همه چیز در رابطه با کلیپ بورد اندروید

everything-about-android-clipboard-pic-1

مطمئناً مشاهده کرده اید که وقتی مطلبی را در گوشی موبایلتان کپی می کنید پیغامی برای شما ارسال می شود که مطلب مورد نظر در کلیپ بورد ذخیره شد. اما چگونه می توان به کلیپ بورد اندروید دسترسی پیدا کرده و محتوای ذخیره شده را بررسی کرد؟ در صورتی که در رابطه با کلیپ بورد و نحوه مدیریت آن اطلاعات کمی دارید پیشنهاد می دهیم تا حتماً در ادامه این مطلب همراه ما باشید چرا که به این صورت می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورده و به متن های کپی شده و اسکرین شات ها دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: پیدا کردن رمز وای فای ذخیره شده در گوشی موبایل

آموزش مدیریت کلیپ بورد اندروید

در صورتی که متنی را در گوشی موبایل خود کپی کنید با گذشت مدت زمانی می توانید باز هم به آن دسترسی داشته باشید. در واقع با کپی کردن متنی دیگر احتمال پاک شدن محتوای کپی شده قبلی وجود ندارد. چرا که تمامی مطالب کپی شده توسط شما در کلیپ بورد اندروید ذخیره می شوند. در واقع با استفاده از این فضا می توان چندین محتوا را کپی و برای مدت زمانی نگهداری نمود. اما برای دسترسی به این فضا در صورتی که دارای گوشی های برند سونی و ال جی باشید می توانید به برنامه ‌ای که مخصوص کلیپ بورد است و به صورت پیش فرض روی گوشی شما نصب می باشد وارد شوید. اما در دیگر گوشی ها مانند گوشی های سامسونگ برای دسترسی به کلیپ بورد لازم است تا کیبورد خود را باز کنید. البته برای این کار می ‌توانید برنامه هایی را نیز دانلود نمایید که در ادامه شرح داده می شوند. در صورتی که مطلبی را در روز ها یا ساعات گذشته کپی کرده اید و هم اکنون قصد دارید تا به آن دسترسی پیدا کنید می ‌توانید وارد یکی از شبکه های اجتماعی، قسمت پیام ها یا Note گوشی موبایل تان شوید.

بعد از انجام این کار انگشتتان را روی قسمت تایپ نگه دارید تا گزینه ‌هایی برای شما نمایش داده شوند. در این میان می ‌توانید گزینه Clipboard را انتخاب کرده و سپس به کلیپ بورد دسترسی داشته باشید.

کلیپ بورد اندروید و نحوه مدیریت آن

در این قسمت می توانید حدود ۲۰ محتوایی که کپی کرده اید را مشاهده کنید. این نوع محتوا شامل نوشته و تصاویر اسکرین ‌شات گرفته شده خواهند بود و امکان استفاده از آن ها وجود دارد.

نحوه ورود به کلیپ بورد

برای دسترسی راحت ‌تر به کلیپ بورد می توانید روی آیکون بورد مانندی که در بالای کیبوردتان قرار دارد ضربه بزنید.

کلیپ بورد اندروید و دسترسی به آن

بیشتر بخوانید: معرفی و دانلود محبوب ترین بازی های خانوادگی اندروید

دانلود برنامه های کلیپ بورد اندروید

برنامه Gboard

در صورتی که به هر دلیلی برای دسترسی به کلیپ بورد اندروید احتیاج به برنامه دارید پیشنهاد می دهیم تا Gboard را دانلود و نصب نمایید. چرا که در این برنامه می ‌توانید تمامی متن هایی که در طی یک ساعت گذشته کپی کرده اید را مدیریت کنید. این برنامه در برخی از گوشی های موبایل به صورت پیش فرض وجود دارد و امکان دانلود آن نیز فراهم می باشد. البته برای دسترسی به این برنامه لازم است تا Gboard را به عنوان کلیپ بورد اصلی تلفن انتخاب کنید. در این صورت اگر یکی از برنامه هایی که امکان نوشتن دارند را باز کنید میتوانید به کلیپ بورد دسترسی داشته و با انتخاب آیکون کلیپ بورد تمامی متن های کپی شده را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های تماس تصویری اندروید

دانلود برنامه Clipboard Manager

برنامه های دیگری نیز برای دسترسی به کلیپ بورد وجود دارند که از آنها میتوان به برنامه رایگان Clipboard Manager اشاره کرد. البته این برنامه دارای دو نسخه پولی و رایگان است که در نسخه رایگان میتوانید تعداد کمتری از متون کپی شده را نگهداری کنید. این برنامه دارای تبلیغات است و در صورتی که نسخه پولی را دریافت کنید دیگر شاهد این تبلیغات نخواهید بود. در این برنامه تبلیغات به صورت تصادفی یا انتخابی برای شما نمایش داده می شوند اما برای مشاهده تبلیغات انتخابی احتیاج به دسترسی به اطلاعات شخصی شما وجود دارد که توصیه نمی شود چرا که امنیت گوشی شما کاهش می یابد. بعد از انتخاب نوع تبلیغات وارد صفحه اصلی برنامه خواهید شد و می ‌توانید رابط کاربری این برنامه را نیز طبق نظر خود تغییر دهید. در این برنامه امکان ایجاد تب های مختلف و کپی کردن مطالب به درون آنها وجود دارد. همچنین امکان حذف یا ویرایش مطالب کپی شده فراهم می باشد.