حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید

fix-error-mobile-network-not-available-in-android-phones-pic-1

راه های دسترسی به اینترنت در گوشی موبایل محدود به اتصال به وای فای و اینترنت دیتای گوشی است. به این ترتیب کاربران می ‌توانند در محیط هایی که اتصال به وای فای فراهم است به این طریق وارد شبکه جهانی وب شوند و در دیگر موارد کافی است تا بسته اینترنتی برای سیم کارت خود تهیه کرده و سپس از اینترنت دیتا استفاده کنند. اما در این شرایط ممکن است مشکلات مختلفی ایجاد شود و به علت عدم آنتن دهی یا دیگر موارد اینترنت سیم کارت با اختلال همراه شود. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا راهکارهایی برای حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید به شما عزیزان معرفی کنیم. به این طریق می توانید مجدداً به اینترنت متصل شده و به کارهای خود رسیدگی کنید.

بیشتر بخوانید: روش های فعال سازی و غیرفعال سازی اینترنت ۵G در گوشی موبایل

ساده ترین راهکارهای حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید

عدم پوشش دهی اینترنت در منطقه

‏یکی از ساده ترین راهکارهای حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید تغییر مکان و جابجایی است. در واقع ممکن است در برخی نقاط پوشش دهی اینترنت کامل نباشد و این ارور ایجاد شود. ارور Mobile Network Not Available به معنای این است که اینترنت موبایل در دسترس نمی باشد. بنابراین برای حل این مشکل بهتر است تا ابتدا آنتن دهی و پوشش منطقه را بررسی کنید.

ریستارت کردن گوشی موبایل

دیگر راهکاری که برای حل این مشکل می توان به کار برد ریستارت کردن گوشی موبایل است چرا که ممکن است اختلالاتی نرم‌ افزاری باعث بروز این مشکل شده باشد. همچنین توصیه می کنیم تا حتماً استعلام وضعیت بسته اینترنتی خود را دریافت کنید چرا که ممکن است حجم بسته و یا مدت زمان آن تمام شده باشد.

فعال کردن حالت Airplane mode

از دیگران راهکار برای حل این مشکل می توان به فعال کردن حالت هواپیما اشاره نمود. در واقع ممکن است روشن کردن فیلتر شکن و یا دیگر موارد باعث کند شدن اینترنت و یا اختلال در شبکه شده باشد. بنابراین می توانید با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما این مشکل را حل کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت اینترنت رایگان همراه اول ایرانسل و رایتل

ریست کردن تنظیمات شبکه

در صورتی که روش های قسمت های قبل به شما کمکی نکرد توصیه می‌ کنیم تا تنظیمات شبکه را ریست کنید. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال نمایید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و روی گزینهGeneral management ضربه بزنید.

پس از آن گزینه Reset را انتخاب کنید.

برای ریست کردن تنظیمات شبکه روی Reset network settings تپ نمایید.

حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید با ریست کردن تنظیمات شبکه

در نهایت پس از انتخاب اپراتور مورد نظر روی Reset Settings ضربه بزنید تا تنظیمات به حالت اولیه بازگردد.

حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید - ریست کردن تنظیمات شبکه اینترنت

مهمترین روش ‌های حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید

انتخاب دستی اپراتور

از مهم ترین روش های حل ارور Mobile Network Not Available در گوشی های اندروید می توان به جستجوی شبکه اینترنت و انتخاب دستی آن اشاره نمود. برای این کار مراحل زیر را طبق تصویر زیر انجام دهید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل شده و سپس روی Connections تپ نمایید.

‏پس از آن گزینه Mobile networks را انتخاب کنید.

روی Network operators تاچ نمایید.

حل ارور عدم دسترسی به اینترنت

روی Search network ضربه بزنید و منتظر بمانید تا جستجو کامل شود. سپس اپراتور مورد نظر را انتخاب کرده و برای اعمال تغییرات گوشی موبایل خود را ری استارت نمایید.

حل مشکل قطع شدن اینترنت دیتا

بیشتر بخوانید: رفع مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل

بررسی آپدیت اندروید

جالب است بدانید که آپدیت نبودن اندروید گوشی موبایل در بسیاری از عملکرد های آن تاثیر گذار است و حتی در برخی مواقع باعث ایجاد ارور Mobile Network Not Available می شود. بنابراین در صورتی که آپدیت جدیدی برای موبایل تان ارسال شده حتماً اندروید خود را به روز کرده و به این صورت تمامی باگ های ایجاد شده را از بین ببرید. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شده و سپس روی Software update تپ نمایید.

سپس می‌ توانید گزینه Download updates manually را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا جستجو برای آپدیت انجام شود. اگر آپدیت جدیدی در دسترس بود حتما گوشی موبایل خود را به روز کرده و بررسی نمایید که مشکل رفع شده است یا خیر؟!

آپدیت کردن اندروید گوشی موبایل

خارج کردن سیم کارت از گوشی موبایل و تست آن

در صورتی که مشکل همچنان رفع نشد ممکن است سیم کارت شما دچار اختلال شده باشد. بنابراین توصیه می ‌کنیم تا آن را از گوشی موبایل خود خارج کرده و در چند گوشی دیگر تست کنید. سپس مجدداً سیم کارت را در گوشی قرار داده و مشکل را بررسی نمایید.