ایجاد محدودیت در اینستاگرام برای خود و دیگران

create-restrictions-on-instagram-for-yourself-pic-4

شبکه اجتماعی اینستاگرام به صورتی طراحی شده که کاربران را ترغیب به استفاده مداوم از آن می کند. در واقع برای بسیاری از افراد پیش آمده که برای مدت زمان طولانی در اینستاگرام بدون هیچگونه هدفی مشغول تماشای پست و استوری های گوناگون بوده اند. به همین دلیل در این شبکه اجتماعی راهکار هایی برای ایجاد محدودیت در اینستاگرام وجود دارد. در واقع شما می توانید محدودیت‌هایی را در زمان استفاده از اینستاگرام ایجاد کنید و یا برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت سایر کاربران تنظیماتی را اعمال نمایید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش هایی که باعث محدود شدن برخی از عملکرد های اینستاگرام می شود را به شما عزیزان معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: طریقه دریافت تیک آبی اینستاگرام

ایجاد محدودیت در اینستاگرام برای خود

الگوریتم اینستاگرام به صورتی است که با توجه به علایق کاربران پست هایی را به آن ها نمایش می دهد. به این ترتیب اکثر افراد زمان گذاری زیادی در این فضا دارند اما به این صورت نمی ‌توان به سایر امور رسیدگی کرد به همین دلیل می توانید با ایجاد محدودیت در اینستاگرام از نظر زمانی اعلان یا نوتیفیکیشنی را از طرف برنامه دریافت کنید و به این ترتیب با گذشت مدت زمان مشخص از اینستاگرام خارج شوید. همچنین خانواده ها می توانند به این طریق فرزندان کوچکتر خود را در محیط اینستاگرام کنترل کرده و زمان مشخصی را برای ورود به این شبکه اجتماعی برای آن ها تعیین کنند. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

بیشتر بخوانید: ترفند های بازاریابی در اینستاگرام

مرحله ۱: ابتدا وارد پروفایل خود شده و سپس روی آیکون سه خط ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال از میان گزینه های موجود Your Activity را انتخاب کنید.

مرحله ۳: به این صورت شاهد دو منوی Time و Links خواهید بود. روی Time تب نمایید.

مرحله ۴: حال گزینه Set Daily Reminder را انتخاب کرده و سپس مدت زمانی که قصد دارید در روز در اینستاگرام سپری کنید را مشخص نمایید. با توجه به اینکه که اکثر افراد دارای چند پیج در این فضا هستند توصیه می‌کنیم تا برای هر پیج مدت زمان کوتاهی را مشخص کنید چرا که مجموعه حضور شما با توجه به تعداد پیج هایتان افزایش می یابد. به این صورت بعد از گذشت مدت زمان مشخص برای مثال ۳۰ دقیقه از طرف اینستاگرام هشداری برای شما ارسال می شود. این قابلیت در پیج های بیزینسی و شخصی فعال است و تمامی کاربران می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. در ادامه سایر روش هایی که برای ایجاد محدودیت برای دیگران در اینستاگرام وجود دارد برای شما همراهان گرامی شرح داده خواهد شد.

ایجاد محدودیت در اینستاگرام - ایجاد محدودیت زمانی

ایجاد محدودیت در اینستاگرام برای دیگران

محدود کردن اکانت دیگران

گاهی اوقات پیش می‌آید که افرادی با کامنت‌های نا مناسب در زیر پست‌های شما باعث آزارتان می‌شوند. اما دلایل مختلفی باعث می‌شود که نتوانید آن‌ها را بلاک کنید. در چنین شرایطی می‌توانید با ایجاد محدودیت در اینستاگرام برای دیگران فضای متشنج ایجاد شده را از بین ببرید. در واقع با قرار دادن کاربر مورد نظر در لیست Resticted کامنت‌های او در اینستاگرام برای شما محدود می‌شود.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش در اینستاگرام با اعتمادسازی

برای این کار بعد از ورود به اینستاگرام در قسمت پروفایلتان روی گزینه Settings ضربه بزنید.

حال Privacy را انتخاب کنید.

اندکی به پایین اسکرول نمایید و روی گزینه Restricted Account تپ کنید.

به این صورت وارد بخش Resticted می‌شوید و می‌توانید با جستجوی اکانت مورد نظر آن را به لیست محدود شده ها وارد کنید. این ترتیب می‌توانید از مزاحمت فرد مورد نظر جلوگیری نمایید.

ایجاد محدودیت در اینستاگرام - ایجاد محدودیت کامنت

محدودیت سنی در اینستاگرام

در صورتی که دارای پیج بیزینسی هستید می‌‌توانید برای فالورهای پیج خود محدودیتی را اعمال کنید. به این صورت افرادی که دارای سن کمتری نسبت به میزان تعیین شده از طرف شما باشند نمی‌توانند اکانتتان را دنبال کنند. البته خود اینستاگرام نیز به دنبال راهکارهایی برای محدود کردن کاربران زیر ۱۳ سال می‌باشد و علاوه بر قابلیت فوق احتمال بسته شدن پیج افرادی که دارای سن زیر ۱۳ سال هستند وجود دارد. بنابراین در صورتی که سن خود را به اشتباه وارد کرده اید حتماً در قسمت پروفایل آن را ویرایش کرده و سن واقعی تان را وارد نمایید. برای اعمال این محدودیت مراحل زیر را دنبال نمایید:

در پیج بیزینسی خود گزینه Settings را انتخاب کنید.

حال روی Business یا Creator ضربه بزنید.

در صفحه جدید روی Minimum Age تپ نمایید و با انتخاب گزینه Default محدودیت سنی را برای تمامی کاربران اعمال نمایید یا با انتخاب By Country محدودیت سنی را برای کشورهای مختلف اعمال نمایید.

ایجاد محدودیت در اینستاگرام - ایجاد محدودیت سنی