رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت

fix-image-problem-in-adobe-connect-pic-1

با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا و شیوع این بیماری در سراسر جهان ، بسیاری از مشاغل شکل دیگری به خود گرفتند و فعالیت خود را در فضای اینترنت آغاز نموده اند. در واقع بسیاری از ما بعد از شیوع اپیدمی کرونا کلاس های آموزشی آنلاین ، کنفرانس های تحت وب ، وبینارهای زیادی را تجربه کردیم. نرم افزار ادوبی کانکت اپلیکیشنی است که امکان برگزاری کلاس های مجازی ، کنفرانس های تحت وب و… را برای افراد فراهم می کند. سیستم وب کنفرانس ادوبی کانکت امکان ارتباط مجازی و کلاس آنلاین محاوره ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. البته لازم به ذکر است که این نرم افزار نیز همانند سایر نرم افزارهای عرضه شده مشکلات جزئی دارد. ما در این مطلب به روش های رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت می پردازیم. لطفاً تا انتهای این مطلب همراه برتر رایانه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ادوبی کانکت

دو روش کاربردی برای رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت

ادوبی کانکت به عنوان یک نرم افزار محبوب و کاربردی برای برگزاری کلاس های آنلاین ، کنفرانس ها و جلسات شناخته می شود. با اینکه این برنامه توسط برنامه نویسان خبره ایجاد شده اما طبیعتاً باز هم مشکلاتی در عملکرد آن وجود دارد. از آنجایی که ادوبی کانکت امکان ارتباط تصویری را نیز برای کاربران فراهم می کند ، برخی از این مشکلات مربوط به تصویر می باشد.

رجیستری: اولین روشی که برای رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت به شما پیشنهاد می دهیم رجیستری است. توجه داشته باشید که حتما قبل از انجام این کار از اطلاعات خود بکاپ بگیرید ؛ چرا که کوچکترین اشتباه شما می تواند منجر به از دست دادن اطلاعات شود. بعد از تهیه بکاپ از اطلاعات خود ، در صفحه ویندوز دکمه Win+R را فشار دهید. صفحه ای به شما نمایش داده می شود که باید در کادرRun  عبارت  regeditرا جایگذاری نمایید و در نهایت روی گزینه ok کلیک کنید.

رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت از طریق رجیستری

در صفحه باز شده به Computer\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Adobe\Connect بروید. روی آن راست کلیک کنید وEntry جدیدی با عنوان DWORD 32bit ایجاد کنید. در مرحله بعد باید اسم آن را به useDirectShowCamera تغیید دهید. سپس روی آن راست کلیک کنید و Modify را انتخاب نموده و در آخرValue  را از صفر روی ۱ تنظیم کنید.

پاک کردن کش مرورگر: در صورتی که با ارورPlayer WinInet error returned from HttpSendRequest = ۱۲۰۵۷ مواجه شدید احتمالا مشکلی از سمت مرورگر وجود دارد. پیشنهاد می شود که کش مرورگر خود را پاک کنید و دوباره مشکل تصویر را در ادوبی کانکت بررسی کنید. اگر همچنان مشکل باقی بود مرورگر خود را بروزرسانی نمایید.

بیشتر بدانید: معرفی بهترین برنامه های تماس تصویری اندروید

چند روش ساده برای رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت

اگر همچنان مشکل تصویر در ادوبی کانکت وجود دارد می توانید از روش های زیر به منظور رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت استفاده نمایید.

در صفحه دسکتاپ روی آیکون برنامه راست کلیک کنید و گزینه Shortcuts را انتخاب نمایید و عبارت disable-gpu– را به آخر آن اضافه نمایید ؛ طوری که فرمت نهایی connect.exe–disable-gpu باشد. البته پیشنهاد می کنیم تا عبارت را کپی پیست نکنید و به صورت دستی تایپ کنید. بعد از این کار برنامه را باز نمایید.

روش دیگری که برای رفع این مشکل وجود دارد این است که در ویندوز ۱۰ درایورهای Display Adaptor را آپدیت کنید.

