ایجاد محدودیت در پاسخ به توییت

create-restrictions-in-reply-to-tweets-pic-2

توییتر یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در جهان است و با وجود این که این شبکه اجتماعی در ایران فیلتر است اما باز هم بسیاری از هم وطنان علاقه مند به استفاده از آن می باشند. این شبکه اجتماعی هر چند وقت یک بار آپدیتی را ارائه می‌کند که به بهبود قابلیت های آن می ‌انجامد. یکی از قابلیت های جدید این سوشیال مدیا ایجاد محدودیت در پاسخ به توییت می باشد. با کمک این قابلیت می توان محدودیتی در ریپلای توییت های خود ایجاد کرد و به این صورت از مشاهده پیام های زننده پیشگیری نمود. در ادامه به توضیح این قابلیت می پردازیم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: ایجاد توییت صوتی در توییتر

بررسی قابلیت ایجاد محدودیت در پاسخ به توییت

با استفاده از قابلیت ایجاد محدودیت در پاسخ به توییت توییتر می ‌توان تنها به تعدادی از افراد اجازه داد تا به توییت های شما پاسخ بدهند. به این ترتیب می ‌توان کنترل بیشتری روی صفحه توییتر خود داشت و به افرادی که علاقمند به مکالمه با آن ها نمی باشیم اجازه پاسخ به توییت را ندهیم. این قابلیت برای تمامی اکانت های توییتر از جمله اکانت های معمولی و یا حساب سیاست مداران و مقامات دولتی فعال شده است و می‌توان به راحتی انتخاب کرد که چه کسی به توییت های ما پاسخ دهد. این قابلیت فعلاً برای آی او اس فعال است و به زودی برای اندروید و نسخه تحت وب نیز ارائه خواهد شد، البته در نظر داشته باشید که کاربران همواره می‌ توانند به لایک و ری توییت ادامه دهند اما امکان اظهار نظر در رابطه با توییت در صورت اجازه ندادن صاحب اکانت وجود ندارد. با توجه به این که این شبکه اجتماعی با هدف آزادی بیان برای تمامی مردم جهان ساخته شده است، در کنار تمامی مزیت های خود دارای معایبی نیز می باشد و ممکن است افرادی در رابطه با توییت شما نظراتی توهین‌ آمیز بدهند یا پاسخی را درج کنند که خوشایند شما نباشد، بنابراین با استفاده از این قابلیت به راحتی می توان از این نوع برخورد دیگران جلوگیری کرد. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری را در این رابطه به دست آورید.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف اکانت توییتر

آموزش ایجاد محدودیت در پاسخ به توییت

شما می توانید به راحتی با ایجاد محدودیت در پاسخ به توییت در شبکه اجتماعی توییتر از مشارکت افرادی که علاقه مند به مطالعه عقیده آن ‌ها در رابطه با توییت های خود نمی باشید جلوگیری کنید، البته این را در نظر بگیرید که این افراد هم چنان می ‌توانند توییت شما را مشاهده کنند. در صورتی که کاربر آی او اس هستید ادامه این مطلب را برای بررسی مراحل عدم اجازه به کاربران در پاسخ به توییت خود مطالعه کنید:

مرحله ۱:  در صورتی که توییتر خود را به ورژن جدید آپدیت نمایید می توانید مشاهده کنید که گزینه ای در قسمت پاسخ دادن به توییت اضافه شده است. برای فعال کردن این قابلیت روی ارسال توییت تپ کنید و صفحه مربوط به آن را باز نمایید.

مرحله ۲: بالای کیبورد خود روی گزینه Everyone can reply to this tweet ضربه بزنید.

مرحله ۳: سه گزینه برای شما ایجاد می شود که با نام های Global، Group و Panel مشخص شده اند. اگر گزینه Global را انتخاب کنید یعنی هر کسی می‌تواند به توییت شما پاسخ دهد. در صورت انتخاب گزینه Group افرادی که دنبال می کنید و توسط شما منشن شده ‌اند می‌توانند به توییت تان پاسخ دهند و در صورت انتخاب گزینه ی Panel تنها کسانی که در توییت شما منشن شده اند قادر به پاسخ گویی به توییت شما می باشند.

در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید این قابلیت را برای توییت های قدیمی فعال کنید و تنها از زمان ارائه قابلیت محدودیت پاسخ می ‌توانید آن را در توییت های جدید خود فعال نمایید.

ایجاد محدودیت در پاسخ به توییت - تنظیمات مربوطه

بیشتر بخوانید: نحوه باز کردن اکانت توییتری قفل شده

سخن آخر

مدتی است که در توییتر متن های نامناسب و توهین آمیز به میزان زیادی دیده می شود و به همین علت توییتر با استفاده از این روش سعی در کاهش این نوع توییت ها دارد. امیدواریم با ارائه این قابلیت در نسخه اندروید افراد بیشتری از آن استفاده کنند و به این ترتیب میزان جملات نامناسب در توییتر به اندازه زیادی کاهش یابد، البته در نظر داشته باشید که توییتر قابلیت های دیگری مانند بلاک کردن کاربران و سایلنت کردن اعلان ها را دارد و با وجود آنها نیز می توان از میزان توهین ها تا حدودی جلوگیری کرد و به اندازه کم تری با این نوع برخورد ها رو به رو شد. امیدواریم این مقاله برای شما کارآمد بوده باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم و آرزوی سلامتی و شادی برای شما عزیزان داریم.