شیوه های مختلف برای بکاپ گرفتن از چت تلگرام

different-ways-to-get-back-up-from-telegram-chat-org-pic-1

برای بکاپ گرفتن از چت تلگرام جهت ذخیره همیشگی و دائمی پیام ها، عکس ها و ویدیو ها برای دسترسی بهتر می توانید از شیوه هایی که قصد داریم در این مقاله از برتر رایانه بیان نماییم استفاده کنید. این روش از بکاپ گرفتن برای گوشی های اندروید، آیفون، دسکتاپ و نسخه های وب می باشد و اگر در رابطه با این کار اطلاعی ندارید از طریق خواندن مقاله زیر می توانید به راحتی از اطلاعات خود در این شبکه اجتماعی محبوب بکاپ گیری کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های ارسال عکس مخفی در اینستاگرام

نحوه بکاپ گیری از چت تلگرام

پیش از ارائه این شیوه خدمت تان عرض کنیم که هنوز هیچ گزینه رسمی جهت بکاپ گرفتن از چت در برنامه تلگرام گوشی وجود ندارد. اما با این حال از طریق دیگر شیوه ها می توانید این عمل را انجام دهید. تلگرام به عنوان یک پیام رسان محبوب و پرطرفدار کاربران زیادی جهت چت کردن، ارسال فیلم و عکس و موزیک از آن استفاده می کنند.

همچنین شما به علل مختلف احتیاج دارید که این چت ها و فیلم ها  را ذخیره نمایید. برای بکاپ گیری از تلگرام در گوشی های اندروید می توانید به برنامه مدیریت فایل در گوشی مراجعه کنید. برای این کار فایل File manager را باز کنید و به پوشه تلگرام بروید. در چهار پوشه دیگر که شامل Documents ،Telegram images ،Telegram Video و Telegram Audio است، همه را کپی نموده و در مکانی دیگر نظیر هارد فلش و کامپیوتر منتقل نمایید.

این عمل از طریق اسکرین شات جهت بکاپ گیری تلگرام اندروید و آیفون نیز وجود دارد. برای ذخیره نمودن چت ها ابتدا وارد چت مورد نظر شوید. سپس از تمامی صفحه چت اسکرین شات بگیرید. برای بکاپ گیری از تلگرام در اندروید و آیفون یکی است و هیچ گونه فرقی ندارد. پس از بکاپ گیری نیز میتوانید با برنامه های مختلف عکس ها را به pdf تبدیل نمایید.

مقاله پیشنهادی : همه چیز در رابطه با اسکرین شات در تلگرام

بکاپ گیری از تلگرام با گوشی آیفون از طریق iTunes

برای بکاپ گیری تلگرام آیفون از طریق iTunes ابتدا باید آیفون را به کامپیوتر وصل کنید که برای این کار بهتر است از مک استفاده کنید. پس از آن برنامه iTunes را باز نموده و با کلیک روی آیکون گوشی خود گزینه Restore Backup انتخاب کنید.

همچنین گزینه تحت عنوان Choose the type of data you wish to restore وجود دارد که باید در آن نوع اطلاعاتی که می خواهید بکاپ تهیه کنید را مشخص نمایید.

این عمل از طریق iCloud نیز در تلگرام آیفون وجود دارد. حتما پیش از طی نمودن مراحل توجه کنید که یک نسخه پشتیبان از آیکلود داشته باشید. پس از آن وارد setting شده و در قسمت General بر روی Reset و پس از آن Erase All Content and Settings ضربه بزنید.

پس از راه اندازی مجدد آیفون گزینه Restore from iCloud Backup انتخاب نموده و سپس تنظیم کنید تا از تلگرام نیز به کار گرفته شود. پس از مراحل طی شده خواهید دید که آرشیوی از پیامهای تلگرام دارید.

نحوه بکاپ گیری از چت تلگرام دسکتاپ وب

در صورت استفاده از تلگرام دسکتاپ جهت بکاپ گیری از تلگرام ابتدا برنامه تلگرام کامپیوتر را باز کنید. پس از آن وارد چت مورد نظر شده بر روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و از منوی باز شده Export chat history را انتخاب کنید.

پس از باز شدن کادر Chat export settings تیک مواردی که می‌خواهید از آن بکاپ تهیه کنید را بزنید. برای نمونه جهت بکاپ گیری از عکس ها تیک Photos بزنید. همچنین از طریق نوار Size limit محدودیت حجم فایل هایی که از آنها گرفته بکاپ گرفته می شود را تعیین کنید.

اگر بر روی Path کلیک کنید می توانید مسیر ذخیره شدن بکاپ در کامپیوتر را عوض کنید. در نهایت جهت بکاپ گیری پس از شخصی سازی تنظیمات بر روی Export کلیک نمایید. همچنین پس از بکاپ گیری از چت تلگرام با انتخاب گزینه Show my data می توانید چتی که از آن بکاپ گرفته اید را ببینید. همچنین با مشخص شدن مسیری در بکاپ چت های خود را مشاهده نمایید.

پشتیبان گیری از چت ها با استفاده از تنظیمات تلگرام دسکتاپ نیز امکان پذیر است.

(برای این کار وارد برنامه تلگرام دسکتاپ شده و در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید.

پس از آن در منوی باز شده Settings را بزنید و وارد بخش Advanced شوید.

گزینه Export Telegram data را انتخاب نموده و نظیر مرحله قبل مواردی که می خواهید از آنها بکاپ تهیه کنید را مشخص نمایید.

همچنین از طریق Size limit نوار محدودیت حجم فایل را مشخص و در نهایت برای پشتیبان گرفتن از چت تلگرام بر روی Export کلیک نمایید.)