رفع مشکل نخواندن فلش USB در ویندوز کامپیوتر

fix-problem-not-read-flash-usb-on-windows-computer-pc-bartar

در سیستم های کامپیوتری معمولاً چندین پورت برای اتصال به USB وجود دارد که معمولاً کیبورد ، موس ، دستگاه پرینتر را به آن وصل می کند و در بعضی مواقع نیز برای شارژ کردن گوشی تان از آن استفاده می کنید . اما گاهی اوقات پیش می آید که یکی از پورت ها به یو اس بی نمی خورد و مدام ارور عدم شناسایی نشدن یو اس بی در سیستم تان بر روی صفحه کامپیوتر ظاهر می شود . در مقاله امروز برتر رایانه به شما چند راه حل جهت رفع مشکل نخواندن فلش USB در ویندوز کامپیوتر را ارائه خواهیم داد ، در ادامه با ما همراه باشید .

راه حل اول : آپدیت درایور دستگاه رفع مشکل نخواندن فلش USB  در ویندوز

راه حل اول : آپدیت درایور دستگاه رفع مشکل نخواندن فلش USB  در ویندوز

در اولین راه حلی که برای عدم شناسایی ویندوز به دستگاه مربوطه باید انجام دهید این است که در قسمت device manager دستگاه با خطای Unknown Device  نمایش داده می شود . برای رفع آن در منوی استارت عبارت devmgmt.msc را تایپ نمایید . هم چنین می توانید وارد ControlPanel شوید و با انتخاب گزینه Device manager به این بخش دسترسی پیدا نمایید .

سپس در پنجره باز شده بر روی Unknown Device راست کلیک کنید سپس بر روی Properties و پس از آن زبانه Driver و در نهایت بر روی Update driver  کلیک نمایید .

در صورتی که با استفاده از دستورالعمل بالا مشکلتان رفع نگردید می توانید با مراجعه به سایت دستگاهی که مشکل دارد درایور یو اس بی را دانلود نمایید . توجه داشته باشید اگر دستگاه یو اس بی تنها یک فلش درایور است احتمال اینکه مشکل از درایور نباشد بسیار زیاد است .

جهت تماس با کارشناس رایانه کمک بر روی لینک کلیک کنید .

راه حل دوم : سیستم را جهت رفع مشکل نخواندن USB در ویندوز از برق بکشید

کامپیوتر را به طور کلی از برق بکشید ؛ این کار به این معنا نیست که از پریز برق بکشید و یا دکمه کیس را بزنید تا خاموش شود زیرا با اینکار در سیستم های کامپیوتری پیشرفته تر امکان این که برد اصلی همچنان فعال باشد وجود دارد .

بهتر است بدانید که برد اصلی قسمتی از کامپیوتر است که تمامی سخت افزار ها نظیر پورت های USB به آن متصل می شود . بعضی اوقات باید برد اصلی ریپورت شود تا پورت هایی که از کار افتاده است مجدداً فعال شوند . درنتیجه باید اول سیستم تان از طریق منوی استارت شات دان یا خاموش کنید و بعد ااز پریز برق بکشید . چند لحظه صبر کنید تا سیستم در حالت خاموش بماند و سپس پریز برق را متصل نمایید .

نکته : این راه حل زمانی مفید است که بخواهید کامپیوتر را از راه دور پیدا نمایید .

راه حل سوم : قطع و وصل دستگاه های USB جهت رفع مشکل نخواندن USB در ویندوز

در صورتی که هنوز مشکلتان رفع نشده است پیشنهاد می کنیم تمای دستگاه های که به یو اس بی وصل شده اند را قطع کنید و سیستم را ریستارت نمایید . بعد از انجام این عمل دستگاهی که در سیستم خوانده نمی شد را وصل نمایید . در صورتی که هنوز پورت یو اس بی شناسایی نشده است مجدداً با یک پورت دیگر امتحان نمایید .

در صورتی که با انجام این راه حل یو اس بی خوانده نشد امکان اینکه یکی از پورت ها مشکل سخت افزاری دارد ، زیاد است .

در آخر روش های زیر را نیز جهت رفع مشکل نخواندن USB در ویندوز امتحان کنید :

روش اول : تا این جا اگر با راه حل های ارائه شده مشکل رفع نشد بهترین روش این است که دستگاه را به کامپیوتر دیگر وصل کنید و امتحان کنید که آیا کار می کند یا نه . در صورت عدم رفع مشکل ، پس ایراد از خود دستگاه یو اس بی می باشد .

روش دوم : روش دیگری که می توانید امتحان نمایید این است که کلا یو اس بی را بردارید و به یک کامپیوتر دیگر متصل کنید در صورت شناسایی به طور کلی از کامپیوتر بیرون بکشید و بر روی کامپیوتر اصلی متصل کنید . توجه داشتی باشید ابتدا فلش درایور را از کامپیوتر Eject کنید تا از کامپیوتر جدا شود ، سپس به کامپیوتر اصلی وصل نمایید .

امیدواریم با استفاده از روش های بالا توانسته باشید مشکل را رفع کنید در صورت هر گونه مشکل و سؤال با کارشناسان حرفه ای و متخصص در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری ما تماس بگیرید .