فعال نمودن حالت شب در مرورگر فایر فاکس و گوگل کروم

enable-night-mode-in-firefox-and-google-chrome

هنگام استفاده طولانی مدت از سیستم تان به خصوص در شب موجب اذیت شدن چشم هایتان هنگام خیره شدن طولانی مدت به صفحه نمایش می شود . مرورگرهای مختلف این قابلیت را دارند که همانند صفحه گوشی میزان روشنایی و کنتراست سیستم خود را تنظیم نمایید . در این مقاله از کمک رایانه برتر رایانه به آموزش و نحوه فعال نمودن حالت شب در مرورگر فایر فاکس و گوگل کروم می پردازیم .

نحوه فعال نمودن حالت شب در مرورگر گوگل کروم

با استفاده از تم Morpheon Dark که یکی از تم های ساخته شده برای مرورگر گوگل کروم می باشد که تم سفید کروم را به رنگ سیاه تبدیل می نماید . با استفاده از این تم سربرگ ها ، نوار اصلی و نوار بوک مارک تبدیل به رنگ تیره تر می شود . این تم را نصب کنید و در صورتی که مورد علاقه تان نبود ان را حذف نمایید .

افزونه حالت شب در مرورگر گوگل کروم

افزونه گوگل کروم به نام Deluminate جهت تبدیل تم و رنگ روشن کروم به رنگ تیره است . با استفاده از این افزونه تمامی رنگ های روشن وب سایت هایی که وارد آن می شود به رنگ تیره تبدیل می گردد . هم چنین این افزونه طیف گسترده ای از روش های محافظت از چشم به شما ارائه می دهد و با استفاده از نوار های لغزنده ای که در این افزونه موجود است می توانید میزان روشنایی و تیرگی تم را تنظیم نمایید .

نحوه فعال نمودن حالت شب در مرور گرفایر فاکس

تم حالت شب فایر فاکس به نام FT DeepDark یک تم ساده و تیره است . حالت این تم بسیار جالب است و شما دیگر سربرگ صفحات جدیدی که در فایر فاکس باز شده اند را نمی بینید و رنگ های روشن نوار آدرس هم به شدت کم می شود .

افزونه حالت شب در مرورگر فایر فاکس

افزونه Dark Background with Light Text جهت فعال نمودن حالت شب فایر فاکس می باشد . ابتدا این افزونه را نصب نمایید تا حالت شب فعال شود ، رنگ مرورگر شما تغییر می کند . یک دکمه A گوشه سمت راست صفحه مرورگر شما اضافه می شود که با استفاده از آن حالت شب را می توان فعال یا غیر فعال نمایید . در تنظیمات این افزونه گزینه هایی وجود دارد برای که می توان برای وب سایت مختلف اعمال نمایید . رنگ پیچ اینستاگرام را روشن اما صفحه نمایش توییتر تان تیره است .