همچنین می توانید URL اتاق ملاقات ادوبی کانکت را از مرورگر خود انتخاب و سپس کپی کنید. در مرحله بعد میانبری را که برای این برنامه ایجاد کردید را باز نموده و URL را در بخش Room/ content link جایگذاری کنید.

این روش ها می تواند در رفع مشکل تصویر در این نرم افزار بسیار مفید واقع شود. سعی کنید جهت استفاده از این روش ها برای رفع مشکل تصویر ، به دقت مراحل را دنبال کنید تا سهوا مشکل دیگری در ارتباط شما ایجاد نشود. در ادامه مطلب این مشکل را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم. لطفا همچنان همراه ما باشید.

رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت و وب کم متصل به آن

استفاده از وب کم در ادوبی کانکت نیز می تواند با مشکلاتی همراه باشد. پیشنهاد می کنیم تا روش های زیر را برای رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت و وب کم متصل به ادوبی کانکت به کار بگیرید.

اتصال ضعیف اینترنت می ‌تواند در ایجاد مشکل تصویر موثر باشد. می توانید از طریق بررسی پینگ اینترنت خود از سرعت اینترنت اطلاع پیدا کنید.

در صورتی که مشکلی از این جهت وجود نداشت برای رفع مشکل تصویر می توانید کیفیت آن را کاهش دهید. به این منظور بعد از ورود به برنامه از نوار ابزار بالای صفحه گزینه Meeting را انتخاب کنید. سپس از منوی نمایش داده شده روی گزینه Preferences کلیک نمایید.

رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت و وب کم متصل به آن

در مرحله بعد از منوی سمت چپ گزینه Video را انتخاب نمایید و اسلایدر مربوط به بخش Video Quality را یک درجه به سمت حرکت دهید. سپس از پایین صفحه روی Done کلیک نمایید.

رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت و وب کم

در مرحله آخر از منوی سمت چپ گزینه Screen share را انتخاب نمایید و اسلایدر مربوط به بخش Quality را روی Medium قرار دهید و برای اعمال تنظیمات ایجاد شده از انتهای صفحه روی گزینه Done کلیک نمایید.

رفع مشکل تصویر در ادوبی کانکت و وب کم متصل به ادوبی کانکت

در واقع هر چه کیفیت تصویر بیشتر باشد احتمال ایجاد اختلال در ارسال یا دریافت تصاویر بیشتر است و با کاهش کیفیت آن احتمال ایجاد این مشکل را کاهش می دهیم. البته پیشنهاد می‌ کنیم در صورتی که حضور و فعالیت شما در جلسه به عنوان شرکت کنندگان اصلی است ، به هیچ عنوان کیفیت تصویر خود را کاهش ندهید. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان کیفیت تصویر را روی ۱۲۰P قرار ندهید ؛ چرا که این حالت پایین ترین کیفیت تصویر را ایجاد می کند. همچنین هر چه تعداد شرکت کنندگان و وب کم ها بیشتر شود امکان بروز مشکل در تصویر بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم تا مقاله نحوه استفاده از تماس تصویری واتساپ را نیز مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

شرایط کنونی جهان و شیوع ویروس کرونا باعث شده تا بسیاری از فعالیت ها شکل مجازی به خود بگیرند. نرم افزار ادوبی کانکت اپلیکیشنی است که امکان برگزاری جلسات و کلاس های آنلاین را برای کاربران فراهم می کند. این برنامه بسیار کاربردی بوده و در کنار امکانات متعددی که در اختیار افراد قرار می ‌دهد مشکلات جزئی نیز دارد. از آنجایی که تصویر از عوامل تاثیر گذار در ارتباط اینترنتی می باشد ، ما در این مطلب به نحوه رفع مشکل تصویر در  نرم افزار ادوبی کانکت پرداختیم و روش هایی را برای رفع این مشکل ارائه دادیم. از همراهی شما ممنون و سپاسگزاریم.