تغییر فرمت فیلم | آموزش نرم افزاری کامپیوتر

change-format-movie

امروزه با توجه به بهبود رسانه ها فرمت های زیادی برای پخش ویدیو ها وجود دارد ، اما تمامی این فرمت ها در کامپیوتر ها و لپ تاپ ها وجود نخواهد داشت . بیش از ۱۰۰ فرمت مختلف مانند AVI , MKV , MP4 و … موجود است . اما چگونه می توان تمامی ویدیو ها را در سیستم های کامپیوتری مشاهده کرد ؟ تغییر فرمت ویدیو ها با استفاده از نرم افزار های زیادی انجام می شود . در ادامه این مقاله در برتر رایانه به آموزش تغییر فرمت فیلم خواهیم پرداخت .

بیشتر بخوانید : نرم افزار KMPlayer | دانلود KMPlayer پلیر قدرتمند پخش فیلم

نرم افزار تغییر فرمت فیلم

یکی از نرم افزار هایی که می تواند در تغییر فرمت ویدیو های شما موثر واقع شود ، Wondershare Video Converter می باشد . این نرم افزار مبدل دارای نسخه رایگان و حرفه ای برای سیستم عامل مک و ویندوز بوده است که دارای امکانات پیشرفته ای خواهد بود . شما عزیزان می توانید به آسانی بیش تر از ۱۰۰۰ فایل را تغییر فرمت دهید . چند مورد از قابلیت های این نرم افزار به شرح زیر است :

• سرعت بسیار بالایی که این نرم افزار مبدل دارد .

• قابلیت پشتیبانی از ۱۰۰۰ فرمت ویدیویی را خواهد داشت .

• فایل های تبدیل شده قابلیت رایت روی سی دی و دی وی دی را برای دستگاه های پخش خانگی دارد .

• این نرم افزار قابلیت ویرایش ویدیو ، نرم افزار داخلی برای ضبط صفحه و … را نیز دارد .

• همچنین این نرم افزار قابلیت تبدیل و پردازش دسته ویدیو ها را به صورت همزمان خواهد داشت .

مراحل استفاده از این نرم افزار به شرح زیر است :

در اولین مرحله نرم افزار را دانلود نموده و بر روی سیستم عامل خود نصب نمایید .

مراحل نصب برنامه تغییر فرمت فیلم مانند دیگر نرم افزار ها بوده و می توانید به راحتی آن را روی سیستم خود نصب کنید  .

توجه داشته باشید که امکانات این برنامه و تنظیمات آن بسیار زیاد بوده که ما  در این مطلب تنها به اصلی ترین امکانات آن که تبدیل فرمت ویدیو است ، خواهیم پرداخت  .

بیشتر بخوانید : رفع مشکل زیر نویس در KMPlayer و VLCPlayer

آموزش تغییر فرمت فیلم

پس از نصب نمودن برنامه تغییر فرمت فیلم با صفحه ی اصلی این نرم افزار مواجه خواهید شد. این برنامه را رجیستر نموده و یا گزینه ی رایگان را انتخاب نمایید تا صفحه ی اصلی آن برای شما نمایش داده شود .

برای شروع در صفحه ی اصلی و پنجره ی  Convert برنامه می توانید فایل های ویدئویی خود را برای تبدیل درگ نمایید و یا می توانید از طریق add files آنها را به برنامه اضافه کنید . پس از اضافه نمودن فایل ها و شناسایی فرمت آن ها توسط نرم افزار تبدیل فرمت فیلم برای نعیین فرمتی که در نظر دارید قسمت کشویی سمت راست را مشاهده نمایید . برای مثال AVI  TO   MP4 باید این منو را روی MP4  تنظیم کنید .

برای انجام این کار روی منو کلیک نموده و از پنجره باز شده تب VIDEO  را انتخاب کرده و فرمت فایل خروجی مد نظر خود را تعیین نمایید . پس از انتخاب فرمت در صورت نیاز می توانید از طریق ابزار های موجود ویدئو های خود را ویرایش کنید . برای ویرایش فیلم ها از لیست فایل های تصویری ، فایل مورد نظر خود را انتخاب نموده و نماد قیچی قابلیت برش فیلم را خواهد داشت . در مرحله ی آخر برای تبدیل ویدئو توسط این نرم افزار بر روی CONVERT ALL که پایین صفحه وجود دارد کلیک نموده تا فرایند تبدیل ویدیو انجام شود . در صورت لزوم می توانید روی دکمه ی CONVERT  کلیک نمایید تا هر ویدئو به تنهایی فرایند تبدیل ویدیو را انجام دهد . برای افزایش سرعت عملکرد خود می توانید بر روی نماد رعد برق پایین صفحه در سمت چپ کلیک نمایید تا HIGH SPEED CONVERT  برای شما فعال شود . در نهایت بعد از اتمام فرایند CONVERT کلیک نموده تا فایل های تبدیل شده برای تان نمایش داده شود .

در صورتی که از طریق آدرس MENU< PREFERENCES< LOCATION وارد بخش ذخیره سازی شوید ، می توانید مسیر فایل های خود برای رایت کردن آن ها تغییر دهید .