تا کار اسکن به اتمام برسد سپس سیستم خود را ری استارت کنید و چک کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

اما راه دیگر برای فهمیدن علت نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ مناسب برای گوشی های شیائومی و برخی دیگر این است که مسیر زیر را طی کنند:

Setting/ Apps & notifications/ See all apps/ Link to Windows/ Advanced/ Battery/ Don’t optimize

با انجام این کار مصرف باتری نیز کاهش می یابد.

یک راه دیگر غیر فعال کردن قابلیت های Airplane mode، Battery Saver و Do Not Disturb در گوشی است.

همچنین می توانید با تغییر تنظیمات USB configuration در گوشی این مشکل را حل کنید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل کار نکردن قسمت سرچ در ویندوز ۱۱

حل مشکل نشناختن گوشی در ویندوز ۱۱ با روش نصب مجدد درایور

برای رفع مشکل در این روش باید ابتدا درایور مربوطه را از لیست درایور ها پیدا کرده و حذف نمایید برای انجام این کار با ما همراه باشید:

پس از راست کلیک روی استارت و انتخاب گزینه Device manager گزینه Universal Serial Bus Controllers را یافته و انتخاب نمایید. سپس در زیر مجموعه های آن روی گزینه USB Root Hub device راست کلیک کرده و  Uninstall Drivers را انتخاب کنید.

رفع مشکل نشناختن گوشی اندروید در ویندوز ۱۱ - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

برای نصب مجدد زمانی که روی گزینه USB Root Hub device راست کلیک می کنید باید گزینه Update driver را کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در آنجا گزینه Browse my computer for driver software را انتخاب کرده و سپس گزینه Let me pick from a list of device drivers on my computer را بزنید.

سپس از فهرست موجود MTP USB Device را انتخاب کرده و دکمه next را بزنید.

ارسال نظر