روش های رهگیری گواهینامه رانندگی

رهگیری گواهینامه رانندگی - وب سایت برتر رایانه

در صورتی که اقدام به دریافت گواهینامه رانندگی کرده باشید مطمئناً منتظر دریافت هر چه سریع تر آن هستید. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی روش هایی برای پیگیری مرسولات پستی و همچنین پیگیری گواهینامه رانندگی ایجاد شده است و به این ترتیب لازم نیست تا مدت زمان زیادی منتظر دریافت گواهینامه خود باشید و از زمان دریافت آن بی اطلاع بمانید. به این ترتیب می توانید در ساعت مقرر در منزل تشریف داشته و گواهینامه خود را دریافت کنید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا مهم ترین روش‌ های رهگیری گواهینامه رانندگی را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجهتان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: نحوه پیگیری مرسولات پستی

رهگیری گواهینامه رانندگی از طریق سایت پست

در صورتی که قصد رهگیری گواهینامه رانندگی خود را دارید می توانید از طریق سایت شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران اقدام کنید. در واقع برای ورود به این سایت می توانید روی لینک سامانه رهگیری مرسولات سازمانی کلیک کرده و سپس در کادر کشویی “جهت جستجو ابتدا نوع سند را انتخاب نمایید” روی گواهینامه کلیک کنید.

رهگیری گواهینامه رانندگی در سایت پست

همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه امکان پیگیری‌ کارت‌ سوخت، شناسنامه، خودرو، کارت خودرو، اسناد موتورسیکلت، نظام وظیفه، دیوان عدالت اداری و همچنین رهگیری سیم کارت نیز وجود دارد.

پس از انتخاب گواهینامه اندکی منتظر بمانید تا صفحه رفرش شود.

سپس کادر پایین شماره کارت ملی خود را وارد کرده و پس از آن اعداد کنترلی که سمت چپ کادر زرد رنگ قرار گرفته را وارد نمایید.

در انتها روی جست و جو ضربه بزنید تا پیگیری مرسوله مورد نظر انجام شود.

رهگیری گواهینامه رانندگی در سامانه رهگیری مرسولات پستی

بیشتر بخوانید: دریافت ریز مکالمات رایتل

رهگیری گواهینامه با کد پیگیری

در صورتی که قصد دارید تا پیگیری گواهینامه خود را با کد پیگیری ۲۰ رقمی انجام دهید، کافی است وارد سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست شده و در کادر ایجاد شده کد ۲۰ رقمی را وارد کنید. پس از آن روی آیکون ذره بین یا سرچ ضربه بزنید.

رهگیری گواهینامه رانندگی از طریق سایت پست

پس از آن پیگیری مرسوله پستی تان انجام می شود و نتیجه برای تان به نمایش در خواهد آمد. به این طریق می توانید بررسی کنید که بسته شما به دست پستچی رسیده است یا خیر و این که تا چه مدت دیگر تحویل شما خواهد شد؟!

رهگیری گواهینامه رانندگی با شماره تلفن و کد USSD

پیگیری با شماره پیامک

برای رهگیری گواهینامه رانندگی خود می توانید از روش ارسال پیامک نیز استفاده کنید. برای این کار می توانید عدد ۱ را به سرشماره ۱۱۰۰ پیامک نمایید. به این طریق برای شما پیامی ارسال خواهد شد که حاوی شماره موبایل و کد ملی تان است. اگر اطلاعات ارسال شده درست و دقیق است عدد ۰ را به این سرشماره ارسال نمایید تا پیگیری گواهینامه انجام شده و نتیجه برای شما ارسال شود. در هنگام استفاده از این سرویس پیامکی هزینه هر پیامک به میزان ۱۰۰ تومان حساب میشود و می ‌توانید به راحتی گواهینامه خود را رهگیری کنید.

ارسال پیامک به سرشماره ۲۰۰۰۴۴۱

برای پیگیری پیامکی می توان از روشهای دیگری نیز استفاده نمود. در واقع شما میتوانید حرف R انگلیسی را به سرشماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال نمایید و منتظر باشید تا نتیجه برایتان ارسال شود.

بیشتر بخوانید: روش های پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

تماس تلفنی

در صورتی که پس از گذشت چهل روز همچنان گواهینامه به شما تحویل داده نشده، می توانید برای پیگیری و ارائه شکایات با دو شماره ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ تماس حاصل نمایید.

پیگیری گواهینامه با کد USSD

برای پیگیری گواهینامه از کد USSD نیز میتوان استفاده کرد. برای استفاده از این کد نیازی به اینترنت ندارید و می توانید در هر مدل گوشی با شماره گیری #۱۱۰* گواهینامه خود را پیگیری کنید. پس از شماره گیری این کد کادر جدیدی برایتان باز میشود که لازم است تا عدد ۲ که مربوط به گزینه “خدمات در دست اقدام” است را تایپ کرده و ارسال کنید.

پس از آن گزینه ۱ (پلیس ۱۰+) را ارسال نمایید.

در کادر جدید عدد ۴ (وضعیت مدارک) را وارد کنید.

و در انتها گزینه ۲ یا گواهینامه را وارد کرده و روی Send بزنید.

در کادر جدید لازم است تا شماره گواهینامه خود را تایپ کنید. به این صورت پیگیری انجام خواهد شد و می توانید نتیجه را مشاهده نمایید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *