رفع مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس در شبکه های اجتماعی

fix-problem-turning-off-page-while-playing-weiss-on-social-networks-pic-1

بسیاری از کاربران شبکه‌ های اجتماعی از جمله تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و… علاقه مندند تا به جای ارسال پیام متنی پیام صوتی به دیگران ارسال کنند. به این صورت می ‌توان به جای زمان گذاری برای تایپ، ویسی را به دیگران ارسال کرده و با آن ها به گفت ‌و گو پرداخت. اما متاسفانه در بسیاری از پیام رسان ها پخش ویس با مشکلاتی همراه است و ممکن است پیام صوتی خاموش شود و مجبور به پخش مجدد آن شوید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا راهکار های رفع مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس در شبکه های اجتماعی را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم با استفاده از راهکار های زیر بتوانید از خاموش شدن صفحه جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش شنیدن ویس واتس اپ بدون فهمیدن شخص مقابل

مهمترین راهکار حل مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس

برای حل مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس در شبکه های اجتماعی بهتر است به هیچ عنوان دست و صورت تان را نزدیک گوشی موبایل نیاورید. در واقع تمامی گوشی های هوشمند دارای سنسور مجاورت یا Proximity می باشند و این سنسور در حین تماس یا دریافت ویس فعال می شود. عملکرد سنسور مجاورت برای جلوگیری از برخورد صورت یا دست به صفحه و قطع تصادفی تماس می باشد و در هنگام پخش ویس نیز فعال می شود. در ادامه همه راهکار هایی ارائه خواهد شد که با استفاده از آن می توانید از بروز چنین مشکلاتی تا حد امکان جلوگیری کنید.

از پوشش سنسور مجاورت جلوگیری کنید

برای این که چنین مشکلاتی پیش نیاید به هیچ عنوان دستتان و یا اشیا مختلف را روی سنسور مجاورت گوشی قرار ندهید و با توجه به حساسیت این سنسور بهتر است تا حتماً سطح بالایی گوشی را از گرد و خاک پاک کنید.

بیشتر بخوانید: حل مشکلات ویس در برنامه شاد

گوشی موبایل را از کنار گوش خود دور کنید

در صورتی که برای شنیدن ویس آن را نزدیک گوش خود بگیرید صدا قطع می شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا به هیچ عنوان این کار را انجام نداده و گوشی را کاملاً از گوش و صورت خود دور کنید.

از اسپیکر استفاده کنید

در صورتی که گوشی موبایل خود را به اسپیکر های بلوتوثی متصل کنید ویس ها از طریق اسپیکر پخش می شوند و به این صورت می توانید آن ها را بشنوید. در واقع کیفیت ویس نسبتاً پایین است و به همین دلیل در صورتی که گوشی موبایل را نزدیک صورت خود نگیرید نمی توانید به راحتی متوجه پیام صوتی پخش شده شوید. با استفاده از اسپیکر صدا افزایش خواهد یافت و به راحتی می توانید ویس را گوش دهید.

روش های حل مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس

در تلگرام گزینه Raise to Speak را غیر فعال کنید

در تلگرام ویژگی Raise to Speak وجود دارد که در صورتی که این گزینه را فعال کنید با نزدیک شدن گوشی به گوش شما می توانید ویس ارسال کنید و برای این کار احتیاج به نگه داشتن دکمه نخواهید داشت. در هنگام گوش دادن به ویس اگر گوشی موبایل را به صورت خود نزدیک کنید این قابلیت فعال شده و پیام صوتی در حال پخش قطع خواهد شد. به همین دلیل برای حل مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس در شبکه های اجتماعی پیشنهاد می دهیم تا این قابلیت را غیر فعال کنید. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات تلگرام شوید و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس - تنظیمات تلگرام

در بخش تنظیمات گزینه Chat Settings را انتخاب کنید.

تنظیمات تلگرام برای جلوگیری از خاموش شدن صفحه حین پخش ویس

حال به سمت پایین اسکرول کرده و Raise to Speak را پیدا کنید. سپس دکمه کشویی کنار آن را فشار دهید تا به رنگ خاکستری در بیاید و این گزینه غیر فعال شود.

روش های جلوگیری از قطع شدن ویس

بیشتر بخوانید: روش های دانلود ویس دایرکت اینستاگرام

از هندزفری استفاده کنید

بهترین راهکار برای جلوگیری از خاموش شدن صفحه در هنگام پخش پیام صوتی استفاده از هندزفری می باشد چرا که به این صورت گوشی در فاصله مناسبی از صورت شما قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن ویس با کیفیت خوبی پخش شده و میتوانید آن را به راحتی گوش دهید.

مشکل خاموش شدن صفحه هنگام پخش ویس - استفاده از هندزفری

حل مشکل خاموش شدن صفحه در موبوگرام

در صورتی که از موبوگرام استفاده می‌کنید می ‌توانید این مشکل را در تنظیمات این برنامه رفع کنید. برای اینکار وارد قسمت تنظیمات موبوگرام شده و سپس گزینه “تنظیمات گفتگو ها” را انتخاب کنید.

کمی به پایین اسکرول نمایید تا گزینه “استفاده از اسپیکر جلو با سنسور” را مشاهده کنید. شما می توانید با ضربه روی کلید کشویی این گزینه آن را غیر فعال کرده و به این صورت این مشکل را رفع کنید.