بررسی قابلیت Nearby Share اندروید

check-nearby-share-android-feature-pic-1

همان طور که از نام قابلیت Nearby Share اندروید مشخص است، این قابلیت برای انتقال فایل بین دو گوشی اندرویدی که در نزدیکی یکدیگر قرار دارند به کار می رود. این قابلیت تا حدودی مانند AirDrop در اپل است. در واقع گوگل Nearby Share را طراحی کرد تا گوشی اندرویدی نیز از امکان AirDrop گوشی های آی او اسی برخوردار باشد. با استفاده از این قابلیت نیازی به استفاده از برنامه های مختلف برای انتقال فایل وجود نخواهد داشت و می توان به سادگی فایل هایی را ارسال و دریافت کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا تمامی نکات با اهمیت در رابطه با این ویژگی گوشی های اندرویدی را برای شما عزیزان شرح دهیم لطفا در ادامه همراه ما باشید.

آشنایی با قابلیت Nearby Share اندروید

همان طور که در قسمت قبل به توضیح مختصری در این رابطه پرداختیم، قابلیت Nearby Share اندروید برای انتقال فایل بین دو گوشی اندرویدی کاربرد دارد. البته در نظر داشته باشید که برای این انتقال فایل، دو گوشی موبایل باید نزدیک به یکدیگر باشند و هر چه فاصله بین دو موبایل کم تر باشد انتقال فایل با سرعت بالاتری انجام خواهد شد. انتقال فایل با استفاده از این قابلیت به سادگی امکان پذیر است و همه کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده نمایند. با استفاده از قابلیت Nearby Share می توان هر نوع فایل ویدیویی، تصاویر، مخاطبان، سند ها، اپلیکیشن ها و … را انتقال داد و از آن ها استفاده نمود. اما می توان گفت که این قابلیت در همه ی گوشی های هوشمند کارایی ندارد و در صورتی که قصد استفاده از آن را دارید ورژن اندروید شما باید ۶ یا بالاتر از آن باشد. برای بررسی ورژن گوشی خود می توانید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: وارد تنظیمات (Settings) موبایل خود شوید و از این بخش روی About phone تپ نمایید.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس دو

مرحله ۲: در این مرحله روی گزینه Software information تپ کنید و در صفحه جدید ورژن اندروید خود را در قسمت Android version ملاحظه نمایید.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس سه

در صورتی که ورژن اندرویدتان از ۶ بالاتر بود به راحتی می توانید از قابلیت Nearby Share استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: پیدا کردن رمز وای فای ذخیره شده در گوشی موبایل

موارد با اهمیت در استفاده از قابلیت Nearby Share اندروید

برای استفاده از قابلیت Nearby Share اندروید ابتدا دسترسی به موقعیت مکانی و بلوتوث را روشن کنید. در صورتی که شما این کار را انجام ندهید سیستم عامل اندروید به صورت خودکار این کار را انجام خواهد داد. این قابلیت نیاز به روشن بودن وای فای برای ایجاد نقطه ی اتصال نیز دارد و به این صورت می تواند در شرایط آفلاین نیز انتقال را انجام دهد. برای دسترسی به قابلیت Nearby Sharing ابتدا باید گوگل پلی خود را آپدیت نمایید و به این صورت می توانید با تپ کردن روی گزینه Share در هنگام ارسال فایل این قابلیت را مشاهده کنید. Nearby Sharing در قسمت Quick Access یا پنل دسترسی سریع موبایل شما نیز قرار دارد و با پایین کشیدن صفحه می توانید آن را مشاهده نمایید.

در صورتی که نمی توانید از این قسمت آیکون Nearby Sharing  را بیابید جایی برای نگرانی نیست و در این مورد می توانید روی گزینه Button order تپ نمایید و با کشیدن آیکون Nearby Sharing به صفحه Quick Access از آن استفاده نمایید. هم اکنون که با موارد با اهمیت در استفاده از این قابلیت آشنا شدید در ادامه قصد داریم تا نحوه ارسال فایل با استفاده از این ویژگی را به شما همراهان محترم آموزش دهیم. لطفاً ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

بیشتر بخوانید: چطور گوشی خود را ریست فکتوری کنیم؟

مراحل استفاده از قابلیت Nearby Share اندروید

مرحله ۱: برای استفاده از قابلیت Nearby Share اندروید ابتدا فایلی که قصد انتقال آن را دارید انتخاب نمایید و سپس روی آیکون Share کلیک کنید.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس چهار

مرحله ۲: در میان گزینه های موجود Nearby Share را انتخاب نمایید و روی آیکون مرتبط با آن تپ کنید.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس پنج

مرحله ۳: به این صورت صفحه ای برای شما باز شده که در آن نام دستگاه موبایلتان و Device visibility نمایش داده می شود و شما می توانید تغییراتی را در این موارد ایجاد کنید و سپس روی Turn On تپ نمایید. در صورتی که بلوتوث، لوکیشن و وای فای شما روشن نباشد اخطاری روی صفحه ظاهر می شود و شما باید این موارد را روشن کنید و به این صورت موبایلتان سایر گوشی های اندروید را جستجو می کند.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس شش

مرحله ۴: حال قفل گوشی که می خواهید به آن فایل هایی را ارسال نمایید را باز کنید تا اعلان Nearby Device is Sharing را دریافت نمایید. با دریافت اعلان Visible را انتخاب کنید و نهایتاً روی اعلان ارسال شده تپ نمایید.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس هشت

مرحله ۵: اولین دستگاه را قفل نمایید و بعد از آن در گوشی دیگر روی نام گیرنده تپ کنید و Nearby Sharing را مشاهده نمایید.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس نه

مرحله ۶: حال در گوشی دیگر روی گزینه Accept تپ کنید و فایل مورد نظر را دریافت نمایید.

قابلیت Nearby Share اندروید - عکس ده

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما همراهان محترم قرار گرفته باشد و پیشنهاد می دهیم از سایر آموزش های این سایت نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های خالی کردن حافظه داخلی گوشی اندروید