حذف اکانت گوگل بعد از مرگ

delete-google-account-after-death-pic-1

امروزه اکثر افراد دارای حساب کاربری در گوگل هستند و به همین دلیل بسیاری از اطلاعات آنها شامل تصاویر و ویدیوهای شخصی، اطلاعات کارت بانکی و یا حتی اطلاعاتی در رابطه با سلایق و عقایدشان در اختیار گوگل قرار دارد و توسعه‌ دهندگان این سرویس می توانند از این اطلاعات در جهت اهداف خود استفاده نمایند. همچنین امکان دسترسی دیگران با استفاده از روش هایی مثل هک اکانت به این اطلاعات وجود دارد. بنابراین بهتر است تا از راهکارهایی استفاده کنید تا بتوانید در تاریخ مشخصی اکانت گوگل خود را پاک نمایید. در واقع با توجه به این که مرگ مسئله ای اجتناب ناپذیر می باشد مطمئناً برای بسیاری از افراد مهم است که پس از آن بسیاری از اطلاعات شخصی شان نیز غیر قابل دسترس شود. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش های حذف اکانت گوگل بعد از مرگ را به شما عزیزان آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید: نحوه پاک کردن اطلاعات از اکانت گوگل

آموزش تصویری حذف اکانت گوگل بعد از مرگ

در صورتی که علاقه ‌مند به حذف اکانت گوگل بعد از مرگ هستید بهتر است تا حتماً از آموزش تصویری که در ادامه ارائه می شود استفاده نمایید. در واقع شما می توانید با استفاده از تنظیماتی که در بخش “مدیریت حساب غیر فعال” قرار دارد تکلیف حساب گوگل تان را پس از مرگ مشخص نمایید. همچنین می توانید جزئیات حسابتان را در اختیار شخصی قابل اعتماد قرار دهید تا او بتواند بعد از پاک شدن اکانت به برخی از اطلاعات شما مانند تصاویرتان دسترسی پیدا کند. بنابراین برای انجام این تنظیمات ابتدا از طریق سیستم کامپیوتری یا گوشی موبایل خود وارد گوگل شده و سپس روی پروفایل خود ضربه بزنید.

پس از آن گزینه My Account را انتخاب نمایید.

به این صورت وارد قسمت مدیریت اکانت خود شده و می توانید به تنظیمات مختلفی دسترسی داشته باشید و حساب خود را شخصی سازی کنید.

برای پاک کردن اطلاعات مورد نظر پس از گذشت مدت زمان مشخص ابتدا روی آیکون ذره بین ضربه زده و سپس عبارت Inactive Account Manager را جستجو نمایید.

پس از مشاهده این گزینه روی آن کلیک کنید تا به تنظیمات مربوط به غیر فعال کردن اکانت دسترسی پیدا نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های خروج از اکانت گوگل از راه دور

حال برای اعمال تغییرات لازم روی Start ضربه بزنید.

حذف اکانت گوگل بعد از مرگ - آموزش تصویری

به این صورت به صفحه جدید منتقل می شوید و می‌توانید برای تنظیم زمان حذف اکانت روی After X months of inactivity تپ نمایید.

به این صورت امکان انتخاب زمان پاک شدن حساب کاربری بعد از گذشت ۳، ۶، ۱۲ و ۱۸ ماه فراهم است. پس از انتخاب گزینه مورد نظر روی Save تپ نمایید تا تنظیمات ذخیره شوند.

ادامه مراحل لازم برای حذف اتوماتیک اکانت گوگل در ادامه شرح داده می شود.

مراحل تکمیلی حذف اکانت گوگل بعد از مرگ

بعد از اینکه مراحل قسمت بالا را برای حذف اکانت گوگل بعد از مرگ تکمیل کردید لازم است تا تنظیمات دیگری را اعمال نمایید. در واقع بعد از ثبت مدت زمان مشخص برای حذف اکانت گوگل لازم است تا شماره تلفن و آدرس ایمیل تان را ثبت کنید. به این صورت پس از گذشت مدت زمان مشخص گوگل پیامی را به شما ارسال می کند تا در صورتی که هنوز در قید حیات بوده و از انجام این کار پشیمان شدید پاک کردن حساب کاربری را لغو نمایید.

برای ثبت شماره تماس روی گزینه Add a phone number (required) ضربه بزنید و شماره موبایل خود را وارد کرده و در انتها Next را انتخاب نمایید.

حذف اکانت گوگل بعد از مرگ در چند ثانیه

پس از آن امکان انتخاب حداکثر ۱۰ نفر از افراد قابل اطمینان برای تان فراهم است تا در صورت نیاز بتوانند برخی از اطلاعات شما شامل تصاویر یا اطلاعات بانکی را بازگردانی کنند. البته این گزینه اختیاری است اما برای فعال کردن آن می توانید روی ADD PERSON ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: روش های حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل

پس از آن ایمیل فرد مورد نظر را وارد کرده و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

مجدداً روی Next ضربه بزنید تا به صفحه بعد منتقل شوید.

حذف اتوماتیک اکانت گوگل بعد از مرگ

حال کلید کشویی کنار عبارت Yes, delete my inactive Google Account را فعال نمایید و برای ذخیره شدن تغییرات اعمال شده Review Plan را انتخاب کنید.

پاک کردن اکانت گوگل بعد از مرگ

به این ترتیب تنظیمات اعمال شده نمایش داده می شود و برای تایید می توانید گزینه Confirm Plan را انتخاب نمایید.

امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد. همچنین پیشنهاد می دهیم تا از دیگر آموزش های موجود نیز دیدن کرده و در قسمت دیدگاه سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.